Golf Online

Je čas na posun! Stanovte si cieľ, aby ste budúci rok neboli presne tam, kde ste dnes.

Každý rok je to rovnaké, články a rubriky publikované  na začiatku roku sa takmer vždy  týkajú plánov a predsavzatí. Ale každý rok sa aj ja dostávam do rovnakých situácií. Zúčastňujem sa desiatok seminárov, konferencií, meetingov a stretávam stovky, možno tisícky superintendantov  v rôznych fázach ich kariéry.  Všetci sa ma pýtajú to isté. Môžete mi pomôcť získať lepšiu prácu?
 
Môžem Vám pomôcť, ale dôležitejšie je aby ste si pomohli sami. Musíte rásť, rozvíjať svoje schopnosti, znalosti , musíte skrátka tvrdo pracovať a používať nie len svoje ruky, ale hlavne mozog.

Pozrime sa na dva príbehy.

V prvom z nich, 85 ročný svetoznámy violončelista práve dokončil skúšku,  otočil sa k svojim spoločníkom a povedal:  „Myslím, že sa stále zlepšujem.“  Nezáleží na tom, či máte 9 rokov alebo 90, učiť sa môžete stále. Ten proces nekončí.  Rast a vývoj nepríde sám, musíte pre to niečo urobiť.   

Príbeh druhý je o dvoch drevorubačoch, ktorí stínali stromy. Jeden z nich povedal: „Zdá sa že zaostávam, ide mi to pomalšie. Musím si naostriť  sekeru“. Druhý drevorubač  pokračoval  ďalej s pôvodnou sekerou.  Prvý drevorubač sa vrátil s ostrou sekerou a zoťal dvakrát toľko stromov ako prvý.

Čo vy robíte preto aby ste si naostrili vašu sekeru? Čítate odbornú literatúru, navštevujete semináre, investujete do vzdelávania? Využívate všetky možné zdroje?

Keď vyhľadávam pre klientov kandidátov na pracovné pozície, všetci chcú hotového, pripraveného človeka. Niekoho, koho už nemusia nič učiť. Takže vy sami musíte urobiť  ten prvý krok a začať na sebe pracovať .  A takisto je treba si uvedomiť, že vaša práca pokrýva viac než len trávnik.

Takže dohodneme sa? Aby som nemusel za rok o takomto čase písať rovnaký stĺpček .... Stanovte si také ciele aby ste za rok o takomto čase neboli na tom rovnako ako dnes. Mentálne, fyzicky, skrátka vo všetkých ohľadoch.

Ak chcete získať miesto vášho šéfa, naučte sa nasledovné:

Nemajte obavy z toho, kto je nad vami.
Namiesto toho študujte a všímajte si čo robí a ako to robí. A rozmýšľajte ako by ste to vy robili lepšie.

Nebuďte leniví a pohodlní.
Naštartujte sa a prinúťte sa k akcii. Vedci hovoria, že využívame len 11% našej mozgovej kapacity. A to znamená, že v hlave máte ešte dosť miesta na španielčinu, princípy účtovníctva alebo na osobný fitnes program (hovoril som už, že to nie je len o trávniku)

Mali ste týždeň voľno a nikomu ste nechýbali?
Potom ste to vy, kto má problém. Nie váš šéf, ani vaši spolupracovníci.  

Ak chcete niečo vedieť, musíte sa učiť, trénovať , zlepšovať sa!
Dobrí hráči  sa nezlepšujú tým, že pracujú na tom, čo už vedia.  Dokonca aj Tiger Woods stále zdokonaľuje svoju krátku hru.  Čo robíte preto aby ste eliminovali svoje slabé stránky?  Takmer každý zo supeintendantov s ktorými som v kontakte má čo zlepšovať.  Väčšinou sú to schopnosti a zručnosti, ktorými sa často nezaoberáte – napr. zlepšovanie vystupovania a verbálneho prejavu pred publikom a iné sociálne zručnosti, ktoré vám často môžu brániť dostať sa tam kam chcete.
 
Pripravte si plán svojho osobného rozvoja
Neuspokojte sa len s tým, že si všeobecne poviete že sa budete zlepšovať. Vytvorte si konkrétny plán. Napríklad ak každý deň cestujete do práce 30min, využite tento čas nejako užitočne. Počúvajte správy, alebo knihy alebo ak je to možné, čítajte, učte sa cudzí jazyk. Využite každú hodinu, vyťažte z nej čo najviac pre seba.  

Nájdite si vzor, mentora

Rozhliadnite sa okolo seba. Je tam niekto koho obdivujete, kto vás inšpiruje?  Niekto, kto už dosiahol to čo chcete dosiahnuť  vy? Je ten niekto ochotní  vás pomôcť, učiť vás?  Vyhľadávajte takýchto ľudí a nemajte obavy tráviť čas v ich blízkosti, nemajte komplexy že sú  múdrejší ako vy.

Skvelá  kariéra začína s dobrým vzdelaním
Odvetvie turf priemyslu ponúka skvelé príležitosti na vzdelávanie. Ak ich nevyužijete, jednoducho budete stagnovať, nebudete múdrejší, ale naopak. Budete hlúpejší , pretože všetci ostatní okolo vás budú napredovať.
 

Cestujte, stretávajte sa s ľuďmi, pýtajte sa
Buďte zvedavý. Dvere sa otvoria len vtedy ak ich zatlačíte..

Článok bol publikovaný na www.golfcourseindustry.com , autorom je Tim Moraghan.