Golf Online

6.ročník TURF EDUCATION SLOVAKIA JE ZA NAMI

Ďalšia úspešná konferencia organizovaná pod značkou TURF EDUCATION.

Tento rok sa uskutočnil už šiesty ročník konferencie TURF EDUCATION, zameranej na údržbu a starostlivosť o profesionálne športové trávniky.

Privítali sme viac ako 80 návštevníkov nielen zo Slovenskej a Českej republiky, ale aj z Ukrajiny, Ruska a Slovinska.

Akciu podporili lídri v oblasti turf priemyslu na čele so značkou Baroness ako Generálnym partnerom a Club Car, TORO, ENGO, Indigrow, Everris, Maredo, 3G Machinery, Engelmann Golfplatzpflege, Turf Lighting Solutions ako Business Partnermi. .

POZRITE SI VIDEO Z KONFERENCIE

Zľava: Ian Kerry a Dean Cleaver


Návštevníci konferencie, medzi ktorými nechýbali greenkeperi zo všetkých veľkých slovenských golfových rezortov, majiteľ najväčšieho slovenského golfového rezortu, z českých účastníkov možno spomenúť head greenkeepera  Golf Dyšina, hostiteľa tohtoročnej LET, GK Austerlitz, GK Nová Amerika a ďalších.

Ako čestných hostí sme privítali Deana Cleavera – Executive officera organizácie F.E.G.G.A a niekoľko slovinských greeeenkeeprov v čele s predsedom Asociácie greenkeeperov Slovinska Darkom Ceceljom. Konferenciu navštívili aj hostia z FC Zenit St. Petersburg.

Ako prvý vystúpil Jonathan Pendry (International Turf Company) ktorý sa venoval problematike analýz vody a pôdy. Andy Cole (STRI)  sa zameral na hodnotenie kvality greenov a odprezentoval ako v tom môže pomôcť prístroj vyvinutý STRI Trueness Meter TM.

Jonathan Pendry
Andy Cole, STRI

Prezentácia Kena Siemsa (Pestovo Golf & Yacht Club) bola venovaná príprave golfového ihriska na turnaj svetovej úrovne. Hoci sa ich na Slovensku neorganizuje veľa, kľúčové aspekty ako plánovanie a príprava, rozpočtovanie, výber vhodných partnerov, stanovenie harmonogramu, alternatívnych plánov pre krízové situácie a pod… možno aplikovať pri príprave na akýkoľvek turnaj, alebo iný významnejší projekt.

Miroslav Šigut z firmy ENGO sa zameral na závlahy a na hospodárenie s vodou. V časoch, kedy sme všetci limitovaní rozpočtami je efektívny manažment závlahy nevyhnutný. Program zakončila Ruth Mann (STRI) . Odprezentovala výsledky porovnania psinčekových a kostravových greenov vo vzťahu k výskytu chorôb a spôsobom na ich potlačenie.

Ken Siems
Miroslav Šigut (vľavo)

Tohtoročná konferencia, ktorá bola po prvýkrát tlmočená do dvoch jazykov, mala aj jednu novinku technického zamerania. Všetci účastníci mali k dispozícii hlasovacie zariadenia, pomocou ktorých mohli odpovedať na otázky, pripravené ku každej prezentácii.  Vyhodnotenie týchto odpovedí bolo okamžite zobrazené na obrazovke a táto interakcia priniesla zaujímavé poznatky o tom,  ktorá problematika je účastníkom blízka a v ktorej majú naopak medzery.

Spoločnosť ENGO ako organizátor týchto vzdelávacích eventov má za sebou ďalšiu úspešnú akciu. Po dvoch konferenciách organizovaných minulú jeseň v Moskve to bol príjemný návrat na domácu pôdu a možnosť k zaujímavým stretnutiam s kolegami, partnermi a zákazníkmi.  

hlasovacie zariadenie
Graham Shiel (uprostred), víťaz hlasovania

Všetky ďalšie informácie nájdete na  www.turfeducation.eu
FOTOGALÉRIU z akcie si môžete pozrieť TU: