Golf Online

Ako stanoviť optimálne green-fee?

Dr. Nile W. Hatch

Konferencia EGCOA, ktorá sa uskutoční v Lisabone na jeseň tohto roku, privíta okrem iných spíkrov aj Dr Nile W. Hatcha, spoluzakladateľa spoločnosti  Quantival-The Intelligent Pricing Company.

Údržba ihriska, prevádzka golfových autíčok, náklady na personál, on-line booking tee times, rezervačný systém klubu  a všetky ostatné výdavky neustále stúpajú, zatiaľ čo počet odohraných kôl, príjmy a ziskovosť klesajú.

Toto všetko vedie k úvahám: „Musíme motivovať jednak našich existujúcich hráčov, aby hrali viac a zároveň prilákať golfistov, ktorí hrajú na iných ihriskách aby prišli k nám. Ale, ak znížime cenu green fee s cieľom motivovať hráčov viac hrať, neprinesie to žiadny ďalší zisk ani v prípade zvýšenia množstva odohratých kôl.  A naopak, ak by sme cenu zvýšili,  pravdepodobne sa zníži počet roundov a to tiež ziskovosť nezvýši..“

  • Ako teda nastaviť správnu cenu?
  • Neexistuje spôsob, ako nastaviť tvorbu cien flexibilne, napr. pre každého hráča podľa toho, koľko kôl odohral?
  • Čo  keby sme dokázali pružne meniť naše green fee podľa toho aké je počasie, alebo podľa toho aké je aktuálne vyťaženie ihriska?
  • Mohli by sme začať tým, že ceny aktuálne prispôsobíme dostupnosti tee-timov a skutočnému dopyte?
  • Dal by sa vyvinúť systém, ktorý by dokázal stanovovať ceny komplexne - za green-fee, driving range, prípadne ceny v shope?


S týmito úvahami konferencia EGCOA víta Dr Nila W. Hatcha, spoluzakladateľa spoločnosti  Quantival-The Intelligent Pricing Company.

Dr Hatch si vyslúžil povesť uznávaného odborník na výšku green-fee práve vďaka jeho inovatívneho systému cenotvorby na základe dopytu. Navyše jeho dynamické cenové stratégie pre služby s flexibilnými podmienkami typu tee time, ceny parkovného a pod..) dokážu vygenerovať nové významné príjmy, čo potvrdzujú aj skúsenosti najznámejších servisných manažérskych spoločností.  Prichádza nový princíp pre algoritmus tvorby green fee a ten môže radikálne zmeniť golfový svet.

Dr Hatch je svetovo uznávaný ekonóm s niekoľkými titulmi v ekonómii, vrátane PhD z prestížnej University of California, Berkeley, a objavil sa aj v júnovom vydaní 2011 prestížneho Harvard Business Review. Je vyhľadávaný ako najlepší obchodný stratég, poskytuje konzultácie množstvu nadnárodných konglomerátov, vrátane Siemens, Philips a pod.

Jeho pútavé, dynamické prezentácie a semináre si netreba nechať ujsť. Najnovšie vystupoval ako účastník MBA Roundtable v Bostone, na Strategic Management Society Conference  v Prahe a Simatelex Symposium v Shenzen.

Nile bude spíkrom konferencie EGCOA, ktorá sa bude konať v samom srdci Lisabone, Portugalsku v Hotel Tivoli Lisboa od 23-25.októbra.

Registrácia je možná online.

Ďalšie informácie o konferencii alebo zaregistrovať navštíviť www.egcoaconference.eu