Golf Online

Architektom golfového ihriska pre Olympiádu 2016 bude Gil Hanse

Golf sa do programu olympijských hier vracia po 112 rokoch. Gil Hanse sa stal víťazom spomedzi ôsmych finalistov. Ocenená bola najmä celková filozofia dizajnu, ktorá zdôrazňuje prírodné duny a vo veľkej miere zachováva pôvodné kontúry pozemku.

Dizajn efektívne rieši dočasné aj trvalé stavebné konštrukcie a kladie veľký dôraz na golfovú akadémiu, zachovávajúc  tak hlavné posolstvo hier – rozvoj golfu v Brazílii.

Gilbert S. Hanse (48), zakladateľ a prezident úspešnej spoločnosti,  sa môže pochváliť portfóliom  renomovaných golfových ihrísk po celom svete, populárnych nielen pre profesionálnych hráčov ale aj pre amatérskych golfistov.  V súčasnosti pracuje aj pre Donalda Trumpa na projekte renovácie „Blue Monster“  v Doral Golf Resort & Spa, ktorý Donald Trump kúpil za 150 mil. USD.

V tíme bude aj Amy Alcott.

Hanse Golf Course Design oslovila pre spoluprácu na tomto projekte aj Amy Alcott, členku World Golf Hall LPGA, uznávanú golfistku, ktorá vyhrala 29 turnajov LPGA, vrátane piatich major turnajov. Úzka spolupráca bude zameraná najmä na oblasť životného prostredia a udržateľného rozvoja, s cieľom zachovania naturálneho porastu v najvyššej možnej miere  a minimalizácie presunov pôdy a zemných prác. Hanse sa do Ria na čas výstavby ihriska aj presťahuje, aby mohol byť osobne prítomný pri všetkých fázach projektu.

"Návrat golfu na olympiádu po viac ako 100 rokoch znamená niečo ako novú kapitolu v histórii tohto športu.  Rio bude hostiť športovú udalosť najvyššieho významu a musí byť príkladom udržateľnosti a zachovania všetkých ekologických aspektov v chránenej krajinnej oblasti, "povedal prezident Rio 2016 ™Carlos Arthur Nuzman."Toto ihrisko by malo byť vynikajúcim tréningovým zariadením, miestom, ktoré inšpiruje milióny mladých  Brazílčanov. Tešíme sa na stretnutie so športovcami a divákmi na ihrisku v  roku 2016."

Peter Dawson, prezident Medzinárodnej golfovej federácie(IGF): "Rád by som poďakoval všetkým architektom, ktorí tvrdo pracovali na svojich súťažných návrhoch. Ich prezentácie ukázali veľkú víziu. Výberové konanie nebolo jednoduché,  dôkladne sme zvažovali všetky aspekty nakoľko význam projektu je obrovský. Blahoželám spoločnosti Hansa Golf Design k víťazstvu,  ich návrh sľubuje vynikajúce ihrisko pre olympiádu a zároveň obrovské dedičstvo pre náš šport v Brazílii.“

Hanse Golf Design zvíťazil vďaka  návrhu ihriska nielen pre profesionálov, ale aj pre amatérov. Kládol veľký dôraz na enviromentalistiku a udržateľný rozvoj a v plnej miere rešpektoval všetky obmedzenia stavebného charakteru danej lokality. Projekt  v najvyššej možnej miere integruje pôvodnú vegetáciu a minimalizuje plochy, ktoré vyžadujú  pravidelnú a častú údržbu.

Castle Stuart -  „Najlepšie nové medzinárodné ihrisko“
Hanse Golf Course  Design je spoločnosť založená Gilom Hansem v roku 1993. Neskôr v 1995 do spoločnosti vstúpil ďalší partner Jim Wagner. Sídlo firmy je v Malverne, PA. Filozofia firmy je navrhovať  golfové ihriská, ktoré sú zábavné a zaujímavé - pre profesionálnych aj rekreačných golfistov.

V roku 2009 zvolil Gila Hanseho časopis Golf Magasine  Architektom roku. V tom istom roku získalo jeho ihrisko Stuart  Castle v Škótsku ocenenie  „the Best New International Course“.

Fakty o výberovom konaní:
Pre účasť vo výberovom konaní  boli spoločnosti povinné poskytnúť  relevantné referencie o skúsenostiach s golfovým dizajnom, presne  podľa  Rio 2016 ™ International Rules.

Osem finalistov súťaže: Gary Player Design, Greg Norman Golf Course Design, Hanse Golf Course Design, Hawtree Ltd,  Nicklaus Design, Renaissance  Golf Design, Robert Trent Jones II a Thomson Perrett.

Komisia, ktorá rozhodovala:  Peter Dawson, President Medzinárodnej golfovej federácie, Carlos Arthur Nuzman, President  Rio 2016 ™; Augusto Ivana,  poradca Prezidenta Municipal Olympic Company  a Arminia Fraga, člen Rio 2016 ™ Golf Advisory Commitee.

Golfové ihrisko sa bude stavať v Reserva de Marapendi v Barra da Tijuca,  oblasti, kde  sa bude nachádzať najväčší počet športovísk.  Bude to unikátne miesto nachadzajúce sa asi päť kilometrov od olympijskej dedinky a sedem kilometrov od Main Press Centre (MPC) a International  Broadcast Centre (IBC).

Zdroj: www.golfbusinesscommunity.com

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 5(komentárov: 258) Pridať komentár
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next
 
Vidalista 2.5 Mg
vidalista2.5mgtab
05.01.22 12:43

Vidalista 2.5 covers an active component, Tadalafil, which is utilized to extravagance Erectile Dysfunction in men. Vidalista 2.5mg (Tadalafil) is a conduct based drug which may be available at any of the drugstores,
Vidalista 2.5 Mg covers an active moiety, Tadalafil 20 mg per pill, which is in the numerous strengths and also alternates with varying fortes at any of the leading drugstores, online pharmacy stores, and medical source stores.

tablets
Jerry Haynes
20.11.21 07:55

SILAGRA 100MG contains Sildenafil which belongs to a group of medicines called phosphodiesterase type 5 (PDE5) inhibitors.

RichardLef
RichardLef
08.11.21 21:15