Golf Online

Dámy na Táľoch, zvíťazila Maria Hernandez

Najlepšie svetové hráčky golfu sa počas posledných májových dní stretli na golfovom ihrisku Gray Bear na Táľoch, kde sa uskutočnil Allianz Ladies Slovak Open, jednen z turnajov zaradených do série Ladies European Tour. Pre Slovensko to bolo historicky prvé veľké prestížne golfové podujatie.

Prvé majstrovské golfové ihrisko na Slovensku, Gray Bear na Táľoch, sa turnajom Allianz Ladies Slovak Open zaradilo v posledný májový víkend do kalendára LET (The Ladies European Tour) - najprestížnejšej ženskej európskej golfovej túry.

V dňoch 27. až 30. mája sa na štvorkolovom turnaji, dotovanom sumou 350 000 eur, predstavilo v hre na rany spolu 126 profesionálnych hráčok z 26 krajín sveta. Medzi najväčšie hviezdy turnaja patrili 20-násobná víťazka turnajov LPGA Laura Davies z Veľkej Británie), Švédky Helen Alfredsson a Anna Nordquist či Becky Brewerton z Walesu a Francúzska Gwladys Nocera.

Na turnaji sa predstavili dve slovenské reprezentantky – jediná slovenská golfová profesionálka v seriáli Ladies European Tour – Zuzana Kamasová a držiteľka divokej karty a amatérska majsterka Slovenska Victoria Tomko.

I. kolo - štvrtok 27.5.

Prvé kolo Allianz Ladies Slovak Open sa začalo vo štvrtok 27. mája. Prvé kolo odohrala len polovica štartového poľa, teda hráčky, ktoré začínali ráno, pretože pre búrku bola hra prerušená krátko pred treťou hodinou. „Blýskanie nad hrebeňom Nízkych Tatier bolo príliš blízko pri ihrisku Gray Bear na Táľoch. Nemohli sme si dovoliť riskovať zdravie hráčok,“ povedal promotér turnaja Jozef Soták.

Slovenka Zuzana Kamasová bola priebežne po troch jamkách na výbornom delenom 5. mieste s výsledkom jeden pod par. Ďalšia Slovenka Vicky Tomková odohrala počas svojej premiéry na profesionálnom turnaji všetkých 18 jamiek s výsledkom 8 nad par. „Na začiatku som bola dosť nervózna, potom to bolo lepšie, ale stratu som už nedobehla,“ dodala Tomková.

II. kolo - piatok 28.5.

Druhý hrací deň bol pre hráčky skutočne náročný. Vstávali o štvrtej hodine ráno, o piatej  mali raňajky a o pol siedmej začali dohrávať nedokončené prvé kolo.

„Človek sa musí koncentrovať na každú jamku, bola som unavená, ale snažila som sa dohrať v dobrej forme,“ povedala na piatkovej tlačovej konferencii po druhom kole Zuzana Kamasová.

O rozruch sa počas druhého hracieho dňa s „hole in one“  postarala Fínka Hanna-Leena Salonenová. Zahrala ju na 157 yardovej jamke číslo 5, päťkou železom.

Polovica zo 126 hráčok sa však v piatok s turnajom rozlúčila. Cut-om prešli, resp. do víkendových finálových kôl postúpili všetky favoritky i jediná slovenská profesionálka Zuzana Kamasová s výsledkom 4 nad par. Vicky Tomkovej sa do finálových kôl prebojovať nepodarilo.

Priebežnou víťazkou piatkového dňa bola Pernilla Lindberg. „Som unavená, ale šťastná a spokojná so svojou hrou, darilo sa mi pri patovaní i hre so železom,“ povedala o svojej hre Švédka Pernilla Lindberg.

I v piatok počasie turnaju neprialo, tesne pred 20:00 ho organizátori kvôli búrke prerušili. Asi tretine hráčok chýbalo do konca kola len pár jamiek, ktoré dohrali v sobotu dopoludnia.

III. kolo - sobota 29.5.

V slnečné sobotné dopoludnie začalo tretie kolo turnaja. Predzvesť búrok ho však tesne pred jedenástou hodinou prerušila. V hre sa znovu pokračovalo o pol jednej po obede a všetky hráčky ho dohrali načas.

Najlepšie zo všetkých zvládla sobotňajšie kolo Angličanka Melissa Reidová, ktorá zahrala 7 úderov pod par ihriska a s výsledkom 8 pod par viedla. „Eagle, ktorý som zahrala na poslednej jamke bol čerešničkou na šľahačke po celom dni. Z ničoho som sa dostala na čelo tak dobre obsadeného turnaja,“ povedala Reidová.

Angličanka Laura Daviesová sa v deň pred nedeľným finále turnaja prepadla z priebežného prvého na delené piate miesto. Divákov však pobavila na 14. jamke, kde trafila vodnú prekážku, vyzula si topánky, vošla do vody a zahrala druhú ranu späť na fairway. Tieto chyby však využila Melissa Reidová, ktorá vyhrala svoj prvý profesionálny turnaj len pred troma týždňami v tureckom Beleku.

Zuzana Kamasová bola po troch kolách na delenom 30. mieste zo 126 hráčok. Skončila s výsledkom 2 údery nad par, teda 74, podobne, ako v prvý a druhý deň turnaja.

IV. kolo - nedeľa 30.5.

Posledné kolo sa začalo v nedeľu o ôsmej hodine ráno.

Zvíťazila španielska hráčka Maria Hernandez, pričom to bol jej druhý štart na podujatí LET ako profesionálnej hráčky. Ako amatérka odohrala tri turnaje LET.

24-ročná Maria zo španielskeho Pamplona skončila s celkovým výsledkom osem pod par. Austrálsky nováčik Kristie Smith sa s výsledkom sedem pod par umiestnila na druhom mieste  a jedna z favoritiek, Angličanka Laura Davies, nakoniec obsadila tretie miesto s výsledkom šesť pod par.

„Znamená to pre mňa veľa. Hrala som dobre, ale nebodovala počas celého roka,“ povedala o svojej hre Hernandez.“ „Bojovala som s mojím putterom. Začala som už premýšľať, že nemôžem hrávať ako profesionálka, ale po druhom kole začal môj putter konečne spolupracovať, čo bolo všetko, čo som potrebovala. Tiež som mala šťastie a zahrala som niekoľko birdies a prišlo víťazstvo,“ dodala Maria, ktorá za víťazstvo dostala 52 500 eur.

Hernandezová svojim výsledkom prekvapila aj sama seba. „Na Slovensko nikdy nezabudnem, bol to môj prvý turnaj v rámci Ladies European Tour a hneď víťazný,“ povedala Maria.

Slovenská reprezentantka Zuzana Kamasová skončila na tridsiatom mieste s výsledkom šesť nad par a odniesla si 3 465 eur. „Som veľmi rada, že na mojom najobľúbenejšom ihrisku a pred domácim publikom sa mi podarilo dosiahnuť tento výsledok,“ povedala Zuzana Kamasová, ktorej sa ako jedinej hráčke zo strednej a východnej Európy podarilo na turnaji  prejsť „cutom“ a zúčastniť sa tak finálových kôl.

Gray Bear a jedinečná atmosféra

Golfové ihrisko Gray Bear na Táľoch sa ako jedno z 27 ihrísk stalo dejiskom Ladies European Tourm, ktorá sa v roku 2010 bude hrať spolu v 20 krajinách sveta vrátane Ázie, Austrálie, Nového Zélandu či Afriky. Slovensko bolo jedinou krajinou zo strednej a východnej Európy, kam táto túra zavítala. „Ihrisko je výborne pripravené, v nádhernom prostredí Nízkych Tatier to bude športový sviatok,“ povedal pred turnajom Ľuboš Ďurinďák, riaditeľ spoločnosti Tále, a.s.

Greeny boli každý deň v skorých ranných hodinách kosené, aby boli v čo najlepšom stave pre golfovú hru. Pre hráčky však boli tvrdým orieškom. Všeobecne sa zhodli, že ihrisko je pomerne náročné, má pekné členité ferveje a rýchle greeny s pomerne zvlnitým terénom. Práve nerovný povrch greenov hru často sťažoval.

Počas turnaja bola hra niekoľko krát prerušená kvôli búrkam. Hráčky to však nerozrušilo. „Vedeli sme, že nebude super počasie, boli sme pripravené a informované o poveternostných podmienkach. Musíme to brať tak, ako to je,“  povedala Švédka Pernilla Lindberg. Gwladys Nocera z Francúzska na otázku, či má nejaký špeciálny recept na koncentráciu po prerušení hry búrkou, odpovedala: „Nemám žiadny recept. Vieme, že v hre musíme pokračovať a byť silné. Sme profesionálky a sme na to zvyknuté.“

Z pohľadu diváka môžeme povedať len jediné: úžasné podujatie v krásnom prírodnom prostredí so šancou uvidieť naživo najlepšie ženské golfové hráčky sveta. Nemožno nespomenúť pripravenosť organizačného tímu, turnaj bol organizačne výborne zvládnutý.

Vstup do areálu golfového ihriska Gray Bear na Táľoch bol zadarmo. Pre divákov boli pripravené gastro stany s občerstvením, tribúna pre 500 ľudí a dokonca aj detský kútik.

Laickí návštevníci mali možnosť čo to sa naučiť o golfovej hre, stačilo len rešpektovať pravidlá počas hry a pozerať sa. Mali tak šancu užívať si prekrásne ihrisko či nasávať jedinečnú atmosféru v momente úplného ticha, ktoré nastane po zdvihnutí ceduľky s nápisom „quiet“ (ticho), kedy sa hráčka postaví nad loptičku a ide zahrať svoj úder.

Dúfame, že na Slovensku bude takýchto podujatí v budúcnosti viac.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 31 35(komentárov: 36) Pridať komentár
 
Sodek
Ocie
14.08.17 09:21

Vanadium
Pabrik bondek
Pabrik besi unp
undangan pernikahan cantik
Distributor Besi Hollow
undangan pernikahan simple
To[..] besi hollow
Distributo[..] besi beton Sni Ulir Polos
jual hp asus murah jual hp asus murah
Pabrik Plat kapal besi baja bki krakatau steel
Pabrik besi siku
undangan pernikahan simple
Distributor Wiremesh
jual laptop asus jual laptop asus
jual laptop asus murah jual laptop asus murah
Ag[..] besi hollow
Distributor besi beton ais


Pabrik Plat besi plat kapal
undangan pernikahan mewah
Distributor Besi Pipa Baja Schedule 80
Pa[..] besi hollow
Distributor besi beton


Pabrik besi h beam baja
undangan pernikahan cute
Distributor Besi Pipa Baja Schedule 40

jasa konstruksi baja


Pabrik besi cnp
undangan pernikahan modern
undangan pernikahan online
undangan pernikahan biru
Distributor Pipa Besi Hitam Medium

www.pusatbesibaja.co.id

Pabrik besi h beam
www.gudangbesibaja.com
undangan pernikahan buatan sendiri
Distributor Besi Wf

www.pusatbesibaja.com

Pabrik besi wf
Distributor besi Wf Baja
undangan pernikahan bahasa inggris islam
Distributor Besi H beam

www.jualbesibajamurah.com


Distributor bondek
undangan pernikahan amplop surat
Distributor Besi Beton

Jual besi beton Sni Ulir Polos polos ulir


undangan pernikahan
undangan pernikahan amplop surat
Distributor wiremesh
undangan pernikahan unik dan murah
www.sentrabesibaja.com

Jual besi beton sii

Pabrik besi cnp
Distributor pipa besi baja sch 40 sch 80
undangan pernikahan elegan
Jual Welded Beam T beam King Queen Cross Castellated Beam

Jual besi beton psi Ulir Polos

Pabrik besi hollow
Distributor besi hollow
undangan pernikahan animasi
Jual Bondek Cor

Jual besi beton perwira


Distributor besi beton Sni Ulir Polos
undangan pernikahan lucu
Jual Atap Spandek Sni

Jual besi beton PAS

ironsteelcenter.com
Distributor besi wf baja
undangan pernikahan kalender
Jual Plat Bordes Kembang

[..] besi beton master steel ms

Distri[..] stainless steel
Distributor besi unp
undangan pernikahan ala india
Jual Plat Besi Hitam

Jual besi beton ksty

Distributor atap spandek
Distributor besi siku
undangan pernikahan klasik
Jual Plat Kapal Bki Krakatau Steel

J[..] besi beton krakatau steel ks

link5

ChasEngere
ChasEngere
02.06.17 08:39

Compare Amoxicillin And Azithromycin Order Vibramycin Online Amoxicillin Safe Dose Amoxicillin Viral Infection Dapoxetine Buy Fish Disease Pop Eye Amoxicillin Treatment Cost Zithromax Buy Kamagra Viagra Dosis Precio Propecia Contraindications Benign Prostatic Hyperplasia No Prescription Strattera Baclofene Duree Orlistat Lesofat Priligy Dapoxetine Neurontin Without A Script Generique Cialis Efficace Affordable Levitra Cialis 10 Bestellen Macrobid Order Cheap Vibramycin buy accutane from canada Kamagra 100 Mg Gel Purchasing Levitra Cephalexin Without A Prescrption Fausse Couche Sous Cytotec Levitra Pills Online Buy Clomid And Nolvadex Online Online Propecia Safe Buy Levitra Low Price Coutu Cialis 5 Mg Once A Day Ordering Cialis Online Cialis Pas Cher Suisse Erectile Drugs Sale Levitra Price Check Canadian Pharmacy In Largo Florida Wich Is Stronger Cipro And Amoxicillin Levitra Cost Buy Fucidin Cream Kamagra Ireland Levitra Free Trial Cialis Generika Ohne Zollprobleme Cheap Levitra Online Order Viagra Onlines Order Prednisone Overnight Amex Duo Amoxicillin Buy Lasix Online Usa Nolvadex Acheter Kamagra Vendita In Svizzera Antibiotic Doxycycline Buying Cialis On Line Safe Website Buy Propecia Cheapest Cytotec Buy Purchase 5mg Cialis Viagra E Cialis Prezzo Buy Cheap Generic Kamagra Zzpills Cephalexin Gingavitis Generic Propecia Online Get Clobetasol Zithromax And Insomnia Buy Oratane Vpxl American Pharmacy Fake Viagra Online viagra prescription Propecia Generika 1mg Amoxicillin Light Headed Buy Clomid Cheap Oferta De La Propecia Cialis Sur Ebay Levitra Soft Tabs Cheapeast Levaquin Bronchitis No Rx Claritin Kamagra Online Kamagra Pas Cher Belgique Priligy Blog Depoxitine Order Now Stendra Erectile Dysfunction Cash Delivery Medicine Pancrelipase viagra Cialis 20 Mg Filmtabl 12 St Where To Order Genuine Drug Alli Buy Levitra 20mg accutane online australia Forgot To Refrigerate Amoxicillin And Clavulanate Levitra Tab 20mg Propecia Presentacion Viagra Spedizione Europa Buy Nolvadex Online Pharmacy Proscar Y Propecia Cialis Esiste Il Generico How To Order Cialis Omnic O Propecia Cialis 20 Mg Diabete Buy Nolvadex Online No Prescription Viagra Rezeptfrei Preis Buy Lotrisone Buy Generic Prozac Kamagra Plus 20mg Mail Order Clobetasol cialis Cheapest Price For Vardenafil 10mg Zidena For Erectile Disfunction Sildenafil Achat Propecia Pilule Prednisone 20mg Accutane Capsules Amoxil Tablette

dsf
mikey
07.07.14 09:30

The chic for louis vuitton replica artist handbags offered by branded companies like Louis Vuitton, Prada, and Gucci is such that barter are accessible to delay for years to acquire them. But due to the absonant amount of these branded handbags and purses abounding just dream of affairs them. So women who are clumsy to buy Louis Vuitton handbags due to fendi outlet the big-ticket amount acquirement affected Louis Vuitton handbags or the replica one to be the allotment of replica handbags the latest appearance trend that is represented by a lot of of the celebrities and icons. With Louis Vuitton replica bags, barter of every chic can now adore the abundance and feel of Louis Vuitton forth with its affluence and elegance. Louis Vuitton replica bags are absolutely agnate in designs, looks and functionality, appropriately giving the feel of aboriginal Louis Vuitton at economical price. Careful implications of breitling replica appearance and architecture of the aboriginal in the affected one provides an ultimate attending to the replica one, which makes it difficult to analyze the aberration in two even for the die-hard fan of Louis Vuitton cast of products.The replicas and the aboriginal of Louis Vuitton is not aforementioned in agreement of deigns and attending but they aswell accept superb account of the aboriginal like absolute cut, logos, date codes, locks, and even consecutive numbers. To baby the requirements of such women Louis Vuitton replica handbags are advised as he best another for every chic of people.

tzyIotMLjDmDuK
euwsvwdxu
05.11.12 06:05

Gg0FOM , [url=http://ilbxlqnrzelt.com/]ilbxlqnrzelt[/url], [link=http://nvmtessqwcuj.com/]nvmtessqwcuj[/link], http://hpidwaxidjpz.com/

kVDuwDVHqNo
Hassan
03.11.12 06:06

Deadly acucrate answer. You've hit the bullseye!