Golf Online

Golf club Kazaň - závlaha na druhej deviatke je hotová!

Golf club Kazaň - závlaha na druhej deviatke je hotová!

ENGO Group s radosťou oznamuje, že ukončilo projekt montáže závlahového systému pre druhú fázu výstavby (jamky 10-18) golfového ihriska v Kazani.

Golfový rezort Kazaň sa nachádza cca 30 min autom od centra hlavného mesta Tatarstanu, Kazane. Toto ihrisko sa rozprestiera v susedstve lyžiarskeho centra Svijaga na prekrásnom zvlnenom teréne a bolo navrhnuté svetoznámym architektom Peter Harradinom.

Satelitný závlahový systém riadený systémom LYNX

Montáž uskutočnila skupina špecialistov firmy ENGO pod vedením Miroslava Šiguta.
„Projekt bol našim prvým, ktorý sme realizovali v Ruskej Federácií a určite jeden z najkrajších, na ktorých som mal možnosť pracovať. Myslím, že sme vytvorili dobrý team s predstaviteľmi zákazníka aj architekta a podarilo sa nám nainštalovať satelitný systém TORO, riadený systémom LYNX a takisto čerpaciu stanicu GRUNDFOS so systémom filtrácie. Som hrdý na svoj team, dokázali svoju vysokú odbornosť a schopnosť pracovať v náročných podmienkach."

Zľava: Miroslav Sigut (project leader ENGO Group), Peter Harradine (managing director Harradine Golf), Alina Kolchina (project administrator), Iljnur Murtazin (Director Golf Kazan), Arne van Amerongen (project supervisor Harradine Golf), Norbert Zatko (managing director ENGO Group), Fanis Gilmiev (greenkeeper).

Peter Harradine, dizajnér ihriska a Senior Architect Harradine Golf  dodáva:

“Chcel by som zablahoželať spoločnosti ENGO k úspešnému ukončeniu projektu inštalácie zavlažovacieho systému na druhej deviatke Kazan Golf and Country Club (Republika Tatarstan /Ruská Federácia).

ENGO odviedlo vynikajúcu prácu na vysoko profesionálnej úrovni. Projekt bol dokončený v súlade s Harradine Golf plánmi a špecifikáciami a naviac všetky práce boli vykonané načas  podľa harmongramu, aj napriek tomu, že počasie nebolo vždy ideálne. 

Bol nainštalovaný  plne automatický závlahový systém TORO “LYNX” riadiaci  662 plnokruhových a výsečových postrekovačov s vlastným soleniodom spolu s výkonnou čerpacou stanicou. Táto dokáže prečerpať dostatok vody z jazera na to, aby sa celé ihrisko zavlažilo v priebehu 6 hodín - čo je mimoriadne dôležité, nakoľko počasie je často veterné a terén je kopcovitý.”