Golf Online

Golf Industry Show 2014

Golf Industry Show 2014 v číslach

Po minuloročnom útlme v San Diegu prišlo oživenie. Podľa GCSAA (Golf Course Superintendents Association of America), tento ročník GIS v Orlande navštívilo viac ako 2.700 superintedantov.

Počet zúčastnených v kategórii „Qualified buyers“ bol 6.845  a zahŕňal členov GCSAA , NGCOA a iných príbuzné asociácií ( GCBAA , USGA , IGCEMA , atď ) a distribútorov.

„Úprimne povedané,  boli by sme sklamaní, keby sme nedosiahli  takýto počet zúčastnených,  povedal Scott Hollister, riaditeľ komunikácie GCSAA. „Od roku 2009, kedy sa prejavil hospodársky pokles, zaznamenávame stabilné číslo v registráciách  počas posledných 2 týždňov pred výstavou alebo aj priamo na nej. V tomto roku to bolo  2083 návštevníkov,  v minulom roku 2170 a  v roku 2012 to bolo 2122 registrácii. Celkovo možno z pohľadu GCSAA  povedať, že tieto čísla reflektujú návštevnosť minulých období."

Podľa oficiálneho vyhlásenia GCSAA bola celková návštevnosť GIS  14.147 návštevníkov , čiže o 8% vyššia ako v minulom roku.

Dvojdňový veľtrh prilákal celkovo 6.845 kvalifikovaných kupujúcich (o 14% viac ako vlani v San Diegu), ktorých na výstavnej ploche viac ako 17.000 m2 čakalo 561 vystavovateľov  (7% a 9% nárast oproti min. roku).

„ Spätnú väzbu, ktorú som dostal počas tohto týždňa od návštevníkov, vystavovateľov a kolegov z rôznych asociácií bola veľmi  pozitívna. Zmeny, ktoré sme v koncepcii výstavy urobili na základe našich doterajších skúseností a s cieľom maximalizovať  efekt investície pre každého zúčastneného, sa ukázali  ako efektívne. Sme radi, že akcia bola pozitívne hodnotená a priniesla nadšenie,“ povedal  Rhett Evans, riaditeľ  GCSAA.

V budúcom roku Golf Industry Show (GIS) zamieri do San Antonia v Texase (Feb. 23-26, 2015).

Článok bol publikovaný na www.golfcourseindustry.com