Golf Online

Ihriská na Costa del Sol zavlažujú recyklovanou vodou

COSTA DEL SOL - obľúbená destinácia golfistov

Costa del Sol je jednou  z najznámejších golfových turistických destinácií v Európe. Je veľmi pozitívne, že stále viac a viac golfových ihrísk v tejto oblasti používa pre závlahu recyklovanú vodu.

Oficiálna autorita (Western Costa del Sol Association of Municipalities), združujúca mestečká a obce v tejto destinácii, prostredníctvom svojej verejne prospešnej spoločnosti  Acosol  v súčasnej dobe poskytuje recyklovanú vodu golfovým ihriskám v oveľa väčšej miere ako je tomu v akýchkoľvek iných oblastiach kontinentálnej Európy.

Združenie sa skladá z 11 obcí rozkladajúcich sa pozdĺž takmer 100km pobrežia,  zahŕňajúc Torremolinos, Benalmádena, Fuengirola, Mijas Ojén, Istán, Marbella, Estepona, Benahavis, Casares a Manilva.

Acosol súčasnej dobe dodáva upravovanú vodu na 36 golfových ihrísk (čo predstavuje celkovo viac ako 500 jamiek), z celkových 42 ihrísk spadajúcich pod  združenie. Ročne to predstavuje sedem kubických hektometrov.

Investície do rozšírenia tohto projektu stále pokračujú v rádoch miliónov eur. Cieľ je jasný, pokryť všetkých cca 50 golfových ihrísk v danej oblasti. Združenie tvrdí, že v Andalúzii, je objem recyklovanej vody používanej na zavlažovanie  golfových ihrísk vyšší ako v  akejkoľvek inej oblasti v Španielsku.

Rezort Alcaidesa Resort , Campo de Gibraltar, dokonca investoval do svojej vlastnej čistiarne odpadových vôd a upravenou vodou zavlažuje svoje dve ihriská.  

Zdroj: Golf Course Architecture, June 2013