Golf Online

LET na Táľoch - Allianz Ladies Slovak Open privíta golfistky z 34 krajín sveta

34 vlajok na otváracom ceremoniáli Allianz Ladies Slovak Open 2014

(T á l e, 16. júna, 2014) – Rekordný počet krajín zastupujú profesionálne golfistky na tohtoročnej prehliadke svetového golfu na Táľoch na turnaji Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect. Až 34 vlajok bude viať na otváracom ceremoniáli, ktorý sa bude konať v utorok 17. júna na ihrisku Gray Bear.

Turnaj zo série Ladies European Tour si zahrá 126 hráčok z celého sveta, medzi ktorými nebudú chýbať ani 2 slovenské hráčky: Veronika Falathová a Lea Klimentová. Spolu s ďalšími profesionálkami z celého sveta pobijú o prizemoney vo výške 275 000 EUR, ktoré ponúkajú organizátori Allianz Ladies Slovak Open
presented by Respect, čo je o 25 000 viac, ako vlani.

Turnaj, ktorý sa uskutoční už piatykrát na ihrisku Gray Bear na Táľoch bude vrcholom slovenskej golfovej sezóny.

Promotér turnaja Jozef Soták:
"Sme veľmi radi, že na turnaji nebude chýbať ani obrovský talent európskeho
golfu – Charley Hull, ktorá sa na vlanajšom Solheim Cup-e značnou mierou pričinila o vôbec prvé víťazstvo Európy nad USA na americkej pôde, kedy zdolala top favoritku z USA Paulu Creamer a následne si od nej vypýtala autogram“
.

Okrem Charley Hull budú na Táľoch anglické farby obhajovať aj ďalšie veľké favoritky:
18-násobná víťazka turnajov Ladies European Tour Trish Johnsson a ďalšia niekoľkonásobná víťazka turnajov Mellisa Reid. V štartovom poli nebude chýbať ani česká jednotka Klára Spilková.

Kvalifikáciu si zo slovenských dievčat vybojovala Veronika Falathová a divokú kartu
dali organizátori mladučkej Lei Klimentovej. Zuzana Kamasová svoju aktívnu hráčsku karierú zakončila vlani, no aj napriek tomu nebude na Táľoch počas celého týždňa chýbať.

Gladys Nocera, víťazka 2013
Line Vedel, víťazka 2012
Caroline Hedwall, víťazka 2011

Viac detailov sa dozviete na www.slovakgolfopen.sk