Golf Online

Na novom perfektnom povrchu Zenit Petrohrad sa hral prvý zápas!

Na novom perfektnom povrchu Zenit Petrohrad sa hral prvý zápas!

Nielen na novinárov, ale aj na samotných hráčov nový trávnik zrekonštruovaného štadiónu Petrovskiy urobil výborný dojem. Pri otváracom zápase sezóny proti FC Kuban mesiace skutočne tvrdej driny vykryštalizovali do dokonalého ihriska, ktoré nielen výborne vyzeralo na prvý pohľad, ale malo aj vynikajúce hracie parametre.
 

Trávnik štadiónu Petrovskiy vyzeral výborne a mal aj vynikajúce hracie parametre.

Technológia Fibresand™ vlákien je patentovanou technológiou pre výstavbu a inštaláciu ihrísk spĺňajúcich požiadavky FIFA World Cup Stadium a aplikovaná konzorciom ENGO & CRL a to nielen v oblasti celkového dizajnu a výstavby, ale aj v oblasti prevádzky klubu.
 
Norbert Zaťko povedal:
 “Je skutočne úžasné vidieť trávnik v takejto výbornej kondícii len 5 týždňov od výsevu. Všetky ostatné ruské kluby by to malo presvedčiť o tom, že môžu urobiť to isté. Aplikovať novú technológiu odborným týmom s bohatými skúsenosťami. Zlepšiť tak kvalitu hry, kvalitu výkonu týmu a urobiť veľký krok smerom k roku 2018.”
 
Richard Hayden povedal:
Zapestovanie trávnika bola skutočne veľká výzva. Stretol sa vynikajúci kvalitný tým a dobrý klient  - a v takýchto prípadoch je možné všetko. Mám za sebou projekty po celom svete – ako FIFA World Cup South Africa™, the FIFA World Cup Brasil™, the UEFA EURO 2012 Poland & Ukraine tournament™. V tomto prípade sme vytvorili príklad - level pre trávnik šampionátu FIFA World Cup 2018. Chceli sme dokázať,  že je to možné aj v Rusku. Dokonca sme trávnik pred prvým zápasom aj rovnako upravili – podľa pravidiel FIFA World Cup pre prvý zápas. Chceli sme dokázať svetu, že v Rusku môže byť a skutočne aj bude najlepší trávnatý futbalový povrch na svete.  Bol to prvý krok. Rusko dokáže súťažiť a aj bude súťažiť s najlepšími..”

Vladimir Litvinov (riaditeľ štadióna) povedal:
"My ako klient sme s kvalitou trávnika skutočne spokojní. Konzorcium ENGO & CRL dosiahlo vysoký štandard kvality hracieho povrchu. Veríme, že Fibresand™ technológia bude znamenať nový štandard kvality hracieho povrchu na ruských štadiónoch. Dôverovali sme naším partnerom, aj keď sme vedeli, že ide o ich prvý projekt v Rusku. Dúfame, že naša skvelá spolupráca bude pokračovať."

Vladimir Litvinov (vľavo) a Norbert Zaťko (vpravo) pred úvodným zápasom.

Priebeh rekonštrukcie si môžete pozrieť TU:

Pozrite si najlepšie momenty zápasu!