Golf Online

Peter Harradine redizajnoval ihrisko v Tunis Sports City

Renomovaný golfový architekt Peter Harradine bol v roku 2006 zaangažovaný do projektu 18 jamkového ihriska neďaleko jazera Tunis. Východisková situácia nebola jednoduchá, nakoľko cez pozemok viedla hlavná cesta, kvôli ktorej musela byť postupnosť jamiek naprojektovaná do dvoch slučiek.

Navyše, komerčné požiadavky súvisiace s rezidenčnou zónou znižovali  príťažlivosť a budúcu životaschopnosť golfového ihriska.  Ďalšie obavy vznikali v súvislosti s navrhovanou trasou metra a ďalších pozemných komunikácií a s dostupnosťou ďalších priľahlých pozemkov. Toto všetko výrazne komplikovalo pôvodný projekt.

Vzhľadom na globálnu ekonomickú situáciu a aj zmenám na lokálnom trhu investori projekt znovu otvorili a opätovne posúdili. Harradine bol požiadaný aby ihrisko redizajnoval z pôvodných 18 jamiek na 9. Tieto nové okolnosti  mu umožnili vyriešiť mnoho z predchádzajúcich problémov.

Ihrisko sa teraz nachádza len na jednej strane cesty a rezidenčná zóna je výrazne menšia.  Nový návrh obsahuje krásny centrálne umiestnený klubový dom a veľkorysé tréningové plochy.

Ihrisko PAR 36 bude osvetlené a citlivo zakomponované do pôvodných hájov, rybníkov a dvoch krásnych jazier. Päť odpalísk na každej jamke zabezpečí  dostatočnú rôznorodosť počas prvého a druhého kola hry.

Vzhľadom k citlivým ekologickým a environmentálnym  podmienkam s vysokou hladinou spodnej vody je ihrisko navrhnuté tak, aby boli čo najefektívnejšie využité všetky zdroje na podporu či už existujúcej alebo novej fauny  a flóry.

Chcete vedieť viac o práci Petera Harradina?
Oficiálne stránky HARRADINE-GOLF
Peter Harradine bol aj speakrom konferencií Leadership Golf Conference 2010 vo Velkej Lomnici  a 2011 na Konopišti.

Bulharský premiér otvoril Harradinov ďalší projekt - Pravets Golf Club
Pohľad na golf vo Východnej Európe očami Petra Harradina
Nový projekt Harradina na Ukrajine - Stugna Golf Club
Aká bola LEADERSHIP GOLF CONFERENCE 2011?

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 2(komentárov: 2) Pridať komentár
 
Lentynos
Lentynos
22.04.22 13:27

Lentynos Taupant vieta namuose puikiai pasitarnauja lentynos. Užsisakykite kokybiškus produktus iš mūsų baldų parduotuvės.

3aZ5ST1D
Safii
09.12.14 03:27

As is my want, I listen to or watch paamirlent a fair bit. It can be brutal at times. Because governments rarely have control of the Senate, the chamber has established processes/procedures that are time consuming and often crowd out the government's legislative program & at times, simply mind boggling. At times the Senate can pass half a dozen bills in 30 minutes where all sides agree. At times debates on legislation are truncated/stalled by some of the most obstructionist tactics [eg Telstra split bill]. At times the Senate can debate the most obscure issues for literally hours. Just have a look what is [laughingly] called the dynamic Red for what happens each day the Senate sits. Is it any wonder that John Howard did what he did when he had control. He didn't have to negotiate with the likes of Fielding.