Golf Online

R&A uviedla nové pravidlá golfu ONLINE

R & A uviedla nové on-line pravidlá golfu ako pomoc golfistom pre zlepšenie ich znalosti.

Sú k dispozícii na  www.RandA.org/RulesAcademy.  Nájdete tam Etiquette Section (Sekcia Etikety) a Quick Guide to the Rules of Golf ( Rýchly sprievodca golfovými pravidlami - krátke zhrnutie najčastejšie sa vyskytujúcich pravidiel).

Ako sprievodcovia fungujú buď  Padraig Harrington alebo Suzanne Pettersen, ktorí pre R & A pracujú ako veľvyslanci golfu.

Stránky ponúkajú videá, obrázky a diagramy pre rôzne situácie  a obsahujú aj kontrolné otázky  po každej časti. Pokrývajú  všetky náležitosti, s ktorými by sa mali hráči zoznámiť z hľadiska nielen  športového ale aj z hľadiska  integrity a rešpektu.

Postupuje sa od odpaliska až na green a hráčom v každej časti hry poskytne všetky informácie, ktoré by mali vedieť – napr.  odkiaľ odohrať loptu, či existujú úľavy pri rôznych okolnostiach až pod prerušenie hry a vrátenie skóre karty.

Na konci kurzu  po správnom zodpovedaní otázok môžu účastníci získať certifikát podpísaný svojím sprievodcom.

Dvojnásobný šampión Open Championship Padraig Harrington povedal: "Bol to skvelý nápad, je to rýchla a ľahká pomoc hráčom zlepšiť svoje znalosti z Pravidiel golfu. Krátky online kurz je oveľa zábavnejšia cesta ako sa ich naučiť."

Suzanne Pettersen, bývalá LPGA víťazka: "Je ľahké prijať pravidlá ako samozrejmosť, ale v golfe je tiež veľmi  dôležité pochopiť hru ako takú, jej princípy  a ukázať rešpekt ku spoluhráčom. Lepšia znalosť pravidiel vám môže pomôcť získať z hry viac , takže by som absolvovanie  tohto on-line kurzu  jednoznačne doporučila."

David Rickman, R & A výkonný riaditeľ, Rules of Golf and Equipmnent Standards, povedal: "Som veľmi rád, že teraz  môžeme ponúknuť on-line akadémiu pravidiel pre tých, ktorí chcú zvládnuť základné pravidlá a etiketu tejto skvelej hry. Hráči sa dozvedia ako by sa mal golf hrať a osvoja si aplikáciu pravidiel najmä v situáciách, ktoré sa môžu na ihrisku stať komukoľvek a kedykoľvek . Niekedy im to môže dokonca zachrániť úder alebo dva. "

Rules Academy je zadarmo a absolvovať ju by nemalo trvať dlhšie ako  2-3 hodiny. Skúška stojí 10 GBP a tieto príjmy budú  venované programom na rozvoj golfu.   Každý rok R & A do rozvoja golfu a rôznych programov po celom svete investuje 5 mil. GBP.

Správa bola uverejnená na www.golfbusinesscommunity.com