Golf Online

Rekonštrukcia futbalového štadiónu FC Zenit St.Petersburg začala!

ENGO Group získala kontrakt na rekonštrukciu futbalového ihriska prestížneho ruského futbalového klubu Zenit St. Petersburg. Práce boli zahájené v pondelok 20.5.

Po úspešných projektoch v rámci EURO 2012 - NSC Olympijskiy a Metalist Charkov je to ďalšia veľká príležitosť dokázať, že firma ENGO v oblasti profesionálnych trávnikov dokáže poskytnúť špičkové technológie podľa najnovších medzinárodných štandardov.

ZAČALO TO KONZULTÁCIAMI

Naša spolupráca s týmto klubom sa začala prakticky ihneď po otvorení pobočky ENGO pre ruský trh začiatkom roka 2012.

Zahŕňala konzultačnú činnosť pre hlavné ihrisko súčasného štadióna, tréningovú bázu Zenit, ako aj spoluprácu v oblasti technickej dokumentácii pre nové ihrisko Zenit Arena (vo výstavbe).

Petrovskiy Stadium - domáca aréna najúspešnejšieho ruského klubu

RIEŠENIE NA ZÁKLADE EXPERTNÝCH ANALÝZ

Vzhľadom na pretrvávajúce problémy trávnika na hlavnom ihrisku bolo potrebné uskutočniť expertnú analýzu. Naši špecialisti niekoľkokrát počas sezóny navštívili St. Petersburg, rozanalyzovali technologické i stavebné elementy ihriska, ako aj preverili zaužívané agronomické postupy.

Podarilo sa nám zistiť stav veci a navrhnúť riešenie. Klub náš návrh prijal.

Zenit odohral posledný zápas na starom trávniku 19.5. a hneď 20.5. sa začala rekonštrukcia. Nový trávnik sa bude stavať podľa najmodernejších noriem a po prvýkrát v krajinách bývalého Sovietskeho Zväzu budeme aplikovať do vrchnej koreňovej vrstvy technológiu FibreSand. Trávnik sa bude vysievať.

Veríme, že tento projekt nastaví nové štandardy výstavby a údržby profesionálnych trávnikov v Rusku, kde sa v roku 2018 organizujú Majstrovstvá sveta vo futbale.

Priebeh rekonštrukčných prác nájdete TU:

POZRITE SI ÚSPEŠNÉ PROJEKTY ENGO GROUP