Golf Online

Sila popularity futbalu pomôže aj golfu

Partnerstvo s Premier League

Sila popularity futbalu môže nalákať mladých ľudí aj ku golfu.  Tento týždeň prestížna Premier League oznámila partnerstvo s Sport England. Preinvestovaných by malo byť 16,8mil GBP.

Golf je jedným zo štyroch nových športov, ktoré boli zaradené do špeciálneho podporného programu Premier League 4 Sport (PL4Sport),  spolu s atletikou, boxom a tenisom. Rozšíria tak  ponuku pôvodných ôsmych športov.

Popularita a image Premier League pomôže prilákať mladých ľudí vo veku 14+ vyskúšať si StreetGolf, mestskú verziu zeleného športu, ktorá sa dá hrať prakticky kdekoľvek.

Desať Premier League a Championshop klubov už potvrdilo, že od septembra golf zaradia do svojej ponuky a je pravdepodobné, že sa k nim pripoja ešte ďalšie kluby. Pionierske kluby sú Aston Villa, Blackburn Rovers, Bolton Wanderers, DerbyCounty, Everton, Hull, QPR, Southampton, Sunderland a West Bromwich Albion.

Tréning budú zastrešovať PGA profesionáli a satelitné kluby napojené na miestne golfové kluby County Golf Partnerships.

Zaradenie golfu do programu PL4Sport privítala nielen organizácia England  Golf Partnership , združujúca amatérov, England Golf a Asociáciu profesionálnych golfistov, ale podporili ju aj Golf Foundation a Sport England Lottery Funding.

Brendon Pyle, Golf Foundation:  "Je to naozaj skvelá správa pre golf, pretože sila popularity futbalu pomôže pritiahnuť oveľa viac mladých ľudí. A pretože väčšina futbalových klubov sídli v mestách, prípadne v prímestských oblastiach, budeme schopní osloviť úplne nové publikum.“

"StreetGolf je ideálny spôsob, ako im golf ukázať. Je to iná, dynamická  a zároveň univerzálna hra, ktorú môžete hrať kdekoľvek. Keď sme predstavili koordinátorom PL4Sport, boli nadšení. Skutočne to radikálne zmenilo ich vnímanie toho, ako môže byť golf prezentovaný a popularizovaný. "

Pilotný program ktorého sa zhostili Golf Foundation a FC Bolton Wanderers sa ukázal ako veľmi úspešný a prilákal dvakrát viac mladých ľudí ako sa predpokladalo.  Začiatkom trojročného partnerstva medzi Sport England a Premier League je ukážka StreetGolf.

£ 16,8 m investícia bude rozdelená medzi rôzne programy v ročných čiastkach, okrem iného aj iniciatíve Kickz, ktorá podporuje mladých ľudí zo znevýhodnených komunít.

Sport England a Premier League zahájili program PL4Sport už v roku 2009. Od tej doby vzniklo 320  klubov a do rôznych aktivít sa zapojilo 60.000 mladých ľudí. V rámci partnerstva s England Golf bol stanovený ambiciózny cieľ, a to 280 nových satelitných klubov počas nasledujúcich štyroch rokov.

Program PL4Sport zahŕňa:

  • Atletika, box, golf a tenis  - rozšírili tak ponuku doterajších 8 olympijských a paraolympijských športov
  • 320 satelitných  športových klubov , ktoré využívajú desiatky tisíc mladých ľudí
  • Viac ako 1500 vyškolených dobrovoľníkov, 450 zorganizovaných súťaží a 2500 získaných športových kvalifikácií

Od roku 2006, program Kickz pomohol 71.500 mladým ľuďom zapojiť sa do športu a hlavným cieľom pomôcť  mladým ľuďom zo znevýhodnených  sociálnych oblastí.

Ciele:

Ďalších 30.000 mladých ľudí zapojených v priebehu najbližších troch rokov
Ďalších 3.000 vyškolených dobrovoľníkov a 600 zorganizovaných súťaží

Zdroj www.golfbusinessnews.com