Golf Online

Thomson & Perrett je medzi finalistami projektu Olympiády RIO 2016

Olympijské hry 2016 v Rio de Janeiro budú výnimočné. Po prvýkrát v histórii bude mať golf svojich olympijských víťazov. V októbri 2011 bola oficiálne vyhlásená celosvetová verejná súťaž na vypracovanie projektu golfového ihriska – dejiska tejto výnimočnej udalosti.

Komisia, ktorá rozhoduje o hlavnom architektovi golfového ihriska, zahrnula  do skupiny 8 finalistov aj spoločnosť Thompson & Perrett. Olympijské golfové ihrisko by malo byť najšpičkovejším golfovým projektom na svete.  Thompson & Perrett, nadšení  myšlienkou golfu ako olympijského športu,  vypracovali svoj návrh.

Začiatkom decembra 2011 bolo oficiálne vyhlásených 8 spoločností, ktoré postúpili do užšieho výberu:
Thomson & PerrettGary Player DesignGreg Norman Golf Course DesignHanse Golf Design, Hawtree Ltd, Nicklaus DesignRenaissance Golf a Robert Trent Jones II.

Ross Perrett, výkonný riaditeľ spol. Thomson & Perrett, odletel do Rio De Janeiro (po tretíkrát za posledných 5 mesiacov), kde spolu s Petrom Thomsonom (5násobným víťazom šampionátu British Open) budú viesť tím architektov ako Justin Trott, Warren Duncan, Bernie Hogan, Lindsay Calvert, dizájnera závlahy Paula Jonesa, CAD špecialistu Garyho Prendegasta a agronóma Douga Robinsona.

Súčasťou tímu Thomson Perrett bude aj sedemnásobná víťazka Ladies Major Karrie Webb.

Peter Thomson: “Byť zaradení medzi 8 najlepších golfových architektov na svete, je skutočne neopísateľný pocit. Chápeme to ako ocenenie našej práce,  našich skúsenosti, ktoré sme získali na 250 projektoch v 30 krajinách. Olympijské hry 2016 budú jedinečným momentom v golfovej histórii, ako aj kľúčovým faktorom pre rozvoj golfu v samotnej Brazílii. Tešíme sa na ďalšiu etapu.”

Zdroj: www.golfbusinessnews.com

Adding an entry to the guestbook
Diskusia (žiadne komentáre) Pridať komentár
 
žiaden komentár

Táto novinka neobsahuje žiaden komentár. Budte prvý!