Golf Online

Trávnik FC Zenit Petrohrad súčasťou historickej udalosti

Ešte nikdy sa v histórii UEFA Champions League nestalo, aby sa na jednom trávniku odohrali dva zápasy v rámci  jednej skupiny dva dni za sebou.

V utorok 1.10. sa stretol domáci Zenit St. Petersburg s FK Austria Viedeň. Hneď na druhý deň, 2.10. odohral CSKA Moskva na tom istom trávniku svoj zápas s FC Viktoria Plzeň.

Povrch bol vynikajúci aj napriek dažďu deň predtým

Futbalové ihrisko Petrovskiy Stadium bolo postavené na prelome mája a júna 2013 firmou ENGO.

Bol to náš prvý ruský futbalový projekt a sme šťastní, že kvalita nášho trávnika umožnila túto výnimočnú udalosť.

Podľa slov hráčov FC Viktoria Plzeň bol povrch vynikajúci - podstatne kvalitnejší, než na aké boli zvyknutí zo zápasov v ČR a než očakávali, keďže  zápas v predošlý deň sa hral za dažďa.

Na tomto štadióne sme po prvýkrát aplikovali technológiu Fibresand - ktorá spevňuje koreňovú zónu špeciálnymi vláknami a vďaka tomu umožňuje vyššiu záťaž trávnika.

Takisto treba povedať, že trávnik bol vysievaný - a dĺžka koreňov cez 25 cm je hlavnou príčinou tohto potešujúceho stavu.

Na fotografii zľava RIchard Hayden (CRL), Vladimir Litvinov (riaditeľ štadióna) a Norbert Zaťko (majiteľ ENGO Group)

Profesionálny greenkeeping - kľúč úspechu

Úspech na Zenite je pre nás vstupnou bránou na ruský trh, ktorý sa pomaly chystá zvýšiť podstatným spôsobom kvalitu hracích plôch, predovšetkým s ohľadom na Šampionát sveta v roku 2018.

Naša špeciálna vďaka nášmu kolegovi Konstantinovi Kreminskemu (ENGO greenkeeper), ktorý sa o trávnik stará od výsevu. Tento greenkeeper už pre nás pracoval na projekte Metalist Charkov pred a počas EURO2012.

Pozrite si reportáž zo zápasu CSAK Moskva - Victoria Plzeň

ČÍTAJTE AJ:
Petrovskiy Stadium dokončený - pripravený na prvý zápas!

Priebeh rekonštrukčných prác

Video zo stavby Petrovskiy