Golf Online

Víťazkou Ladies European Tour na Slovensku sa stala Gwladys Nocera

Gwladys Nocera sa stala víťazkou turnaja Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect, ktorý vyvrcholil na ihrisku Gray Bear na Táľoch.
Najprestížnejší golfový turnaj na Slovensku bol dotovaný sumou 250 000 eur a zúčastnilo sa ho 126 hráčok z 33 krajín sveta.

Gwladys Nocera zvíťazila s výsledkom -9, keď zahrala 4 kolá na
70, 68, 71 a 70 úderov. Francúzska golfistka zatiaľ nechýbala ani na jednom podujatí na Slovensku. Tento rok sa predstavila v skvelej forme, keď sa jej podarilo zahrať všetky 4 kolá pod par. „Som neskutočne dojatá. V posledných rokoch som sa trochu trápila a som šťastná, že sa mi podarilo zvíťaziť po dlhšom čase práve tu na Slovensku,“ povedala Gwladys, ktorá vyhrala turnaj Ladies European Tour po piatich rokoch. Naposledy sa tak stalo v Madride v roku 2008, kedy bola aj najlepšie zarábajúcou hráčkou celej túry.

Na druhom mieste sa umiestnila Juhoafričanka Lee-Ann Pace s výsledkom 5 rán pod par a tretia skončila Whitney Hillier z Austrálie, ktorá zahrala 4 kolá v súčte na 284 rán, čo je 4 pod par.

Jediná slovenská zástupkyňa vo finále Zuzana Kamasová skončila na delenom 31. mieste, keď dnes zahrala ihrisko na 74 rán a v súčte štyroch kôl to predstavuje výsledok +6.

„Prvá deviatka mi nevyšla úplne podľa mojich predstáv. Potom neskôr, keď prišli diváci, ma to povzbudilo a druhú deviatku som už hrala v tempe, škoda tých puttov. Vytvorila som si pekné príležitosti, ale nepodarilo sa mi ich premeniť,“
povedala po turnaji členka GK Tále Zuzana Kamasová.

Turnaj museli organizátori okolo poludnia prerušiť pre blížiacu sa búrku, ale po 45 minútach sa opäť začalo hrať. Ladies European Tour sa zo Slovenska presúva na Pyrenejský polostrov, kde sa hrá Open de Espaňa, dotovaný sumou 350 000 eur.