Golf Online

Víťazkou LET na Táľoch sa stala Camilla Lennarthová zo Švédska

Camilla Lennarthová sa stala víťazkou turnaja Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect, ktorý dnes vyvrcholil na ihrisku Gray Bear na Táľoch. Najprestížnejší golfový turnaj na Slovensku bol dotovaný sumou 275 000 eur a zúčastnilo sa ho 126 hráčok z 34 krajín sveta. Camilla Lennarthová zvíťazila s výsledkom -11, keď zahrala 4 kolá na 70, 72, 69 a 66 úderov.

Švédska golfistka, ktorá hrá Ladies European Tour len druhú sezónu vyhrala svoj prvý turnaj na tomto okruhu. 26 ročná rodáčka zo Štokholmu a absolventka University of Alabama nenašla na Táľoch súperku a pred druhou Mellisou Reidovou (-7) zvíťazila o 4 rany. „Mala som veľmi dobrý začiatok, vyšiel mi hneď prvý drive, následne druhá rana na green a asi 5 metrový put a povedala som si, že dnes by mohol byť môj deň,“ povedala po hre Lennarthová.

Na druhom mieste skončila skúsená Angličanka Melissa Reidová, ktorá na okruhu Ladies European Tour dvíhala trofej nad hlavu už 4 krát. Tento rok jej na Táľoch nevyšlo prvé kolo, ale výsledky 75, 68, 71 a 67 jej stačili na 4-ranový náskok pred dvojicou Ralphová a Watsonová, ktoré skončili tretie. „Neputovala som dnes úplne najlepšie, ale keby mi niekto ráno povedal, že skončím s celkovým výsledkom -7, určite by som to brala. Dnes som síce nevyhrala, ale keď hrá človek dobre, prehra tak nebolí,“ povedala sympatická Angličanka, ktorá hrá golf od 11 rokov, kedy prestala s futbalom.

Česká jednotka Klára Spilková, ktorá štartovala ráno vo finálovom flighte, dnes nemala svoj deň. Výsledok 73 rán jej stačil na 5. miesto, čo je však jej najlepšie umiestnenie v kariére. „Trochu ma mrzí, že som dnes nezahrala aspoň -1 alebo -2 a neskončila som vyššie, ale Camilla dnes hrala neskutočne dobre a ja som s výsledkom spokojná,“ povedala po turnaji Spilková, ktorá sa golfu venuje od 8 rokov a od 16 rokov je profesionálka. Ladies European Tour sa zo Slovenska presúva na Apeninský polostrov, kde sa hrá Ladies Italian Open v Perugii.