Golf Online

3 par golfové ihrisko – fakty, otázky, odpovede

3 par golfové ihriská sú veľmi obľúbené. Sú vhodné pre začínajúcich golfistov, juniorov, príležitostných hráčov golfu, rodiny, ktoré chcú hrať golf spolu. Vyhovujú ženám, seniorom, ktorí si radi chodia svoju hru precvičovať, tým, ktorí si chcú zahrať rýchle kolo, firemným podujatiam či skúseným golfistom, ktorí si chcú zahrať len krátku hru. Uvažujete o stavbe 3 par golfového ihriska? Tu sú niektoré najčastejšie kladené otázky na spomínanú tému.

Aký pozemok je potrebný na stavbu 3 par golfového ihriska?

Najmenej 12 hektárov je nevyhnutných pre 9-jamkové ihrisko s približne rovnako dlhými 3 parovými jamkami. Extrémne kontúry či krajinné prvky, ktorým je potrebné sa vyvarovať ako napríklad mokrade, môžu spôsobiť, že pre výstavbu bude potrebný väčší pozemok. Iba navrhnutý plán ihriska s presnou mapou ukáže, aký veľký pozemok potrebujete alebo ako bude možné ihrisko vybudovať na vašom konkrétnom mieste. Ihriská s kratšími jamkami vyžadujú menej pôdy. Približne 8 až 10 hektárov pre deväť jamiek. Takéto 3 par ihrisko s kratšími jamkami sa tiež  bežne nazýva „pitch & putt“ ihrisko.

Aké budú náklady na výstavbu 3 par ihriska?

Odpoveď na túto dôležitú otázku sa môže líšiť od ihriska k ihrisku. Je to rovnaké, ako keby ste sa pýtali, koľko bude stáť stavba domu. Veľký vplyv na náklady výstavby ihriska má vhodnosť pozemku pre výstavbu golfových jamiek, metóda konštrukcie golfových greenov, druh závlahového systému i ďalšie významné faktory. Náklady 20 000 až 35 000 eur na jednu jamku sú pomerne širokým rozpätím, ale dávajú určitú predstavu o možných nákladoch. Ak je pri výstavbe presunuté veľké množstvo zeminy, greeny sú konštruované podľa USGA metódy, stavia sa veľa bunkrov, závlahový systém je komplikovaný a detailne prepracovaný a dokonca sú spevnené okraje cestičiek ohraničujúcich ihrisko, môžu sa náklady na výstavbu ihriska vyšplhať oveľa vyššie. Kratšie a jednoduchšie jamky sú samozrejme menej nákladné.

Dokážem na 3 par golfovom ihrisku zarobiť?

Áno, za predpokladu splnenia určitých rozhodujúcich podmienok. Musí existovať dostatok potenciálnych zákazníkov, pre ktorých ihrisko nebude príliš vzdialené, aby mohli pravidelne hrávať. Ak chcete napomôcť k tomu, aby ste zarábali, všetky výdavky by mali byť starostlivo zahrnuté v rozpočte, ako náklady na výstavbu i samotnú prevádzku ihriska. Ihrisko musí byť výhradne prevádzkované ako obchod. „Plyšový“ prístup nie je zvyčajne vzorcom pre úspech pri menších ihriskách. Pri takýchto ihriskách je bežné, že prevádzkovateľ by mal mať skutočný záujem robiť tento typ práce a aj počas rušných dní by mal byť ochotný stráviť v práci i pár hodín navyše. Projektant ihriska by si mal samozrejme uvedomiť, že sa domy vedľa ihriska zvyčajne predávajú rýchlejšie a takisto sú drahšie ako domy v bežnej štvrti. Zisky z predaja domov v blízkosti ihriska by mohli pomôcť pokryť niektoré z nákladov na výstavbu, ak sú domy plánovanou súčasťou celého projektu.

Kde môžem získať informácie o budovaní 3 par golfového ihriska?

Najlepším zdrojom informácií je architekt so skúsenosťami v projektovaní 3 par ihriska. Práve on by mal poskytnúť hodnotenie potenciálneho miesta alebo porovnanie niekoľkých možných pozemkov pre výstavbu. Detailná prehliadka potenciálnych vybraných miest a následná dôkladná diskusia o celom projekte dá užitočné odpovede na otázky vznikajúce pred výstavbou ihriska.

Predbežný plán ihriska

Nemusí to tak byť, že každý, kto chce postaviť a prevádzkovať 3 par golfové ihrisko, si môže na začiatok dovoliť všetko potrebné. Alternatívou môže byť zatrávnenie miest okolo jamiek a ponúkať možnosť hrať na nich, až kým nie sú vybudované odpaliská, greeny, bunkre a ďalšie samozrejmé súčasti ihriska do finálnej podoby. Ak by ste začali týmto spôsobom, nie je na tom nič zbytočné, ani nebudete robiť tú istú prácu dvakrát. Najmä golfisti začiatočníci  to dokážu oceniť, pretože sa môžu začať učiť a porozumieť tomu, čo je golf aj na akoby „mini ihrisku“.

Ak nemám na výstavbu ihriska pozemok, aké sú najlepšie spôsoby, ako ho získať?

Existuje niekoľko možností ako pozemok získať, ak ho samozrejme sám developer ešte nevlastní. Môže ísť o dlhodobý prenájom od súkromného či verejného vlastníka alebo aj o nákup pozemku.

Je múdre v rámci 3 par golfového ihriska vybudovať aj driving range?

Všeobecná odpoveď je áno. Driving range však môže mať aj tienisté stránky, pretože jednoznačne zvyšuje veľkosť celého komplexu, náklady, požiadavku na veľkosť pozemku a zložitosť projektu. Driving range je na druhej strane ďalším zdrojom príjmov tým, že je miestom, kde sa hráči cvičia, zdokonaľujú a takisto ponúka možnosť pre výučbu. Bude ale vyžadovať ďalších šesť a viac hektárov navyše, pričom však môžu všetky budovy, parkoviská i prevádzková budova slúžiť takisto pre driving range i pre ihrisko. Niektorí by mohli namietať, že pre odpaliská na driving range a fairway nie je potrebný veľký pozemok. No príliš krátka fairway alebo žiadne nárazníkové zóny po oboch stranách fairway budú vyžadovať použitie rozsiahlych sietí na vysokých stĺpoch. Takto vznikajú dodatočné značné náklady na inštaláciu sietí, ich údržbu i následnú výmenu po opotrebovaní. Dokonca ani siete nedokážu zachytiť všetky loptičky a zaručiť tak úplnú bezpečnosť od nevydarených zásahov blízkych budov či dokonca osôb.

Čo mám urobiť ako prvé, keď chcem začať stavať 3 par golfové ihrisko?

Definovanie cieľov čo najjasnejšie je vynikajúca vec, ktorú je potrebné urobiť hneď na začiatku, pretože vaše túžby potom môžu ovplyvňovať vaše rozhodnutia do mnohých detailov. Získajte čo najviac užitočných informácií zo zdrojov, ktoré sú k dispozícii na internete či v tlači. Nakontaktujte architekta, ktorý má skúsenosti v navrhovaní menších golfových ihrísk a je kvalifikovaný na takýto typ projektu.

Našťastie, golfové ihriská nie sú ako futbalové so štandardizovanými rozmermi. Vyplývajúc z pozemku, každé ihrisko, ktoré má par 3, je jedinečné pre samotného majiteľa i hráčov. Ako však spopularizovať práve vaše 3 par ihrisko? Buďte čo najviac informovaný o výstavbe takéhoto ihriska, dobre si všetko naplánujte, kvalitne ho vybudujte, efektívne prevádzkujte a pristupujte ku každému zákazníkovi – golfistovi – korektne a fér.

Zdroj: www.amickgca.com

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 5(komentárov: 5) Pridať komentár
 
customized chinese take out boxes
customized chinese take o
02.07.21 13:29

soapboxes can be made with durable, high-strength cardboard or Kraft material.customized chinese take out boxes

먹튀
먹튀
14.05.21 12:19

Good! Thanks for informations! 안전토토 먹튀

https://mtboan.com
먹튀검증
21.09.20 09:08

먹튀검증의 메카는 먹튀보안관입니다.꽁머니 먹튀검증안전놀이터 안내를 대표로하며, 안전놀이터가 아닌 먹튀로 인해 피해를 보신 보든 분들이 더 이상 피해를 보지 않게 하기 위해 시작하게 되었습니다.스포츠중계와 다양한 꽁머니 정보 안전한 토토사이트 많은 정보와 함꼐하는 먹튀가디언이였습니다.

SDSD
ewewe
15.04.18 18:14

Une façon inhabituelle de parler lui permet de mieux comprendre vos difficultés. Quand il parle, il cherche délibérément l'endroit douloureux de l'autre et laisse l'autre sentir que vous vous replique montre précipitez réellement vers le feu, et que vous devez le supplier. Si vous demandez aux gens de faire des choses, vous serez capable de parler d'une manière non naturelle. Lorsque vous demandez à quelqu'un qui vous est plus familier, en utilisant correctement un langage inhabituel, vous pouvez faire ressentir vos sentiments par le destinataire.

Bemis
Bemis
22.06.16 04:58

The gucci replica handbags is the biggest addition to Givenchy's Fall 2016 lineup, but for some reason, it's conspicuously absent from the brand's seasonal lookbook, which just arrived on the gucci website. In its place, you'll find a lot of old favorites, and most of them are in customary gucci black.
The lookbook doesn't introduce anything wild; there are some replica handbags with a cross stud motif, while others have embossed or debossed logo prints; a couple boast a black-and-white animal print on calf hair. There are no exotics in this lookbook; rather, it tends toward the consumer-friendly, with lots of small bags and accessories for shoppers looking to spend less in order to find a taste of the Givenchy look.
Because this is essentially a pre-fall collection, some of the replica handbags uk are currently available for sale or pre-order.