Golf Online

Kto sú najproduktívnejší golfoví architekti?

Jarné vydanie časopisu Golf Inc. uverejnilo rebríček najproduktívnejších golfových architektov hodnotených podľa počtu projektov za obdobie posledných piatich rokov 2007-2011.

Rebríček najaktívnejších architektov podľa počtu hotových ihrísk v období 2007-2011

1.) Nicklaus Design / 58

Spoločnosť  golfovej legendy Jacka Nicklausa má stále dominantné postavenie v celosvetovom meradle a to aj napriek 25% poklesu počtu nových projektov za posledné dva roky.

S projektami  po celom svete a na každom kontinente ide o skutočne globálny biznis v pravom slova zmysle. 90% projektov firmy predstavovali investície vo výške 5-12 mil. USD za výstavbu. Okrem toho spoločnosť  za posledných 5 rokov zrealizovala aj 25 renovácií.

2.) Harradine Golf / 35

Peter Harradine, ktorý prevzal firmu od svojho otca, je jedným z najproduktívnejších golfových architektov. Zatiaľ čo v USA nie je natoľko známy, jednoznačne vedie v Európe ( 17 projektov dokončených za posledných 5 rokov), na strednom Východe (10) a v Afrike (7). Jeho posledné projekty boli Golf Club Pravets v Bulharsku a Golf Club Hamra v SAE. Veľkú časť jeho projektov tvorili 9 jamkové ihriská, pravdepodobne vďaka rozumnej cene 300.000 – 400.000 USD.

3.) Schmidt Curley Design /28

Brian Curley a Lee Schmidt sa stali vedúcimi osobnosťami golfovej architektúry v Ázii a to vďaka ich práci v Mission Hills Shenzen. Ich spoločnosť dohliadala na výstavbu 12 ihrísk v tomto svetoznámom rezorte a následne pracovali v Mission Hills Hainan, ktorý obsadil tretie miesto v súťaži časopisu Golf Inc „Development of the Year“. Dvadsať  z ich 28 projektov za posledných 5 rokov sa uskutočnilo v Ázii.

4.) Robert Trent Jones II / 20

Robert Trent Jones zostáva jedným z najaktívnejších architektov na svete, jednak čo sa týka nových projektov, ale aj renovácií. Medzi jeho posledné projekty patrí Onyria Plamares Beach & Golf Resort v LagoseLubker Golf Resort v Dánsku a Chambers Bay vo Washingtone.

5.) IMG Golf Course Service / 18

V regióne Ázie je spoločnosť IMG Golf Course Service (sídliaca v Clevelande )s 19 projektami hneď na druhom mieste za Schmidt Curley Design. Spája také mená ako Annika Sorenstam či Colin Montgomrie so špičkovým dizajnérom Britom Stensonom. V minulosti sa sústreďovali výlučne na Áziu.  Ich cena je 650.000 USD za projekt.

6.) Golfplan – Fream, Dale & Ramsey / 18

Golfplan je tretia najaktívnejšia firma v Ázii, a to aj napriek 33% poklesu aktivít v posledných rokoch.  Ron Fream, ktorý v roku 1972 firmu založil, postupne obmedzuje svoje aktivity, zatiaľ čo David Dale a Kevin Ramsey pokračujú v práci na projektoch po celom svete.

7.) Greg Norman Golf Course Design / 18

Greg Norman úspešne pokračuje v aktivitách po celom svete a to aj napriek cene 1.000.000 USD za design.  S piatimi projektami v USA a troma južne od USA zostáva jedným z najproduktívnejších architektov na oboch amerických kontinentoch. Medzi  jeho posledné  projekty však možno zaradiť aj Stonecutters Ridge  v New South Wales v Austrálii a Danang Golf Club vo Vietname.

8.) Nelson & Haworth Golf Course Architects / 14

Robin Nelson spoločnosť založil v roku 1987 a v roku 2000 otvoril pobočku v Singapúre. Od tej doby je spoločnosť veľmi aktívna v Ázii, s 13 projektami za posledných 5 rokov. Šesť z jeho nových projektov vyžadovali investíciu nižšiu ako 5 mil. USD. Spoločnosť  má za sebou aj niekoľko renovácií.  Jej projekty  pokrývajú 15 krajín.

9.) Gary Player Design / 14

Táto spoločnosť ako jedna z mála nezaznamenala v posledných rokoch pokles dokončených projektov . Je aktívna na všetkých kontinentoch okrem Austrálie, v Európe dokončila 5 projektov a v Afrike 4. Signature ihrisko Thracian Cliffs Golf & Beach Resort v Bulharsku bolo tento rok finalistom súťaže „Development of the Year“ a projekt Modry Las Golf Club v Choszczne v Polsku  sa dostal do finále rok predtým.

10.) European Golf Design / 13

Spoločný podnik IMG a European Tour je najväčšou architektonickou firmou v Európe. Spoluprácou s Colinom Montgomerie a ďalšími profesionálnymi hráčmi napĺňa ambíciu vytvárať ihriská, ktoré hostia svetové najvýznamnejšie turnaje, ako napr. Celtic Manor vo Walese (dejisko Ryder Cupu 2010) alebo The Dutch v Holandsku a PGA National ihrisko v Rusku.

Renovácie ihrísk v hodnote viac ako 1 mil. USD.

1. Rees Jones / 16

Ree Jones má prezývku „Open Doctor“ a je najvyhľadávanejším architektom pre renovácie nad 1 mil. USD. Jeho posledné projekty opäť oživili Tulsa Country Club, Carmel Country Club v Charlotte, N.C. a Lambton Golf & Country Club v Toronte. Všetky tieto renovácie pomohli klubom získať prilákať cca 300 nových členov.

2. Gill Design Inc. / 16

Garret Gill vedie firmu, ktorú v roku 1985 založil jeho otec. V súčasnosti pracuje na ôsmych renováciách, hlavne v oblasti amerického stredozápadu a nedávno bolo otvorené aj jeho nové ihrisko Wedgewood Cove Golf Club Alber Lea v Minnesote.

3. Kipp Schulties Golf design / 13

Kipp Schulties  si po ukončení spolupráce s Fredom Couplesom a Gene Batesom urobil meno na niekoľkých projektoch na Floride.

4. Forse Design / 12

Ron Forse má za sebou niekoľko renovácií, ale špecializuje sa hlavne na obnovu klasických ihrísk.

5. Martin Design / 11
Firma Grega Martina má už 20 ročnú históriu a pracuje hlavne v oblasti amerického stredozápadu.

Článok bol uverejnený v časopise Golf Inc. Spring 2012.

ČÍTAJTE AJ:

Kam ideme, čo nás čaká? - interview časopisu Golf Course Architecture so svetovými architektami

Anatómia golfových ihrísk - greeny

Anatómia golfových ihrísk - bunkre

Ďalšie články z oblasti golfovej architektúry.

Bulharský premiér otvoril Harradinov ďalší projekt - Pravets Golf Club

Mission Hills - čínsky golfový raj

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 5(komentárov: 22) Pridať komentár
1 2 3 4 5 Next
 
https://www.ufabet1688x.com/regiter/
สมัครยูฟ่าเบท
20.01.23 11:04

I think this is one of the most vital information for me. And i am glad reading your article. But want to remark on few general things, The site style is great, the articles is really great. Good job, cheers สมัครยูฟ่าเบท

Painigree
Painigree
15.12.22 14:25

levitra y alcohol In 1950, people in the most deprived socioeconomic group had a 27 lower cancer mortality rate than those in the most affluent group, but by 2010 to 2014, the most deprived group had a 22 higher cancer mortality than their most affluent counterparts

duanialam
duanialam
30.10.22 23:32

stromectol achat The two way repeated measures ANOVA also revealed a significant main effect of time F 6, 84 72

Artetrome
Artetrome
08.10.22 18:48

Hydrogel of the candidate formula, N8G proniosomes prepared with 0 lasix 20 mg

Artetrome
Artetrome
08.10.22 10:30

lasix drip It didnГў t seem like much of a leap from the Гў away messagesГў that people had been posting on AOL Instant Messenger for nearly a decade

1 2 3 4 5 Next