Golf Online

Golf - zelené ópium Číny

Kto by bol povedal, že budúcnosť golfu a jeho rozvoj bude smerovať práve do Číny. V minulosti tam golf nemal na ružiach ustlané, do polovice deväťdesiatych rokov bol dokonca zakázaný ako príliš buržoázny šport. Aj v súčasnosti je výstavba nových ihrísk v podstate nelegálna. Napriek tomu sa neustále stavajú nové rezorty a nové ihriská. Za posledných päť rokov sa ich počet strojnásobil.

Čínska vláda zákaz ich výstavby odôvodňuje  snahou ochrániť poľnohospodársku pôdu, nakoľko Čína v niektorých regiónoch bojuje s nedostatkom aj základných potravín.

Úrady však v skutočnosti  žiadne reštrikčné opatrenia nepodnikajú. Viceprezident Čínskej golfovej asociácie je totiž člen vlády. A oficiálne toto nariadenie samozrejme bezvýhradne podporuje.

V praxi to však potom vyzerá tak, že nové ihrisko sa formálne postaví nie ako golfové ihrisko, ale ako súčasť športového areálu určeného pre „ekoturizmus“. Podľa odhadov je rozostavaných 100-300 projektov.

V súčasnosti je v Číne okolo 200 existujúcich golfových ihrísk. Väčšina z nich leží  blízko juhovýchodného pobrežia. Tie najlepšie sú v provincii Guandong, na  pobreží Juhočínskeho mora, neďaleko Hong Kongu. Možno spomenúť napr. Agile Golf and Country Club, považovaný za najlepší rezort nielen v Číne, ale v celej juhovýchodnej Ázii. Ďaľším je Spring City v provincii Yunnan, blízko hraníc s Laosom a Kambodžou, dizajnovaný Robertom Trent Jonesom jr. a Jackom Nicklausom. Najväčším a najpozoruhodnejším  golfovým rezortom je však  Mission Hills Golf Club , ktorý disponuje dvanástimi 18-jamkovými ihriskami. Nedávno bol zaradený na 17.miesto vo svetovom rebríčku „100 ihrísk na ktorých musíte hrať“. Každé z ihrísk navrhol renomovaný a známy hráč  ako napr. Jack Nicklaus, Nick Faldo, Greg Norman, či ostatní.

Aby sa golf v Číne mohol stať bežným športom pre každého, jednoznačne sa musí stať finančne dostupnejším. Podľa informácií, ktoré sú k dispozícii, priemerná výška vstupného poplatku do golfového klubu v roku 2008 bola 53 tisíc USD. Neprijateľne vysoké sú aj poplatky za hru.

Samozrejme sa očakáva, že počet golfistov v Číne bude stúpať. Prispeje k tomu iste aj fakt, že golf sa stal olympijským športom a dostane sa mu iste väčšej podpory a pozornosti z oficiálnych miest. Podpora a rozvoj golfu u mládeže sa zrejme stane súčasťou vládnych programov a predmetom záujmu sponzorov. Najväčší golfový profesionálny turnaj v Číne sponzoruje bankový dom HSBC a to nemalou čiastkou 7 mil.USD. Čínsky najlepší golfista, víťaz European Tour, Liang Wen Chong sám vyrástol v chudobných pomeroch na ryžovej farme a ku golfu sa dostal vďaka práci caddieho v golfovom klube. Čína nepochybne disponuje množstvom talentov a o niekoľko  rokov môže mať toľko elitných hráčov ako tradičné golfové krajiny.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 5(komentárov: 5) Pridať komentár
 
True
Lisette
22.02.21 16:06

Good to know.
Know more about déchiquetage de branche

Great
Lise Lebrun
06.01.21 19:25

Thanks for the info. Check my site to leaen more about chantier de construction

split screen windows 10
anirudraydv
18.10.19 11:38

Tell us your personal expiring after using windows 10 split screen and what should be more...

SDSD
jingboo
15.04.18 18:12

Les gens sont des animaux affectueux. Personne n'est impitoyable dans leurs sentiments les plus intimes. Par conséquent, lorsque vous demandez de l'aide, vous devez apprendre à trouver des moyens de replique montre de luxe mobiliser la force émotionnelle de l'autre afin de vous inspirer l'aide de l'autre. La façon la plus facile de mobiliser les sentiments de l'autre côté est l'empressement des assistants. Comme le dit le dicton, ce n'est qu'en affectant les gens qu'ils peuvent réaliser la raison. Par conséquent, si vous voulez que l'autre personne soit disposée à vous aider, laissez d'abord l'autre personne ressentir votre empressement de votre langue. Alors, replique montre comment pouvez-vous laisser l'autre ressentir votre empressement de votre bouche?

fghfgh
fgh
05.06.17 07:54

If you want to have color and style, then the rolex replica uk military Panerai is definitely the breitling replica best choice. Black dial, the unique "bar shaped" time mark and omega replica Arabia time standard avant-garde fashion, and the central part of the two needles show the unique brand design aesthetic. In black leather material for the replica rolex table watch watchband, comfortable and stylish, blue and red stitching showing excellent visual enjoyment, for the whole watch chelseagreat.