Golf Online

Inovovaná triplex kosačka BARONESS LM315

Tento rok na výstave BTME, The BIGGA Turf Management Exhibition (najvýznamnejšej európskej výstave pre turf priemysel), ako aj na tohtoročnej konferencii TURF EDUCATION 2013, firma Kyoeisha UK predstavila svoju inovovanú trojvretenovú kosačku LM 315.

DOKONALÉ VRETENÁ A NOŽE

Táto kosačka prešla niekoľkými vylepšeniami, avšak vretená a zadné nože ostali bezo zmien. A to z jednoduchého dôvodu, že  tie nie je už možné viac vylepšiť.

Je známa ich dlhá životnosť vďaka čomu sú náklady na údržbu tejto kosačky nízke. LM315 je dostupná  s 7,9 alebo 11 nožovými vretenami a hrúbkou zadného noža 1.5-5mm. Výška kosenia sa pohybuje v rozmedzí 2-29mm.

Rýchlosť kosenia je 6 km/h.

ZMENA Z BENZÍNOVÉHO NA DIESLOVÝ MOTOR

MOTOR
Dôležitou inováciou je zmena z benzínového na dieslový motor. LM315 je vybavená 21hp, 3-valcovým motorom Kubota D722. Pohon je možné zvoliť medzi štandartným pohonom 2 kolies (2WD) na pohon všetkých 3 kolies( 3WD).

PLATFORMA
Jednou z inovácií je zväčšenie platformy pre operátora. Stala sa oveľa komfortnejšia a umožňuje tak väčšie pohodlie počas kosenia. Vďaka nastaviteľnému ovládaciemu panelu a sedadlu, je radosť tento stroj obsluhovať.

LM315 bola skonštruovaná tak, aby sa dostala do každého miesta golfového ihriska. Je doma rovnako na odpaliskách, okolí bankrov ako aj na grínoch.

FUNKCIA HI-LIFT
Pri transporte po golfovom ihrisku musíte mať istotu, že vretená ostanú čisté. Preto bola vyvinutá funkcia Hi-lift, aby bola zabezpečená maximálna možná ochrana zdvihnutých kosiacich jednotiek. Svetlá vzdialenosť od zeme je 10cm.

HYBRIDNÝ POHON
Viac ako 20 rokov firma BARONESS využíva vo svojich strojoch vlastnú priekopnícku technológiu hybridného pohonu. Vďaka využívaniu tejto dôveryhodnej technológie, sa minimalizujú škody spôsobené možným únikom oleja.

Unikátny spôsob mechanického pohonu vretien, bol dlhodobo odskúšaný a testovaný a potvrdil, že je to nízkonákladová alternatíva vyžadujúca len malú údržbu stroja.

JEDNODUCHÁ VÝMENA VRETIEN BEZ NÁRADIA

Prednosťou stroja je aj výmena vretien, ktorá je veľmi jednoduchá a nevyžaduje si potrebu žiadneho náradia. V troch krokoch môžete vretená veľmi rýchlo uvolniť a jednoducho vreteno vysunúť. Vretená je možno nahradiť kazetami firmy MAREDO.

Baroness LM315 nie je len kosačka, ale predstavuje aj dokonalý system údržby. Vretená môžu byť dovybavené o 78–nožový groomer (prečesávacie vreteno), 39-nožový skarifikátor (na odstránenie plsti), alebo 49cm dlhou rotačnou kefou. Všetky sa dokážu otáčať nielen v smere otáčania vretien, ale aj proti ich smeru.

Filozofiou firmy BARONESS je zabezpečiť, aby mal zákazník čo najnižšie prevádzkové náklady, ale zároveň dosiahol prostredníctvom kosačiek BARONESS vysokú kvalitu kosenia počas celej sezóny.

Kompletný sortiment strojov značky Baroness nájdete na www.3gmachinery.eu