Golf Online

Manažment sucha

Predĺžené suché letá v roku 2003 a 2006 spojené s veľmi vysokými teplotami, opäť raz ukázali výzvu v produkovaní dobrých trávnikových podmienok na mnohých ihriskách v celej Veľkej Británii. Postupné a predchádzajúce suché zimy a podpriemerné dažďové zrážky neviedli len k vodným obmedzeniam na niektorých častiach krajiny, ale taktiež otestovali talent ihriskových manažérov, aby dodali uspokojivý výsledok.

Takže, čo sa dá urobiť, aby sme limitovali dopady z predĺženého sucha? Po prvé, skutočne sa pozrite na základy tráv a pôd. Jednoročná lúčna tráva je najviac citlivá, aby sa poškodila suchom, nakoľko má tendenciu vytvárať plytké korene, a preto sa spolieha na periodickú vodu na udržanie. Nanešťastie, toto je jedna z najčastejších tráv, ktoré sa nachádza na našich greenoch, odpaliskách a fairways, špeciálne na parkových a zalesnených štýloch ihrísk. Viac pôvodných tráv ako je kostrava a bežný psinček sú často ďaleko viac tolerantné na suché podmienky a toto sú ideálne trávy, ale prostredie na rast musí byť správne, aby sme podporili tieto trávy. Lipnica lúčna je ťažko opotrebovateľná a má toleranciu voči suchu, ale pomaly sa usádza a nie je bežná na fairways vo Veľkej Británii.

Mätonoh je ďalšia najčastejšia tráva, ktorá sa nachádza na ihriskách Veľkej Británie, špeciálne v Anglicku, ale skoršie typy sú hrubé a vyžadujú primerané hnojivo a vodu, aby prežili. Hracie charakteristiky sú horšej kvality a všeobecne vyžadujú viac vstupov, aby sme dosiahli akceptovateľný povrch. Novšie zakrslé a jemné listové odrody, napriek tomu, sú ťažko opotrebovateľné a tolerantné na sucho, a ak sa použijú v kombinácií s kostravou a psinčekom pre odpaliská, okolie a fairways, vytvoria dobré a udržateľné povrchy.

Pestovatelia rastlín vyvinuli nedávno predstavenú trávu vo Veľkej Britanií, ktorá sa volá kostrava Rhizomatous Tall a používa sa okolo krajov bunkra a svahov, ktoré sú náchylné na sucho a eróziu. Je schopná prežiť horúce a suchá letá, hoci jej listová štruktúra je hrubšia ako viac tradičné trávy vo Veľkej Británii.

Najdôležitejším aspektom, v súvislosti s pôdami, aj keď to môže vyzerať cudzo z hľadiska podmienok sucha je, že musí mať dobrú drenáž na aktivovanie dobrého koreňového systému v trávniku. Slabo odrenážované pôdy, ktoré sú náchylné na premokrenie, sú tiež citlivé na trávnikovú stratu. Prírodné voľné drenážne pôdy sú ideálne na rast preferovaných označených tráv, ale ťažšie ílovité pôdy môžu byť tiež odvodnené, na umiestnenie želaných odrôd.

Údržba trávnikov počas obdobia s vysokými letnými teplotami a predlženého sucha môžu byť stresujúce pre oboch, pre trávnik a ihriskového manažéra. Strata vody z trávnika evapotranspiráciou môže byť často väčšia, ako je schopný zavlažovací systém dodať, preto musia byť ďalšie aspekty údržby trávnika za poplatok.

Bez ohľadu na existujúce trávne odrody je tu potreba eliminovať akúkoľvek zhutnenie a redukovať úroveň plsti na minimum ako najdôležitejšiu vec, a už spomenutá efektívna drenáž. Rôzna hĺbka aerifikácie spolu s rozličnými formami skarifikácie, vertikutácie a atď., umožnia väčší koreňový rozvoj a taktiež zlepšia prechod vody do dolu ležiacich koreňových zón.

Toto musí byť vykonané v spolupráci s top dressingom, použiť tiež čistý piesok vhodnej kvality alebo v rámci zmesi, ktorá obsahuje kompost, rašelinu alebo pôdu. Toto pomôže udržať povrch otvorený a podporí zmiernenie nejakej zvyšnej plsti. V podstate, dobré zakorenenie formuje základ zdravého a voči suchu tolerantného trávnika.

Efektívny a spoľahlivý zavlažovací systém je tiež nevyhnutnosť, ale kľúč je dodať vodu nepravidelne, ale celkom dostatočne zvlhčiť koreňovú zónu. Malé a časté aplikácie vody budú mať eventuálne za výsledok plytké zakorenenie a nárast plsti. Prírodný dážď nefunguje týmto spôsobom, preto by nemala ani závlaha!

Ručné polievanie je stále najefektívnejšia metóda riadenia vody, kde je najpotrebnejšia, ale zaberie veľa času a je namáhavá. Ďalšie aspekty, ktoré môžu pomôcť počas období sucha sú vlhčiace činidlá alebo penetranty. Tieto sa môžu aplikovať mesačne cez postrekovač a potom nasleduje použitie ručnej hadicovej pištole, ktorá obsahuje rozpustný gél alebo tablety. Ďalšie techniky manažmentu sucha zahŕňajú výšku kosenia, ktorá je okolo 0,5 mm a kosenie je menej časté a špeciálne obvodový strih. Valcovanie namiesto kosenia môže byť osožné, aspoň nemusíme dávať pozor na zhutnenie povrchu. Tieto činnosti znižujú stres v rastline a umožnia rastline viac fungovať.

S ohľadom na zásobovanie a použitie pôdnych doplnkov, zlatým pravidlom v suchých podmienkach je vyvarovanie sa výrobkom s vysokým obsahom soli ako je sulfid amónny. Tieto výrobky "sajú" vlhkosť z pôdy a znovu vyvolajú situáciu, ktorá často vedie k suchým fľakom. Listová výživa, ktorá obsahuje nízke hladiny dusíka a stredné hladiny uhličitanu draselného zmiešaného s extraktmi z morských rias, dáva jemné povzbudenie rastline ako aj vyrovnávacie napätie. Morské riasy sú bohaté na cytokiníny (rastlinné hormóny) a pomáhajú trávovým rastlinám počas ich ťažkých období.

Ďalšie výrobky alebo "tank mix", ktoré obsahujú magnézium, kalcium, huminové kyseliny, sú prospešné na odľahčenie stresu rastliny. Akokoľvek, to je základná podstata, ktorú je potrebné dostať na miesto a veľa výrobkov na trhu by mali byť považované iba za "dodatočné nástroje" a nie vyzerať ako alternatíva. Použitie rastového spomaľovača, ktorý obsahuje prísadu trinexapac-ethyl pomôže v presmerovaní rastlinného rastu smerom dolu do koreňového systému a naopak, vedie k zlepšeniu tolerancie sucha.

Častým symptómom letného stresu je zvýšenie pravdepodobnosti choroby, menovite antraknózy, nasledovanou fusariom, hlavne ku koncu sezóny. Toto súvisí s ochudobnenou bunkovou štruktúrou steny rastliny po strese z tepla a sucha. Predchádzajúce uvedené výrobky pomôžu zniesť tento stres a zlepšiť zdravotný stav trávnika. Ak je útok choroby sporadický, bude potom stačiť bodové preliečenie použitím mixu fungicídu, ale ak nie, bude potrebný celkový postrek. Chemická kontrola, napriek tomu nie je riešenie, a rastové prostredie musí byť zlepšené využitím postupov, ktoré sme predtým uviedli.

Ak sa poškodí trávnik na greenoch následkom porušenia suchom, treba aerifikovať, presiať a vykonať top dressing, ako aj zvýšiť výšku kosenia a uistiť sa, že osivo má dostatočnú vlhkosť a množstvo živín pre klíčenie. Na odpaliskách je náprava podobná, ale vo veľa prípadoch je možnosť vybudovať vlákna iba pod trávnikom. Tu je vyžadovaná dodatočná skarifikácia. Mnoho odpalísk trpí zlým závlahovým pokrytím, t.j. stredný rad umiestnil hlavy tak, že sú opačne k bočným pozíciám.

Väčšie podiely vody sa stratia a odpaliskové rohy a sekcie často nie sú zavlažené. Na pieskových odpaliskách, kde je často rozšírená plsť, pretože kultúrne zvyklosti nedržia krok s týmto rozšírením a zavlažovacie programy smerujú k tomu, aby boli väčšie ako to trávnik vyžaduje.

Na fairways, môže byť poškodenie trávnika dosť dramatické v niekoľkých prípadoch. Dôvody na poškodenie trávnika sú zvyčajne kombináciou zhutnenia pôdy, nedostatočnej koreňovej hĺbky a menej vhodných trávnych odrôd. Vysoké pôdne teploty a nedostatok kyslíka vedie k nedostatočnej koreňovej hĺbke a vystaví trávnik väčšiemu riziku stresu zo sucha.

Prehnojenie, a v niektorých prípadoch aj premokrenie, sprevádzané nedostatočnou aerifikáciou sú zvyčajné príčiny. Koľko ihrísk plánuje hĺbkové prevzdušnenie a prerezávanie na svojich fairways každý rok ? Starý syndróm "agronómia verzus náklady" sa tu často objaví a nastane, keď sa zhoršia poveternostné podmienky a potom sú nedostatky zvyčajne viditeľné. Na prekonanie poškodenia fairways, či greenov suchom, je kľúčom hlboká skarifikácia, aby sa odstránilo toľko stariny, ako bude možné.

Zametací zberač bude potrebný, aby sa odstránilo z povrchu čo najväčšie množstvo sute, aj keď menšie množstvo môže byť rozfúkané do polohruba. Štrbinová sejba by mala nasledovať a ideálne by bolo ľahké zakrytie s top dressingom alebo pieskom, aby sme zabezpečili osivu maximálnu ochranu a najlepšie možnosti na klíčenie.
Dobré osivo na pôdny kontakt je základ a v mnohých prípadoch je opätovná aplikácia požadovaná na budúci rok.
Často sa hovorí, že dobré sucho pomôže zbaviť sa veľa nežiaducich "smetí". Hoci je strata trávy v mnohých situáciách zlá, veľmi dobre z toho môže vyjsť a mala by vyznieť ako príležitosť na zlepšenie kompozície trávnika.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 4(komentárov: 4) Pridať komentár
 
Patricia
Patricia
30.09.20 10:40

Článok poskytuje veľa cenných informácií, ďakujem veľmi pekne za poskytnutie. Po prečítaní vášho článku som získal veľa vedomostí, prosím, neustále aktualizujte cenné informácie pre všetkých. minecraft classic

drt
asd
16.06.18 03:46

Dark blue curved dial, rose gold plated rose replica watches gold plated with the center of uk replica watches the three-pin mixed gold, time instructions clear and intuitive. Both are coated with rolex replica watches SuperLuminova Fluorescent Layer, which emits light in a rolex uk dark environment to facilitate the reading environment.

chen
chen
06.07.17 09:36

jeremy scott adidas has left a unique mark on fashion.a pair of cheap oakley sunglasses so small they didn’t fully cover her eyes,the world’s least functional cheap ray ban sunglasses this time last year while attending the Odd Future runway show.you can still dip one stylish toe into the athleisure trend with replica louis vuitton handbags.

james
mikel
08.10.16 08:07

JimmyChoo, Red's fastest footwear brand, its commercial value can be imagined. The late former British Princess Diana also has a lot of JimmyChoo specially designed for her christian louboutin sale shoes, the most unfortunate that when the Princess Diana was a car accident, no time to retrieve JimmyChoo for her handmade pair of flat heels, as the shoes Designers always regret. The graduated from the London Institute of the arts of the Malaysian temple-level women's shoes designer, has a profound insight on the shoes. Regardless of how the trend of change, high heels is the most able to reflect the charm of women's christian louboutin outlet shoes. He is good at four inches high heels in the industry is quite famous, because four inches high (about 12 cm) high heels can make women's beautiful body to get the most perfect show. His shoes for the guests often "comfort, elegance, classic" principle, comfort is the design of the www.cheaplouboutinshoesuk.org.uk fit the curves of the feet, so walk more convenient, so JimmyChoo are hand-made shoes for customers. The elegance and classic is to keep the vitality of the shoes, so that after a few years after the shoes are still able to look consistent with the current trend of aesthetic.