Golf Online

Golf Business Conference v Londýne

V decembri minulého roku sa v Londýne uskutočnil piaty ročník Golf Business Conference, ktorú organizuje Európska asociácia majiteľov golfových ihrísk (EGCOA). Jedná sa o významnú akciu európskeho golfového priemyslu, ktorú navštívilo viac ako 200 delegátov.

Vysoká odbornosť spíkrov, možnosť nadviazať nové kontakty a získať nový pohľad na situáciu a trendy na golfovom trhu, to všetko prispieva k neustále sa zvyšujúcemu počtu účastníkov. Mediálnym partnerom konferencie bol, popri takých časopisoch ako Golf Course Architecture či Golf Management Europe, aj portál www.golfonline.sk.

Konferenciu zahájila veľmi dynamická a živá prednáška golfového guru z Kanady, Jamesa Cronka. Na úvod sa dotkol hlavných problémov, ktorým golf v súčasnosti čelí a načrtol nástroje a prostriedky, ktoré by malo každé golfové ihrisko použiť na zlepšenie svojej trhovej pozície. Všetko sa odvíja od definovania kto sme a stanovením pozície, ktorú by sme chceli dosiahnuť. Treba pracovať s výhodami a špecifikami, ktoré robia ihrisko zaujímavým, treba dať o sebe vedieť všetkými dostupnými prostriedkami a pokiaľ možno všetkým cieľovým skupinám. Marketing nesmie byť opomínaný, je to kľúčová oblasť. Práca s kvalitnými databázami, tvorba dynamických cien, využívanie webu, sociálnych sietí a rôznych partnerstiev s inými subjektami, to je len niekoľko možností ako zvýšiť návštevnosť ihriska. Ďalšou kľúčovou oblasťou je personál golfového ihriska. Tejto téme sa venovala aj Hellen Bennett, poradkyňa s viac ako 20-ročnou praxou. Zdôraznila, že úspech akejkoľvek firmy stojí a padá na ľuďoch. A aj keď mnohí z nás chápu, ako veľmi je dôležité mať vo firme výnimočných ľudí, personálny manažment sa často obmedzí na prijímanie nových zamestnancov a ich prvotné zaškolenie. Potreba neustáleho vzdelávania, presného definovania jednotlivých činností, každodennej motivácie a hlavne merania a zisťovania kvality výkonu každého jedného, sú činnosti, ktorým sa často nevenuje toľko pozornosti, ako by sa malo.

Ďalšou témou, ktorá bola nastolená v rámci konferencie bola rezervácii tee timov cez internet a výhody, ale aj riziká vyplývajúce zo spolupráce s agentúrami či operátormi. Trh pre online booking je obrovský a stále rastie. Pre ilustráciu, len cez portál www.golfbreaks.com si v roku 2010 zarezervovalo tee time 150.000 golfistov, čo predstavovalo obrat 25 mil.GBP. Aj keď v našich podmienkach sa zatiaľ online booking veľmi nevyužíva a jeho opodstatnenie sa zdá neveľké, treba si uvedomiť, že takto funguje takmer 75% hotelov. Dnes už málokto do hotela telefonuje, aby si zistil, či má voľné kapacity. Globalizácia trhu sa nedá zastaviť, svedčí o tom aj 362 operátorov z 51 krajín, združených pod IAGTO, ktorí kontrolujú viac ako 80% golfového turizmu. Niekoľko ďalších spíkrov sa dotklo možných spôsobov ako pomôcť rozvoju golfu, ako prilákať nových hráčov. V rámci tohto bloku bola predstavená aj nová webová stránka Grow the Game of Golf, venovaná konkrétnym projektom a metódam, ktoré boli už s úspechom použité v rôznych krajinách.

Enviromentálnym aspektom golfu sa venovala Kelli Jerome z Golf Enviroment Organization, ktorá predstavila projekt certifikácie ihrísk, spĺňajúcich zásady udržateľného rozvoja. Peter Harradine vo svojej prednáške naznačil, aké potencionálne problémy a nástrahy môžu skomplikovať bežný chod úspešného ihriska z pohľadu jeho architektúry. Marnix Von Bartheld z KPMG prezentoval štatistiky o aktuálnom stave golfového trhu a predikciu vplyvu budúcich zmien na podnikanie.  Prednášky uzavrela zaujímavá panelová diskusia. Jej účastníci, David Kraus, prezident EIGCA, architekt Philip Spogard, Spogard Van der Vaart a ďalší vyjadrili svoje názory na najpálčivejšie problémy, ktoré trápia golf súčasnosti.

To, že golf potrebuje zmenu, ktorá mu umožní stať sa športom bežným a dostupným pre každého, vieme všetci. Kvôli tomu, sme na konferenciu ísť nemuseli. V čom bol teda ten najväčší prínos?

Som si istá, že každý kto z nej odchádzal, pochopil, nad čím sa má zamyslieť a kde hľadať rezervy. Pochopil, kde má hľadať svoje slabé miesta. Keď Vám niekto popíše cestu, do cieľa trafíte ľahšie, ako keď ju sami hľadáte.

Ohlasy na konferenciu:

Chcel by som poďakovať za veľmi profesionálny program. EGCOA je významným subjektom golfového trhu a táto konferencia nás všetkých podnietila k zamysleniu, čo a ako robíme, čo musíme zmeniť a čo vylepšiť. Prajem Vám veľa úspechov do budúcnosti a dúfam, že aj naďalej zostanem súčasťou Vašej konferencie. Gratulujem celému schopnému tímu EGCOA!“ David Krause, prezident Európskej asociácie architektov golfových ihrísk.

"European Golf Business Conference je event, ktorý nesmú premeškať žiadne subjekty golfového trhu, Pre vlastníkov či manažérov, ktorí rozhodujú o zásadných otázkach v manažmente golfového ihriska je to veľmi užitočná akcia s ideálnou atmosférou pre stretnutie a nadviazanie kontaktov. Skláňam sa pred profesionalitou s akou bola akcia zorganizovaná. Ešte raz ďakujem za poskytnutie toľkých užitočných  informácií, ktoré iste pomôžu nášmu podnikaniu." Thomas Hasák, výkonný riaditeľ Nemeckej asociácie vlastníkov golfových ihrísk.

"Vždy  sa z EGCOA konferencií vraciam s množstvom nápadov, ktoré môžem hneď použiť v mojej každodennej práci. Je to určite jedna z najlepších akcií, kde treba investovať svoj čas" Ingrid Linné, majiteľka Elisefarm Golf Club

Lodewijk Klootwijk, riaditeľ EGCOA, povedal: "Úspech European Golf Business Conferencie v roku 2010 je potrebné vnímať ako veľmi pozitívny signál, že existuje veľa možností, ktoré môžu byť využité v európskom golfovom priemysle. Neustála potreba zdieľať informácie a skúsenosti medzi majiteľmi golfových ihrísk je zrejmá. Sme veľmi vďační, že nás naši sponzori podporili aj v tomto roku. Dúfame, že všetci účastníci konferenciu hodnotili ako užitočnú a prínosnú a aj napriek tomu, že počasie neprialo letom a cestovaniu, bezpečne dorazili do svojich domovov.“

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 5(komentárov: 404) Pridať komentár
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next
 
Earnesthausa
LewisNaild
24.06.24 22:58


you're actually a just right webmaster. The site loading pace is incredible. It sort of feels that you're doing any unique trick. Moreover, The contents are masterpiece. you've done a wonderful activity on this topic!

pronutritionstore.in/view/Pronutrition-Biotin-with-High-Potency-Formula-added-Vitamin-C-Citrus-Bio[..]

Lhanewoora
StephenLen
24.06.24 21:23


Fantastic post however , I was wanting to know if you could write a litte more on this subject? I'd be very thankful if you could elaborate a little bit more. Appreciate it!
#GGG###
https://startlogistic.ru/index.php?subaction=userinfo&user=amuzak

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next