Golf Online

Golf by mal byť zábava

Golf je pre väčšinu hráčov zábavou.
Golfisti ho milujú z rôznych dôvodov: pre niektorých je výzvou,  pre iných je to skvelý spôsob ako si užiť čas a zabaviť sa  s priateľmi. Súťaživé typy majú radi turnaje, pre aktívnych ľudí je to spôsob ako si precvičiť telo. Pre mnohých je čas na golfe šancou byť sám a utriediť si v pokoji myšlienky.

Pravdou však je, že na jeho zvládnutie je potrebný určitý čas a zručnosti.
Začať hrať golf však nemusí byť jednoduché. Prekážkou môžu byť nielen vyššie náklady, ale hlavne nedostatok vhodných miest – areálov pre začiatočníkov. Všetci sa snažia ku golfu prilákať viac ľudí,  poskytnúť im na golfe viac zábavy, dať im šancu sa pobaviť a užiť si čas s úsmevom na tvári.

Úvaha je jednoduchá. Ak mi golf neprinesie zábavu, prečo by som sa mu mal vo svojom voľnom čase venovať?

Prinášame niekoľko tipov pre golfové ihriská ako podnietiť záujem bežných ľudí, ako priniesť do golfu viac zábavného vzrušenia a poskytnúť hráčom jedinečné zážitky, ktoré väčšina z nich nikdy predtým nezažila.  Takže upustite od tradičných akcií a skúste ich z času na čas nahradiť netradičnými.

Prinášame pár inšpirácií:

1. Pri špeciálnych príležitostiach, napr. keď prídu juniori, alebo aj pri niektorých klasických turnajoch urobte nejakú netradičnú úpravu ihriska a vymyslite k nej špeciálne pravidlá. Môžete napríklad skrátiť jamky, vytvoriť nové odpaliská na netradičných miestach... Skrátka urobte niečo nečakané. Dopredu však vysvetlite, že je to len dočasne a len pre zábavu!

2. Príležitostne vyrežte väčšie jamky, napr. s priemerom 20cm. Len tak, pre zábavu. Jamku zasiahne oveľa viac chipov a dlhých patov a hráčom to prinesie radosť!

3. Na najnáročnejšom greene vyrežte dve alebo tri jamky – hráči si budú môcť vybrať kam budú hrať. Dajte im možnosť výberu.

 4. Zaveďte poobedňajšie alebo večerné súťaže rodín, napr. na 6 jamiek. Pripravte k tomu jednoduché občerstvenie na grile alebo hot-dogy, vymyslite zábavné ceny.

5. Na deň detí zorganizujte patovací turnaj, detskú kliniku, alebo turnaj kde rodičia budú fungovať ako caddy svojím deťom. Skúste zorganizovať týždenné kempy,  aj s ostatnými aktivitami ako tenis, kúpanie, rybárčenie a pod.

6. Zorganizujte akciu pre páry v štýle 70 rokov, s bláznivým a krikľavým oblečením nasledovanú diskotékou..!

7. Na konci sezóny urobte špeciálny deň, niečo ako  „Pomsta superintendanta“. Greenkeeper bude môcť upraviť ihrisko ako bude chcieť, je to výborná šanca na vybavenie si účtov a podpichnutie niektorých hráčov po dlhej sezóne...

 8. Usporiadajte deň pre hostí  typu „Priveď na ihrisko svojho priateľa“. Pripravte špeciálny balíček – špeciálnu cenu vrátane trička, loptičky či sendviča... Môže prísť veľa ľudí, ktorí sa na ihrisko dostanú týmto spôsobom prvýkrát v živote....

 9. Pripravte tematický deň s akýmkoľvek motívom, napr. Retro deň. Požičajte kostýmy, prípadne staršie golfové vybavenie... akciu zachyťte na čiernobielych fotografiách....

10. Nepočítajte skóre. Nechajte hráčov hrať len pre zábavu. Budete prekvapení, čo vidíte  a čo si vypočujete, ako sa hráči nasmejú a aké zábavné to bude...  A ak budete chcieť počítať, nepočítajte jednotlivé údery, ale jamky.

Skrátka nápady, nápady, nápady!! Golf musí byť zábava!

Článok bol uverejnený v časopise By Design, autor Drew Rogers, ASGCA