Golf Online

Networking – základné princípy ako dosiahnuť maximálny efekt

Networking – základné princípy ako dosiahnuť maximálny efekt

Networking je pojem, ktorý nepochybne dobre poznáte. Ide o získavanie, rozvíjanie a udržovanie osobných kontaktov s rôznymi ľuďmi, ktorí môžu byť našimi obchodnými partnermi alebo nám môžu poradiť, poskytnúť nové informácie a pod....

Všetci, ktorí sa pohybujú vo svete biznisu majú mnoho šancí  na stretnutia s novými ľuďmi z podobnej oblasti.

Biddy Lloyd Jones, vedúci konzultačných služieb spoločnosti Mackenzie Colt McNair ´s poskytol niekoľko jasných tipov ako maximalizovať každú príležitosť.

  • Prvé pravidlo networkingu je:  predtým ako s vami ľudia začnú obchodovať alebo sa na Vás obracať, vám musia dôverovať.

  • Eventov sa zúčastňujte s cieľom v prvom rade sa dozvedieť niečo nové. To vám pomôže nehovoriť príliš veľa o sebe a vašom podnikaní.

  • Svoju vizitku nedávajte každému  koho stretnete. Dajte ju tomu, kto  si ju od Vás vypýta.

  • Posaďte sa k ľuďom, ktorých nepoznáte, nie k známym.  Integrujte sa s ľuďmi v miestnosti.

  • Ak sa vydáte na akciu s niekým, koho poznáte, rozdeľte sa hneď ako tam prídete. Vždy existuje tendencia zostať stáť s priateľom a rozprávať sa, zatiaľ čo iní získajú nové kontakty.

  • Buďte sám sebou. Zostaňte prirodzený, nerobte zo seba niekoho iného. Pamätajte si, že ľudia robia  obchody s ľuďmi, ktorým dôverujú.  Umožnite im aby vás spoznali.

  • Keď s niekým hovoríte, pozerajte sa mu do očí a naozaj venujte pozornosť tomu,  čo hovorí. Nemôžete mať dobré obchodné väzby s niekým, kto má pocit že ho nepočúvate, že vás nezaujíma čo hovorí.

  • Keď budujete vzťah,  bude zrejmé pre vás aj pre druhú stranu, či to má zmysel.  Nezabudnite, že biznis networking je o vzťahoch, nie o predávaní.

  • Pri rozhovore sa nikdy nerozhliadajte  po miestnosti alebo cez niečie rameno.  Je to veľmi neslušné. Dávate tak najavo, že vás nezaujíma,  čo daný človek hovorí. Vzťah skončí ešte skôr ako začal.

  • Ak venujete čas networkingu, venujte čas aj následnému  udržaniu kontaktu  – pošlite správu, naplánujte stretnutie . Samozrejme, závisí to od toho, aké bolo vaše prvé stretnutie.

Vynikajúcou príležitosťou  k networkingu je aj významná udalosť golfového priemyslu KPMG Golf Business Forum, ktorá sa tento rok uskutoční v domove golfu – škótskom  St Andrews.

Zdroj: www.golfbusinesscommunity.com

 

VYNIKAJÚCE PRÍLEŽITOSTI K NETWORKINGU SÚ AJ NA SLOVENSKU!

Každoročne majú profesionáli pôsobiaci v golfovom či futbalovom priemysle vynikajúcu príležitosť na stretnutia s kolegami. Firma ENGO organizuje odborné konferencie a workshopy.

Konferencia TURF EDUCATION

Vzdelávacia konferencia TURF EDUCATION organizovaná každoročne od roku 2008 zameraná na údržbu a starostlivosť o profesionálne trávnaté povrchy. Určená pre greenkeeperov, groundsmanov, course manažérov, landscaperov a ostatných profesionálov, ktorí sa venujú greenkeepingu, renováciám a regeneráciam trávnikov.

PREHĽAD EVENTOV NA SLOVENSKU, UKRAJINE a v RUSKU

FOTOGALÉRIE Z KONFERENCIÍ

Pozrite si video z TURF EDUCATION Trnava 2013!

Konferencia LEADERSHIP GOLF CONFERENCE

Vzdelávacia konferencia LEADERSHIP GOLF CONFERENCE organizovaná od roku 2010 zameraná na development, výstavbu, architektúru, manažment a marketing golfových rezortov. 

Určená pre developerov, majiteľov, manažérov a ostatným profesionálov s rozhodovacími právomocami, ktorí sa zaujímajú o investovanie do golfového priemyslu. 

MINULÉ KONFERENCIE na SLOVENSKU a v ČECHÁCH

FOTOGALÉRIA Z LEADERSHIP GOLF CONFERENCE 2012 v RUSKU