Golf Online

Výstavba cvičných plôch a driving range

Golf je z roka na rok obľúbenejším športom aj na Slovensku. Nadšení skúsení hráči, ale i nováčikovia, ktorí z golfom začať ešte len plánujú, majú možnosti, kde hrať, prípadne sa učiť, cvičiť svoju hru. Týchto možností však nie je dostatok, nakoľko záujem o golf neustále narastá, a tak i výstavba cvičných plôch má svoju budúcnosť.

Golfová hra sa v súčasnosti stáva čoraz viac populárnejšou medzi širokou vrstvou obyvateľstva. Obľubujú ju ľudia všetkých vekových kategórií. Vzhľadom na narastajúcu popularitu golfu možno povedať, že golfových ihrísk a cvičných plôch nie je na Slovensku dostatok.

Budovanie cvičných plôch je na Slovensku veľmi perspektívne.

Cvičné plochy sú súčasťou golfového ihriska. Ide o plochy, na ktorých si hráči môžu trénovať svoje údery. Zaraďujeme sem:

Driving range -  plocha určená na tréning dlhých úderov, odpalov, tzv. "cvičná lúka". Slúži na výučbu nových golfistov alebo rozcvičenie, tréning hráčov.

Putting green - "cvičné jamkovisko", trávnatá plocha určená na tréning úderov "patov" (putt – úder hraný obvykle na greene, pri ktorom sa loptička kotúľa po povrchu; finálny úder).

Chipping green - cvičný green s niekoľkými jamkami pre nácvik krátkych prihrávok k jamke,  slúži pre tréning úderov "chip" (krátky nízky približovací úder v blízkosti jamkoviska).

Cvičné greeny môžu byť umelé, ktorých výhodou je menšia náročnosť na údržbu. Finančne náročnejšie sú cvičné greeny konštruované podľa USGA noriem. Tie majú hlavnú konštrukčnú vrstvu v oblasti koreňovej zóny pozostávajúcu z piesku (60 %) a ílu (5 - 20 %). Parametre piesku musia byť dodržané podľa normy USGA. Na Slovensku sú obľúbené v súčasnosti najmä naturálne (prírodné) greeny s pôvodným hlinitým alebo piesočnato-hlinitým podložím, nakoľko sú cenovo nenáročné.

Čo by ste mali vedieť pred výstavbou cvičných golfových plôch.

S projektmi typu cvičných plôch (driving range, chipping green, putting green) máme skúsenosti a sme schopní zrealizovať ich "na kľúč". Dokážeme zrealizovať všetko od plánu až po vybavenie driving range.

Kompletný katalóg Range Servant je k dispozícii tu.

Radi Vám poradíme. Kontaktujte nás.

Naše referencie si môžete pozrieť tu.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 16 20(komentárov: 102) Pridať komentár
 
https://geekcodelab.com/geek-code-labs-best-top-10
Wordpress Plugins
28.06.22 11:39

WooDonations is the best woocommerce donations plugin for your store. that use to collect donations on your websites based on WooCommerce. It is a great way to raise funds for NGOs, Charities, and other causes.
Also Check
woocommerce single product page customizer
woocommerce manage stock

massage near me
lisha singh
27.06.22 12:44

Massage Spa in Bangalore offers an amazing treatment to those seeking the best massage. We've been offering this service to the doorstep massage near me of all those who would like to have the luxury and relaxation with our skilled masseuses.

massage near me
lisha singh
27.06.22 12:43

Massage Spa in Bangalore offers an amazing treatment to those seeking the best massage. We've been offering this service to the doorstep of all those who would like to have the luxury and relaxation with our skilled masseuses. https://www.lishabodyspa.com/

Alison Agron
Human Made Duck Jacket
18.06.22 11:46

I’m happy by reading your enjoyable article, Keep uploading more interesting articles like this. Human Made Duck Jacket

jacket
Jimmy tim sim
14.06.22 12:44

I'm a sucker for a good leather jacket! It's the ideal statement piece to dress up a casual outfit. I've recently become obsessed with leather jackets with a lot of detail, such as the one I'm wearing. I have several Goldwing Leather Jacket that I regularly wear, but I've been looking for a genuine leather jacket to add to my collection.