Golf Online

Rozpočet golfového ihriska

Výstavba golfového ihriska si vyžaduje nemalé finančné prostriedky a riadne investície zo strany investora. On musí spraviť rozhodnutie a zvoliť si firmu, ktorá výstavbu golfového ihriska zrealizuje. Jedným z kľúčových bodov, ktoré ovplyvňujú investora pri výbere dodávateľa výstavby golfového ihriska je rozpočet. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, čo všetko treba v kvalitne prepracovanom rozpočte zohľadniť a nakalkulovať.

Golf je čoraz viac populárnejší, a to je určite dôvod, prečo mnoho investorov siaha pri hľadaní využitia svojich voľných pozemkov práve po výstavbe golfového ihriska. Nie je záujem len o výstavbu golfových ihrísk, ale aj o výstavbu tréningových plôch (driving range, putting green, chipping green), dokonca rastie záujem aj o výstavbu súkromných golfových greenov na záhradách.

Vypracovanie rozpočtu na výstavbu má pre investora veľký význam. Mnohokrát je jeho výsledkom tvorba kompromisov z pohľadu výstavby golfového ihriska. Správne vypracovaný rozpočet by mal vychádzať z master planu, projektu Cut & Fill, plánu drenáží, projektu závlahy, návrhu čerpačky, plánu výsevov a hnojenia... Všetku túto dokumentáciu by mala dostať firma, ktorá dostala za úlohu vypracovať cenovú ponuku na výstavbu. Veľakrát tieto firmy vedia sami zabezpečiť pre investora tieto dokumentácie a ponúknu mu ich priamo.

V dnešnej dobe existuje množstvo firiem zaoberajúcich sa rozpočtovaním výstavby golfových ihrísk. Zväčša investor zadá projekt na nacenenie viacerým firmám, aby získal počiatočný prehľad. Dôležité je, aby v konečnej fáze porovnania rôznych ponúk, porovnával rovnaké položky ponuky. Investor by mal dostať presnú informáciu o tom, čo všetko sa pod jednotlivými číslami v ponuke skrýva.

Platí, čím podrobnejšie sú tieto projektové dokumentácie vypracované, tým je rozpočet reálnejší a  to umožní aj ľahší výber dodávateľov v ďalšej fáze realizácie.

Každý rozpočet by mal pozostávať z nasledujúcich častí:

  • ZEMNÉ PRÁCE
  • DRENÁŽ - vychádza z plánu drenáží
  • ZÁVLAHA - vychádza z projektu závlahy
  • ČERPAČKA
  • VÝSEV - trávne osivo, príp. trávne koberce, resp. umelé trávniky
  • HNOJENIE - vychádza z plánu hnojenia

Všetky tieto časti by mali obsahovať ako materiál, tak aj potrebné stroje, PHM a prácu. Stáva sa, že pri obdržaní cenovej ponuky je investor zaskočený celkovou cenou za výstavbu. V tomto okamihu je dôležité prejsť si položky, ktoré sú v rámci rozpočtu najnákladnejšie a hľadať možnosti  ich optimalizácie. Všetko závisí od financií, ktoré investor na tento projekt má.

Cena vs. kvalita vs. čas

Nie vždy je potrebné znižovať za každú cenu kvalitu. Oveľa dôležitejšie je hľadať efektívne riešenia. Napríklad vypracovanie nového plánu závlahy atď. Niekedy zohráva veľkú úlohu aj čas. Napríklad v prípade, ak má investor zámer otvoriť ihrisko pre hru čo možno najskôr, vtedy sa zvažujú možnosti použitia skôr trávnych kobercov prípadne aj umelých. Avšak predstavujú aj vyšší vstupný kapitál. Ten sa však investorovi môže vrátiť skorším otvorením ihriska.

Investor by mal každopádne dostať od firmy rozpočet, ktorý bude preňho prehľadný a bude mať presne špecifikované, za akých podmienok je daná cena za výstavbu kalkulovaná.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 31 35(komentárov: 191) Pridať komentár
 
DASDSA
토토사이트추천
26.07.23 09:36

Awesome info! I latterly came across your blog and were analyzing alongside. I thought i might leave my first remark. I don’t recognize what to say besides that i have. I'm able to see that you are an expert at your field! I am launching a website quickly, and your information can be very useful for me.. Thanks for all your help and wishing you all the achievement to your enterprise. I examine a article below the same title a while in the past, but this articles excellent is lots, lots higher. The way you try this.. I am very glad to read this text. I'm very interested in your weblog. Preserve posting like this. 토토사이트추천

https://www.merchantcircle.com/blogs/ghosttownmedi
먹튀검증프렌즈 검증업체
26.07.23 09:19

wonderful weblog. I extremely joyful in perusing your articles. That is in reality an high-quality perused for me. I have bookmarked it and i'm awaiting perusing new articles. Preserve doing fantastic! There is a lot in this text that i'd in no way have thought of on my own. Your content material gives readers things to reflect onconsideration on in an thrilling manner. Awesome article. Captivating to read. I love to examine such an outstanding article. Thanks! It has made my task more and extra easy. Maintain rocking. Very thrilling records, well worth recommending. But, i recommend this first-class data, valuable and great layout, as share suitable stuff with proper ideas and concepts, lots of extraordinary information and notion, both of which i want, way to provide the sort of beneficial information here. Thanks for your article! I've read thru some similar subjects! 먹튀[..] 검증업체

https://hukol.net/how-to-get-people-to-like-online
스포츠토토
26.07.23 08:57

Nice post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon everyday. It will always be useful to read through content from other authors and use a little something from other sites . That is really fascinating, You're an overly professional blogger. I have joined your feed and look ahead to in the hunt for more of your fantastic post. Also, I have shared your web site in my social networks . I found your blog using msn. This is a really well written article. I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post. I'll certainly return. You're amazing! Thanks! 스포츠토토

SADSF
사설토토사이트
26.07.23 08:47

Wow! Such an amazing and helpful post this is. I really really love it. It's so good and so awesome. I am just amazed. I hope that you continue to do your work like this in the future I think this is an informative post and it is very useful and knowledgeable. therefore, I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article . I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day! 사설토토사이트

https://wakelet.com/wake/NZK_0xh1Qo96PJGjZcyOk
안전지대 토토
26.07.23 08:40

I have completely enjoyed reading your points and have come to the conclusion that you are right about many of them. I have bookmark your site for future updates. Thank you for the post. When I originally commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get four e-mails with the same comment. Is there any way you can remove people from that service? Many thanks! I discovered your web site through Google while looking for a related topic, your site turned up, it looks fantastic. I have bookmarked it in my google bookmarks. 안전지대 토토