Golf Online

Vlhčiace činidlá Magnum

Vlhčiace činidlá v tekutom stave na riešenie problémov suchých miest v trávniku. Majú preventívny alebo kuratívny účinok.

Vlhčiace činidlá sa používajú stále viacej na ošetrenie trávnych povrchov. Rezíduá rastlín a bikarbonátov z hnojív a závlahovej vody obalia pôdne častice a blokujú pôdne póry a vedú k vzniku hydrofóbnych pôdnych podmienok, kedy je znemožnený prienik vody pôdou. To vedie k vzniku suchých miest , kde trávnik počas veľmi suchého obdobia schne.

Vlhčiace činidlá Magnum pôsobia rôznymi spôsobmi:

  • preventívna aplikácia napomáha udržiavaniu vody na potenciálne hydrofóbnych miestach a zabraňuje ich úplnému vyschnutiu
  • kuratívna aplikácia má za cieľ znovu hydratovať úplne vysušené miesta a zabezpečiť príjem vody na týchto miestach a tým oživenie trávnika

Magnum calibre

  • vyvinutý na preventívnu aplikáciu hydrofóbnych miest v trávniku, t.j. pred objavením prvých príznakov suchých miest v trávniku. Odporúča sa na dlhodobú, opakovanú aplikáciu počas celej sezóny.
  • Balenie: 10 l
  • Dávkovanie: 10 - 20 l/ ha do 300 - 600 l vody

Magnum CO

rieši problémy vzniknutých suchých miest v trávniku. Má kuratívny účinok. Aplikuje sa na postihnuté suché miesta. Doporučuje sa aplikovať v kombinácii s Magnum calibre ako súčasť celosezónneho programu na úpravu vodného režimu.

  • Balenie: 10 l
  • Dávkovanie: 10 - 20 l/ ha do 300 - 600 l vody

Magnum citriq

je prirodzená zmes organických látok a syntetických látok typických pre vlhčiace činidlá založená na výťažkoch rastlinných olejoch, ktoré napomáhajú prieniku vody do hydrofóbnych častí pôdy. Práve rastlinné oleje majú vynikajúci kuratívny účinok na suché miesta v trávniku, ale i na suché miesta vytvorené v dôsledku čarovných kruhov (fairy rings). V dôsledku znovu obnoveného prieniku vody do týchto miest, je možné ich znovu osídlenie antagonistickými baktériami, ktoré potláčajú patogény.

Aplikácia vlhčiaceho činidla by nemala byť iba kuratívna, mala by sa stať súčasťou celoročného plánu hnojenia. Pravidelná aplikácia vlhčiaceho činidla pomáha udržať trávnik neustále vlhký a predchádza tak vzniku suchých miest.

  • Balenie: 3 l
  • Dávkovanie: 3 l/ ha  do 300 - 600 l vody alebo 0,15 l do 30 - 40 l vody na 500 m2, t.j. cca. 1 green

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 5(komentárov: 35) Pridať komentár
1 2 3 4 5 6 7 Next
 
Good
Faheem
31.08.21 21:16

I understand this column. I realize You put a many of struggle to found this story. I admire your process. joker slot

Good
Flex
28.08.21 20:20

Your blogs further more each else volume is so entertaining further serviceable It appoints me befall retreat encore. I will instantly grab your rss feed to stay informed of any updates. lingerie malaysia

Good
Flex
26.08.21 21:48

For many people this is the best solution here see how to do it. fitness store

Good
Faheem
12.08.21 13:20

For this web site, you will see our account, remember to go through this info. Pragmabet

Good
Roma
20.05.21 13:43

I like to recommend exclusively fine plus efficient information and facts, hence notice it: dark web links

1 2 3 4 5 6 7 Next