Golf Online

Brúsenie nožov a vretien

Pravidelným brúsením nožov a vretien udržiavame trávnik v dobrom zdravotnom stave, požadovanej kvalite, odolnejší voči chorobám a poskytujúci lepší hrací povrch.

Kvalitu kosenia určuje ostrosť nožov a vretien. Pri čistom a hladkom reze si listy udržiavajú svoju pôvodnú farbu, hustotu a hraciu schopnosť. V opačnom prípade, pri tzv. "nožnicovom reze", špičky listov zasychajú, žltnú a predstavujú vstupnú bránu pre choroby. Tupý nôž teda zhoršuje kvalitu strihu a poškodzuje rastliny. Čím je plocha poškodenia väčšia, tým je väčšia aj plocha pre vstup infekcie. Kosenie neostrými nožmi na golfovom ihrisku sa priamo prejaví aj znížením rýchlosti loptičky.

Používanie ostrých nožov a vretien:

  • redukuje náchylnosť trávnika na napadnutie chorobami
  • znižujú nároky na vodu a živiny
  • trávnik sa dokáže rýchlejšie zotaviť po strese a poškodení
  • výrazne zlepšuje celkový vzhľad a hracie parametre golfových trávniko

Brúsenie nožov

Nože je treba brúsiť správnym spôsobom. Uhol ostria je spravidla daný výrobcom. Je dôležité dodržať ho, pretože len tak dosiahneme kvalitné kosenie a odhadzovanie trávy.

Brúsenie vretien

V súčasnosti je v popredí nový moderný systém tzv. "impaktné" brúsenie.  Používa ho väčšina špičkových golfových ihrísk v Európe i USA  a je tiež sa uplatňuje pri príprave strojov na turnaje PGA Tour. Princípom je brúsenie vretien na špeciálnej brúske. Vretená sa brúsia na brúske s rýchlo rotujúcim kameňom, ktorý má agresívny prítlak na vreteno. Narážaním na zadnú stranu listu vretena dochádza na ostrí vretien k vybrúseniu jemného sklonu s uhlom približne 4°. Tento uhol je zabezpečí dokonalý strih bez kontaktu kovu na kov po dlhé obdobie.

Tento systém je veľmi rýchly. Vreteno sa brúsi v celku, netreba ho rozoberať. Proces brúsenia trvá len minúť. Brúsky sú vybavené zdvíhacími stolmi, takže manipulácia s ťažkými vretenami je tak uľahčená.

Viac o "impaktnom" brúsení vretien získate tu.

Kompletný sortiment brúsok a strojov na údržbu trávnikov nájdete na www.3gmachinery.eu.

Máte otázky? Píšte na info@3gmachinery.eu

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 56 60(komentárov: 444) Pridať komentár
 
JamesKax
JamesKax
02.11.23 08:41

http://kamagra.icu/# cheap kamagra

EverettTum
EverettTum
29.10.23 13:24

Я согласен со всем выше сказанным. Можем пообщаться на эту тему. Здесь или в PM.
https://spmall.kr/bbs/board.php?bo_t[..]

BVZ_Moskva_K
BVZ_Moskva_K
29.10.23 12:11

Быстро возводимые здания: бизнес-польза в каждом элементе!
В современной сфере, где минуты - капитал, экспресс-конструкции стали настоящим выходом для коммерции. Эти прогрессивные сооружения комбинируют в себе солидную надежность, финансовую эффективность и быстрое строительство, что позволяет им оптимальным решением для разнообразных коммерческих задач.
Быстровозводимые каркасные здания из металлоконструкций
1. Молниеносное строительство: Минуты - важнейший фактор в деловой сфере, и здания с высокой скоростью строительства способствуют значительному сокращению сроков возведения. Это особенно ценно в условиях, когда актуально быстро начать вести дело и начать получать доход.
2. Финансовая выгода: За счет оптимизации производства и установки элементов на месте, расходы на скоростройки часто оказывается ниже, чем у традиционных строительных проектов. Это предоставляет шанс сократить издержки и достичь более высокой инвестиционной доходности.
Подробнее на http://www.scholding.ru
В заключение, скоростроительные сооружения - это отличное решение для предпринимательских задач. Они обладают эффективное строительство, бюджетность и надежность, что сделало их оптимальным решением для профессионалов, имеющих целью быстрый бизнес-старт и обеспечивать доход. Не упустите момент экономии времени и средств, прекрасно себя показавшие быстровозводимые сооружения для ваших будущих проектов!

Agatavap
Agatavap
27.10.23 00:03

мы нацелены на потребности каждого клиента в частности, с глубоким учетом бизнес-планов, ожиданий прибыли, структуры прайса и даем твердую консультацию по выбору формы фирмы, которая оптимизирована с точки зрения налогообложения, http://sales.foodnamoo.com/[..] практична и во времена то же время адаптирована к бизнес-потребностям клиент.