Golf Online

Brúsenie nožov a vretien

Pravidelným brúsením nožov a vretien udržiavame trávnik v dobrom zdravotnom stave, požadovanej kvalite, odolnejší voči chorobám a poskytujúci lepší hrací povrch.

Kvalitu kosenia určuje ostrosť nožov a vretien. Pri čistom a hladkom reze si listy udržiavajú svoju pôvodnú farbu, hustotu a hraciu schopnosť. V opačnom prípade, pri tzv. "nožnicovom reze", špičky listov zasychajú, žltnú a predstavujú vstupnú bránu pre choroby. Tupý nôž teda zhoršuje kvalitu strihu a poškodzuje rastliny. Čím je plocha poškodenia väčšia, tým je väčšia aj plocha pre vstup infekcie. Kosenie neostrými nožmi na golfovom ihrisku sa priamo prejaví aj znížením rýchlosti loptičky.

Používanie ostrých nožov a vretien:

  • redukuje náchylnosť trávnika na napadnutie chorobami
  • znižujú nároky na vodu a živiny
  • trávnik sa dokáže rýchlejšie zotaviť po strese a poškodení
  • výrazne zlepšuje celkový vzhľad a hracie parametre golfových trávniko

Brúsenie nožov

Nože je treba brúsiť správnym spôsobom. Uhol ostria je spravidla daný výrobcom. Je dôležité dodržať ho, pretože len tak dosiahneme kvalitné kosenie a odhadzovanie trávy.

Brúsenie vretien

V súčasnosti je v popredí nový moderný systém tzv. "impaktné" brúsenie.  Používa ho väčšina špičkových golfových ihrísk v Európe i USA  a je tiež sa uplatňuje pri príprave strojov na turnaje PGA Tour. Princípom je brúsenie vretien na špeciálnej brúske. Vretená sa brúsia na brúske s rýchlo rotujúcim kameňom, ktorý má agresívny prítlak na vreteno. Narážaním na zadnú stranu listu vretena dochádza na ostrí vretien k vybrúseniu jemného sklonu s uhlom približne 4°. Tento uhol je zabezpečí dokonalý strih bez kontaktu kovu na kov po dlhé obdobie.

Tento systém je veľmi rýchly. Vreteno sa brúsi v celku, netreba ho rozoberať. Proces brúsenia trvá len minúť. Brúsky sú vybavené zdvíhacími stolmi, takže manipulácia s ťažkými vretenami je tak uľahčená.

Viac o "impaktnom" brúsení vretien získate tu.

Kompletný sortiment brúsok a strojov na údržbu trávnikov nájdete na www.3gmachinery.eu.

Máte otázky? Píšte na info@3gmachinery.eu

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 31 35(komentárov: 448) Pridať komentár
 
SedcJoity
SedcJoity
21.03.24 04:32
Seanalods
Seanalods
20.03.24 21:12

как представители человечества видим, здесь говорится уже о степени подготовленности, https://certificatiso9001.blogs[..] что в большей мере соответствует уровню квалификации.

TayonaraSnori
TayonaraSnori
18.03.24 12:22

except other, if you want a long https://profile.hatena.ne.jp/parknfly/, make sure that in all hotels, what you book, there are facilities for available leisure, like water parks and children's clubs.

Weavalp
Weavalp
17.03.24 19:03

The availability of hydroxychloroquine may be affected by factors such as manufacturing shortages, regulatory restrictions, and changes in clinical guidelines. buy plaquenil online During public health emergencies or pandemics, increased demand for the medication can lead to supply chain disruptions and shortages, impacting patients who rely on hydroxychloroquine for the management of chronic conditions. Healthcare providers and policymakers must work together to ensure equitable access to essential medications for all patients, particularly during times of crisis.

JoshuaAbaby
JoshuaAbaby
14.03.24 05:00

Исключительный бред, по-моему
in order launch bonus at the https://larosenoir.nl/blog/?p=18, you need use the code: bet50 at registration.