Symptómy choroby sú veľmi závislé od teploty prostredia. V začiatkoch sa objavujú bledé škvrny rôzneho priemeru. Rozvoj choroby závisí od teploty a vlhkosti prostredia.
V začiatkoch sa príznaky prejavujú ako bledé škvrny individuálne rozmiestnené v trávniku. Niekedy nie je jasný prechod medzi poškodeným a zdravým rastlinným pletivom. Ďalší rozvoj závisí od teploty a vlhkosti prostredia.
Pri teplotách do 20 º C sa objavujú škvrny menšieho rozsahu (o priemere 1 - 3 cm) a spodné listy resp. báza listov sa sfarbuje do žlto-oranžovo-červená. Rastliny sa ľahko vyťahujú z pôdy a na odumretých zvyškoch možno pozorovať tmavé mycélium a čierne acervuly. Rastliny nemusia uhynúť, iba sa oslabí celý porast.
Pri teplotách nad 25 º C sa objavujú škvrny väčšieho rozsahu, sfarbené do žlto-oranžova. Sfarbujú sa celé listy, nielen spodné časti. Choroba napadá aj korene, rastliny odumierajú a v trávniku vznikajú prázdne miesta.
Nadbytok organickej hmoty, nevyrovnaná výživa . Náchylné na antraknózu sú hlavne odrody lipnice lúčnej.
Pôvodca choroby prečká vo forme mycélia v infikovanej trávnej hmote. Za priaznivých podmienok čo je vysoká vzdušná vlhkosť a vlhké počasie , dochádza k rozvoju huby a jej rozšíreniu na zdravé časti trávnika.
Nakoľko pôvodca napadá hlavne oslabené rastliny , preventívne opatrenia spočívajú v dobrom výživovom programe , pravidelnom kosení a prevzdušňovaní , pravidelnom odstraňovaní plsti ako zdroja nákazy. V mieste pravidelného napadnutia chorobou pravidelne prevzdušňujte.
V prípade silného napadnutia ošetriť fungicídom s účinnou látkou mancozeb, propiconazole, azoxystrobin, triadimefon, fenarimol, trifloxystrobin, myclobutanil. V prípade silného napadnutia urobiť dosev prázdnych miest.
https://buynolvadex.store/# where can i buy nolvadex
main causes of global warming essay essay use of internet https://needmoreessay.com/
whats sildenafil sildenafil oral jelly https://sildenafilkiol.com/
caremark specialty pharmacy top rated canadian online pharmacies
tadalafil prostate iron dragon liquid tadalafil