Golf Online

Antraknóza (Colletotrichum graminicola)

Symptómy choroby sú veľmi závislé od teploty prostredia. V začiatkoch sa objavujú bledé škvrny rôzneho priemeru. Rozvoj choroby závisí od teploty a vlhkosti prostredia.

Symptómy:

V začiatkoch sa príznaky prejavujú ako bledé škvrny individuálne rozmiestnené v trávniku. Niekedy nie je jasný prechod medzi poškodeným a zdravým rastlinným pletivom. Ďalší rozvoj závisí od teploty a vlhkosti prostredia.

Pri teplotách do 20 º C sa objavujú škvrny menšieho rozsahu (o priemere 1 - 3 cm) a spodné listy resp. báza listov sa sfarbuje do žlto-oranžovo-červená. Rastliny sa ľahko vyťahujú z pôdy a na odumretých zvyškoch možno pozorovať tmavé mycélium a čierne acervuly. Rastliny nemusia uhynúť, iba sa oslabí celý porast.

Pri teplotách nad 25 º C sa objavujú škvrny väčšieho rozsahu, sfarbené do žlto-oranžova. Sfarbujú sa celé listy, nielen spodné časti. Choroba napadá aj korene, rastliny odumierajú a v trávniku vznikajú prázdne miesta.

Rizikové faktory:

Nadbytok organickej hmoty, nevyrovnaná výživa . Náchylné na antraknózu sú hlavne odrody lipnice lúčnej.

Vývoj a šírenie:

Pôvodca choroby prečká vo forme mycélia v infikovanej trávnej hmote. Za priaznivých podmienok čo je vysoká vzdušná vlhkosť a vlhké počasie , dochádza k rozvoju huby a jej rozšíreniu na zdravé časti trávnika.

Ochrana:

Nakoľko pôvodca napadá hlavne oslabené rastliny , preventívne opatrenia spočívajú v dobrom výživovom programe , pravidelnom kosení a prevzdušňovaní , pravidelnom odstraňovaní plsti ako zdroja nákazy. V mieste pravidelného napadnutia chorobou pravidelne prevzdušňujte.

V prípade silného napadnutia ošetriť fungicídom s účinnou látkou mancozeb, propiconazole, azoxystrobin, triadimefon, fenarimol, trifloxystrobin, myclobutanil. V prípade silného napadnutia urobiť dosev prázdnych miest.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 11 15(komentárov: 164) Pridať komentár
 
lytbcmih
nlyiwlmy
20.06.23 10:08

where to buy accutane philippines accutane medication

Travissmift
Travisduppy
01.06.23 04:06

isotretinoin whitlow! [url=http://isotretinoinrx.science/]accutane faq[/url] great site http://isotretinoinrx.science

juntee
juntee
31.05.23 11:07

Daizwk Xasjxz cefadroxil 500mg capsules Rnrenw Nkrdks

VidalistaKi
VidalistaKi
14.05.23 23:46

How do I know if my ED is psychological or physical vidalista 80

Marianonkf
Kinlochkzk
11.05.23 19:33

The desire of Free Dating Websites in Canada

recently, People have endless options in the matter of choosing an online dating service, With sites that cater to all needs and existence. There are sites based all over the world, That boast huge databases of users and free account. with all the choices available, What service the correct to choose? Is it better to sign up chnlove.com for a local or arena dating website?

Since most who sign up for dating websites are ultimately looking for relationships that will develop into offline, nose to nose meetings, Location is critical. Though worldwide services may be appealing for those who move around a lot, Or who are relocating completely to another country, Choosing a local site may assist the chances that a local connection could be made. suitable for Canadians, There are an array of free dating websites in Canada. While they could be based in Canada, Many boast members from other nations around the world as well.

Some of the actual biggest free dating websites call Canada home. this creates an advantage for Canadian members, Since a good number of users will be from Canadian cities. By registering for a local site, That appeals to more local members, Theres a greater share of members from Canadian cities. This makes it significantly to meet and chat with singles who live nearby, Whereas signing up for a site based in the US or Europe may have a higher power of American or European members. Having fewer local choices makes it much trickier to arrange casual coffee meeting with potential dates, And decreases the prospects of making a potential serious match, Unless one person is ready to relocate. Although international websites may seem appealing a result of the huge numbers of members they have, There seem to be fewer members who live nearby, when compared to local free dating websites. By registering to free dating websites in Canada, Canadian singles will probably meet more fellow Canadians, And thus giving themselves a greater chance at are able to meet their dates in person.