Golf Online

Bronzová škvrnitosť trávnika (Gaeumannomyces graminis)

Nepravidelné škvrny rôzneho priemeru, neskôr bronzovo sfarbené. Patogén napadá bázy stebiel, rhizómy a korene rastlín, takže rastlina sa ľahko uvoľňujú zo substrátu.

Symptómy:

Napadnutie chorobou začína objavením nepravidelných škvŕn rôzneho priemeru, ktoré sú spočiatku tmavozelené, neskôr červeno hnedé až bronzové. Báza listov a korene sú často tmavo sfarbené. Škvrny sa objavujú na tých istých miestach každoročne. V strede škvŕn dochádza k zmene zloženia trávnych druhov – v mieste je veľa dvojklíčnolistých burín. Rastliny v mieste tvorby škvŕn usychajú a odumierajú. Patogén napadá bázy stebiel, rhizómy  a korene rastlín, takže rastlina sa ľahko uvoľňujú zo substrátu.

Rizikové faktory:

Vysoké pH, zhutnené pôdy, nevyrovnaná výživa, stres vyvolaný suchom, vysoká vzdušná vlhkosť. K hlavným rizikovým faktorom patrí premokrenie a dlhodobá vysoká vlhkosť pôdy. Nakoľko choroba sa objavuje hlavne za horúcich letných dní, rastliny sú príliš stresované , škvrny sa stávajú viac viditeľnými a regenerácia za takéhoto počasia je veľmi ťažká.

Pôvodca choroby neprežíva v kyslých pôdach, preto a aplikácia síry a hnojív s okysľujúcim účinkom má svoj význam.

Vývoj a šírenie:

Pôvodca choroby prečká vo forme mycélia v infikovanej trávnej hmote alebo organických zvyškoch. Za priaznivých podmienok – chladné a vlhké počasie , prerastá huba koreňom hostiteľa a dochádza k rozvoju infekcie. Ako náhle sa oteplí dochádza k intenzívnemu rozvoju choroby. Infikované trsy nemajú často príznaky infekcie, no sú zdrojom nákazy.

Ochrana:

Vyrovnaná výživa, pravidelné kosenie a prevzdušňovanie trávnika. Odstraňovanie plsti ako zdroja možnej nákazy.

V prípade silného napadnutia ošetriť fungicídom s účinnou látkou propiconazole, azoxystrobin, triadimefon, myclobutanil, fenarimol. V prípade silného napadnutia urobiť dosev prázdnych miest.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 46 50(komentárov: 97) Pridať komentár
 
Call Girl in Lucknow
soniyasharma
31.03.23 09:47

The information you shared is never-endingly unequivocally doubtlessly clear, Cheap Call Girls in Lucknow
Call Girls LKO
Call Girl Number Lucknow
Call Girl in Lucknow Justdial contact Number
Lakhnow Call Girl
LKO Call Girls
Lucknow Call Girls no
Lucknow Call Girl mobile Number
LucknowCall Girls
CallGirl Lucknow
it gives me my optimal data to learn. Appreciative to you for sharing this standard information.

Lucknow Call Girl
soniyasharma
31.03.23 09:45

The information you shared is never-endingly sure for certain, CallGirls in Lucknow
Hot Girls in Lucknow
Lucknow online Call Girl Number
Call Girls at Lucknow
Lucknow Call Girl Cash Payment
Lucknow Call Girls Service
Call Girl Lucknow Number
Lucknow Call Girl No
LKO Call Girl
Lucknow Call Girl Contact Number it gives me my optimal data to learn. Appreciative to you for sharing this standard information.

baccarat online
baccarat online
04.02.23 08:37

It's really great. Thank you for providing a quality article. There is something you might be interested in. Do you know baccarat online ? If you have more questions, please come to my site and check it out!

Davidmig
Davidmig
22.01.23 11:41

https://drugsoverthecounter.com/# over the counter ed pills

https://www.lastkingsworld.com/
안전놀이터
23.11.22 15:27

Its a great pleasure reading your post.Its full of information I am looking for and I love to post a comment that "The content of your post is awesome" Great work. It is truly a well-researched content and excellent wording. I got so engaged in this material that I couldn’t wait reading. I am impressed with your work and skill. Thanks.I know this is one of the most meaningful information for me. And I'm animated reading your article. But should remark on some general things, the website style is perfect; the articles are great. Thanks for the ton of tangible and attainable help. Wow, excellent post. I'd like to draft like this too - taking time and real hard work to make a great article. This post has encouraged me to write some posts that I am going to write soon. 안전놀이터