Golf Online

Hrdze (Puccinia ssp.)

Choroba sa objavuje hlavne v lete, v podobe žltočervených prášivých škvŕn. Po vytvorení spór sa choroba šíri veľmi rýchlo vzduchom, ale i používanými mechanizmami.

Symptómy:

Na vrchnej strane listov sa objavujú spočiatku malé žlté škvrny, ktoré sa po prepuknutí choroby sfarbujú do oranžova a červenohneda. Po vytvorení spór sa tieto uvoľňujú a sú viditeľné na listoch vo forme hrdzavého "prášku". Ak sa problém nerieši, spóry sa veľmi rýchlo rozširujú na zdravý porast.

Rizikové faktory:

Extenzívne udržiavané trávne plochy, stresové podmienky pre trávnik, vysoká teplota (20 - 30 ° C) a vlhkosť vzduchu, nadbytok organickej hmoty.

Vývoj a šírenie:

Pôvodca choroby prečká vo forme mycélia a urediospór v infikovanej trávnej hmote. Za priaznivých podmienok - hlavne ku koncu leta (po období vysokých teplôt a nástupu tvorby rosy) dochádza k masívnemu prepuknutiu choroby, nakoľko spóry sa rozširujú vzduchom a prenosom používaných mechanizmov.

Ochrana:

vyrovnaná výživa, pravidelné kosenie.

V prípade silného napadnutia ošetriť fungicídom s účinnou látkou mancozeb, propiconazole, azoxystrobin, triadimenol, fenarimol, trifloxystrobin. V prípade silného napadnutia urobiť dosev prázdnych miest.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 5(komentárov: 130) Pridať komentár
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next
 
G
Jean
06.04.22 16:01

On the PC, The Sims franchise has always been a pay-to-play game through the Origin software. However, the nice people at EA Mobile have decided to bring the hilarious and iconic life simulation game The SimsTM FreePlay to your smartphones.
The SimsTM FreePlay, like the PC version, allows you to create your own Sim, build and design residences, plus a few unique features found exclusively in mobile apps. It operates in real time, and activities are completed in real time, which might last anything from a few hours to a day. original article here

Read more: -->

ดราก้อนบอล
ดราก้อนบอล
29.11.21 22:19

ดราก้อนบอล
The best website right now let's have fun together

10รับ100
10รับ100
29.11.21 22:18

10รับ100
The best website right now let's have fun together

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next