Golf Online

Hrdze (Puccinia ssp.)

Choroba sa objavuje hlavne v lete, v podobe žltočervených prášivých škvŕn. Po vytvorení spór sa choroba šíri veľmi rýchlo vzduchom, ale i používanými mechanizmami.

Symptómy:

Na vrchnej strane listov sa objavujú spočiatku malé žlté škvrny, ktoré sa po prepuknutí choroby sfarbujú do oranžova a červenohneda. Po vytvorení spór sa tieto uvoľňujú a sú viditeľné na listoch vo forme hrdzavého "prášku". Ak sa problém nerieši, spóry sa veľmi rýchlo rozširujú na zdravý porast.

Rizikové faktory:

Extenzívne udržiavané trávne plochy, stresové podmienky pre trávnik, vysoká teplota (20 - 30 ° C) a vlhkosť vzduchu, nadbytok organickej hmoty.

Vývoj a šírenie:

Pôvodca choroby prečká vo forme mycélia a urediospór v infikovanej trávnej hmote. Za priaznivých podmienok - hlavne ku koncu leta (po období vysokých teplôt a nástupu tvorby rosy) dochádza k masívnemu prepuknutiu choroby, nakoľko spóry sa rozširujú vzduchom a prenosom používaných mechanizmov.

Ochrana:

vyrovnaná výživa, pravidelné kosenie.

V prípade silného napadnutia ošetriť fungicídom s účinnou látkou mancozeb, propiconazole, azoxystrobin, triadimenol, fenarimol, trifloxystrobin. V prípade silného napadnutia urobiť dosev prázdnych miest.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 16 20(komentárov: 130) Pridať komentár
 
Good
Faheem
20.10.21 14:15

Acknowledges for penmanship such a worthy column, I stumbled beside your blog besides predict a handful advise. I want your tone of manuscript... dewapoker

Good
Faheem
19.10.21 19:34

Initial You got a awesome blog .I determination be involved in plus uniform minutes. i view you got truly very functional matters , i determination be always checking your blog blesss. joker123

Reod
Reached
12.10.21 03:07

Come check us out if you’re looking for cheap weed online or buy edibles online

Caas
Back
12.10.21 03:05

This is interesting buy distillate online and buy weed online

Good
Flex
10.10.21 20:47

These websites are really needed, you can learn a lot. บาคาร่าออนไลน์