Golf Online

Hrdze (Puccinia ssp.)

Choroba sa objavuje hlavne v lete, v podobe žltočervených prášivých škvŕn. Po vytvorení spór sa choroba šíri veľmi rýchlo vzduchom, ale i používanými mechanizmami.

Symptómy:

Na vrchnej strane listov sa objavujú spočiatku malé žlté škvrny, ktoré sa po prepuknutí choroby sfarbujú do oranžova a červenohneda. Po vytvorení spór sa tieto uvoľňujú a sú viditeľné na listoch vo forme hrdzavého "prášku". Ak sa problém nerieši, spóry sa veľmi rýchlo rozširujú na zdravý porast.

Rizikové faktory:

Extenzívne udržiavané trávne plochy, stresové podmienky pre trávnik, vysoká teplota (20 - 30 ° C) a vlhkosť vzduchu, nadbytok organickej hmoty.

Vývoj a šírenie:

Pôvodca choroby prečká vo forme mycélia a urediospór v infikovanej trávnej hmote. Za priaznivých podmienok - hlavne ku koncu leta (po období vysokých teplôt a nástupu tvorby rosy) dochádza k masívnemu prepuknutiu choroby, nakoľko spóry sa rozširujú vzduchom a prenosom používaných mechanizmov.

Ochrana:

vyrovnaná výživa, pravidelné kosenie.

V prípade silného napadnutia ošetriť fungicídom s účinnou látkou mancozeb, propiconazole, azoxystrobin, triadimenol, fenarimol, trifloxystrobin. V prípade silného napadnutia urobiť dosev prázdnych miest.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 26 30(komentárov: 130) Pridať komentár
 
Good
Flex
26.09.21 10:11

Interesting and interesting information can be found on this topic here profile worth to see it. สล็อตโจ๊กเกอร์

Good
Faheem
23.09.21 21:55

Your texts on this subject are correct, see how I wrote this site is really very good. game online yang menghasilkan uang

Good
Faheem
19.09.21 17:54

Welcome to the party of my life here you will learn everything about me. manipur satta

dark web links
Faheem
02.08.21 22:08

Amazing, this is great as you want to learn more, I invite to This is my page. windows 11 iso

Good
Diana
30.07.21 10:54

It is somewhat fantastic, and yet check out the advice at this treat. ambbet