Golf Online

Postrekovače

Do procesu starostlivosti o trávnik patrí i ošetrovanie trávnika napadnutého chorobami a škodcami. Účinným opatrením je postrek porastu pesticídnymi prípravkami postrekovačmi.

Pri intenzívnej údržbe trávnikov na futbalových a golfových ihriskách sa nevyhneme postrekovej aplikácii pesticídov. Pri bežných nesených alebo ťažných postrekovačoch často dochádza k úletu postrekovej kvapaliny a jej nerovnomernej distribúcii. Zvýšený objem postrekovej kvapaliny potrebný na ošetrenie danej plochy sa prejaví nárastom celkovej spotreby pesticídov a nákladov na ne. Nezanedbateľný je aj environmentálny aspekt nadmernej spotreby pesticídov. Tieto problémy dokážu vyriešiť práve niektoré postrekovače využívajúce sa v súčasnosti.

Príklady postrekovačov pre aplikáciu pesticídov

Spraydome 2250

Postrekovač so šírkou záberu 2,25 m, vhodný na rovné plochy trávnikov. Vďaka špeciálnemu krytu a systému CDA umožňuje efektívne vykonať postrek, a to aj za veterného počasia.
Základné parametre:
Šírka záberu: 2250 mm (s doplnkovými nástavcami na fairways až 3750 mm)
Objem nádrže na postrekovú kvapalinu: 300 alebo 500 l
Hmotnosť prázdneho postrekovača: 287 kg
Prietok kvapkovača (CDA): 0,4 - 0,6 l/min

Spraydome 5000

Postrekovač so šírkou záberu 5,25 m je vhodný aj na zvlnený terén. Postrekovač je ťahaný za traktorom. Bočné sklopné krídla dokážu presne kopírovať kontúry terénu a zabezpečiť optimálnu polohu postrekovacích hlavíc. Penový značkovač značí okraje pracovného záberu a tým zabráni opakovanému postriekaniu už ošetrených plôch.

Herbi 4

Je ručný ultra-úsporný postrekovač na elektrický pohon s viacerými výhodami:

  • ultra nízka spotreba 10 - 30 l/ha - výrazné úspory nákladov
  • vysoký pracovný výkon a nízke náklady na prevádzku
  • ľahký a jednoduchý na obsluhu
  • robustná konštrukcia a nenáročná údržba
  • minimálny úlet vzduchom

Firma Micron vyvinula úspešnú technológiu rotačných atomizérov (2000 ot./min), ktorá pri nízkom tlaku a vysokých otáčkach vytvárajú jemné kvapôčky dokonale pokrývajúce listy postrekovaných rastlín. Kvapôčky majú vyrovnanú veľkosť 250 mikrónov, ktorá zabráni unášaniu (úletu) vetrom. Ručný aplikátor na chemickú ochranu greenov a odpalísk má ultra nízku spotrebu postrekovej tekutiny (10 - 30 l/ha) a preto aj veľmi krátku návratnosť investície. Pohon na 4 valcové batérie (R20)  s celkovým napätím 6 V (DC) a objem zásobníka je 5 l. Hmotnosť postrekovača s plnou nádržkou je 6,5 kg. Veľmi vhodný aj na pásovú aplikáciu - napr. popri plotoch, na chodníkoch, cestičkách atď. Tým, že dopĺňanie postrekovej kvapaliny je omnoho menej časté v porovnaní s bežnými postrekovačmi, výrazne šetríme čas a znižujeme zdravotné riziko pre obsluhu.

Návod na použitie postrekovača Herbi si môžete pozrieť tu.

Kompletný sortiment postrekovačov a strojov na údržbu trávnikov nájdete na www.3gmachinery.eu.

Máte otázky? Píšte na info@3gmachinery.eu


Adding an entry to the guestbook
Diskusia 61 65(komentárov: 330) Pridať komentár
 
OsgnJoity
OsgnJoity
12.05.23 00:19

lexapro vs xanax lexapro coupons can you drink alcohol while taking lexapro

Eemgbloop
Eemgbloop
11.05.23 13:32

difference between prilosec and pepcid https://prilosecomeprazolerls.com/ prilosec pregnancy lawsuit

Ejolchids
Ejolchids
09.05.23 18:21

cymbalta tremors cymbalta 30 duloxetine 20mg

Robertbarce
Robertbarce
06.05.23 13:45
PrestonLep
PrestonLep
02.05.23 04:56