Golf Online

Tréning a golfoví inštruktori

Čo musíte podniknúť, aby sa z Vás stal golfista?

1. Nájsť si trénera a absolvovať základný golfový kurz  

Dobrý tréner je dôležitý pre každého hráča, pričom nezáleží na výkonnostnej kvalite hráča. Pozorný tréner dokáže poradiť úplnému začiatočníkovi aj aktívnemu amaterskému hráčovi zúčastňujúcemu sa na turnajoch. Golfový švih je natoľko komplexný pohyb, že nikdy nie je dokonalý, hráči v ňom robia chyby neustále, a preto je vždy čo naprávať. Kvalitného trénera vám odporučia v každom golfovom klube, obyčajne pracuje priamo v ňom. Tu vás oboznámia s možnosťami navštevovať kurzy golfu,prípadne s progragramom dlhodobejšej školy golfu s rôznym stupňom obtiažnosti, rozsahu hodín a finančnej náročnosti.

Základný golfový kurz má za úlohu oboznámiť hráča o golfovej etikete, pravidlách, zásadách bezpečného správania sa na ihrisku, technike golfového švihu ako aj naučiť základy golfového švihu v praxi. Po absolvovaní golfového kurzu hráč musí dokázať jeho spôsobilosť hrať na ihrisku a to formou úspešného absolvovania praktických aj teoretických golfových skúšok. Na to je nutná primeraná športová výkonnosť, ako aj obsiahle vedomosti o golfových pravidlách a etikete. Po absolvovaní skúšok hráč obdrží zelenú kartu - green card.

2. Úspešne absolvovať golfové skúšky, za čo Vám bude vydaná zelená karta
Zelená karta je osvedčením o tom, že si hráč osvojil základy golfovej hry a pravidiel natoľko, že je schopný sám vykročiť na ihrisko bez toho, aby ho ničil, zdržoval hru, ohrozoval iných hráčov alebo iným spôsobom narúšal celkový chod golfového ihriska. Okrem toho Vás zelená karta oprávňuje hrať na iných ihriskách na Slovensku ako aj na celom svete.
Zelenú kartu (HCP 54) môže vystavovať len profesionálny tréner a vždy by mala byť podmienená zvládnutím praktických a teoretických znalostí. Praktické zvládnutie golfového švihu predpokladá absolvovanie menej či viac tréningových hodín s profesionálnym trénerom, ktorý Vám nakoniec povie, či ste pripravený na ďalší krok a to je zložiť skúšku spôsobilosti.
Skladá sa z dvoch častí: prvá časť je teória, pravidlá a golfová etika a druhá časť je praktická ukážka úderov a 9 jamiek golfovej hry.  Finančné vyjadrenie zelenej karty je u jednotlivých profesionálnych trénerov rôzne. Záleží či kurz absolvujete ako jednotlivec alebo v skupinke. Výuka jednotlivca stojí cca 10.000,-Sk až 12.000,-Sk. Výuka skupiny stojí do cca 10.000,-Sk. K týmto poplatkom je potrebné pripočítať aj cca 2.000,-Sk za samotnú skúšku.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 5(komentárov: 32) Pridať komentár
1 2 3 4 5 6 7 Next
 
https://totobun.com
https://totobun.com
11.01.23 05:08

I want to thank you for your efforts in writing this article. What an impressive article. I hope you will continue to have the same best work. In fact, your creative writing skills inspired me to start blogging about blog engines now. Indeed, blogs are spreading their wings rapidly. Your writing is a good example of that https://totobun.com

Certus
El Chapo
11.11.21 13:39

https://certus.az
https://certus.az/az/services/gomruk-broker-88
https://certus.az/az/services/gom[..]

Kevinjax
Kevinjax
15.08.21 14:30

gay dating site for marriage
gay dating simulation
gay dating sites bear

1 2 3 4 5 6 7 Next