Golf Online

Typy golfových ihrísk

Každé golfové ihrisko je špecifické a na svete nenájdete dve rovnaké. Podľa určitých znakov ako množstvo a druh vegetácie, poloha ihriska apod. sa však dajú rozdeliť do niekoľkých kategórií.

1.Ihriská na pobreží - links
2.Ihriská vo vnútrozemí - parkland / vresoviská
3.Ihriská v púštnych oblastiach - sand
4.Ihriská na snehu a ľade – ice


Links - na pobreží

Jedná sa o najstarší,  pôvodný typ ihriska situovaný na morskom pobreží, pochádzajúci zo Škótska, Anglicka a Írska. Neúrodná piesočná pôda, duny, vodné prekážky, len málo stromov. Tieto tradičné ihriská boli  budované s použitím minimálnych zdrojov a v časoch, kedy akákoľvek práca s terénom  bola robená manuálne.

Výzvou sú nepravidelné a nevyrovnané ferveje, husté rafy a malé hlboké bunkery, ktoré často nie sú viditeľné. Silný vietor fúkajúci na morskom pobreží dokáže takisto potrápiť. Častým javom je, že prvá deviatka je robená jedným smerom a druhá deviatka smerom opačným. Hráč tak musí v polovici hry čeliť úplne iným poveternostným podmienkam a prispôsobiť im svoju hru.

Parkland - parkové

Typ vnútrozemského ihriska parkového typu. Úzke ferveje so zelenou hustou trávou a veľa stromov.
 
Heathland - vresovité

Ihrisko na veľkom otvorenom priestranstve, obvykle s piesčitou pôdou, neveľkou vegetáciou a rastlinami vresovitého typu. Má výrazne menej stromov ako Parkland a ak nejaké má, zvyčajne boli vysadené neskôr ako ochraný prvok pred slnkom a vetrom.

Desert - v púštnych oblastiach

Kontroverzná novinka posledných rokov, populárna hlavne v USA a oblasti stredného Východu. Púštne ihriská vyžadujú vysokú mieru závlahy a preto sa čoraz častejšie stávajú terčom ekológov. Tvrdia, že púštne ihriská porušujú všeobecne akceptovaný princíp golfovej architektúry – princíp minimálneho presunu a minimálnej zmeny existujúcej krajiny, resp. terénu.

Napriek všetkým týmto pochybnostiam sú však púštne ihriská vyhľadávaným cieľom golfistov hľadajúcich unikátny zážitok z hry.
 
Snow or Ice - na ľade a snehu

Ihrisko na snehu, kde zelenú farbu nahrádza biela. Buď na najjužnejšom cípe južnej Ameriky v Patagónii v Argentíne, alebo vysoko na severe, stovky kilometrov nad severným polárnym kruhom. Golf sa hrá aj na Aljaške, po celom Islande, na západnom pobreží Grónska aj v Arktíde.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 16 20(komentárov: 4536) Pridať komentár
 
SEO Service Agency
Local Seo Services - LLS
10.06.24 11:54

Through the services of an SEO agency, businesses will be in a position to access optimized SEO Services as a result of increased efficiency at a cheaper price compared to in-house SEO consultants, thus being a wise investment strategy in the current business world.

Rotoscoping Services
G3dstudio
09.06.24 18:23

Rotoscoping Services in India offers professional and high-quality videos where every frame is carefully drawn over captured live action to ensure an eye-popping, lifelike experience of your vision. Whether you need a corporate video, a music video, or an animation, these services will offer the necessary fine-tuning and accuracy that will help take your videos to a new level.

https://theonecargo.com
one cargo
07.06.24 11:21

THE ONE CARGO ยินดีให้บริการ คาร์โก้ นำเข้าสินค้าจีน รับสั่งสินค้าจากจีน แลกหยวน โอนเงิน ฝากจ่าย รวมถึงติดต่อโรงงาน ร้านค้าใน Taobao 1688 สินค้า Alibaba จัดซื้อ จัดหาสินค้าจีนทุกประเภท พร้อมให้คำปรึกษา

LeonardoScieve
BodhiScieve
02.06.24 15:13
LeroyWal
LeroyWal
24.05.24 09:16