Golf Online

Typy golfových ihrísk

Každé golfové ihrisko je špecifické a na svete nenájdete dve rovnaké. Podľa určitých znakov ako množstvo a druh vegetácie, poloha ihriska apod. sa však dajú rozdeliť do niekoľkých kategórií.

1.Ihriská na pobreží - links
2.Ihriská vo vnútrozemí - parkland / vresoviská
3.Ihriská v púštnych oblastiach - sand
4.Ihriská na snehu a ľade – ice


Links - na pobreží

Jedná sa o najstarší,  pôvodný typ ihriska situovaný na morskom pobreží, pochádzajúci zo Škótska, Anglicka a Írska. Neúrodná piesočná pôda, duny, vodné prekážky, len málo stromov. Tieto tradičné ihriská boli  budované s použitím minimálnych zdrojov a v časoch, kedy akákoľvek práca s terénom  bola robená manuálne.

Výzvou sú nepravidelné a nevyrovnané ferveje, husté rafy a malé hlboké bunkery, ktoré často nie sú viditeľné. Silný vietor fúkajúci na morskom pobreží dokáže takisto potrápiť. Častým javom je, že prvá deviatka je robená jedným smerom a druhá deviatka smerom opačným. Hráč tak musí v polovici hry čeliť úplne iným poveternostným podmienkam a prispôsobiť im svoju hru.

Parkland - parkové

Typ vnútrozemského ihriska parkového typu. Úzke ferveje so zelenou hustou trávou a veľa stromov.
 
Heathland - vresovité

Ihrisko na veľkom otvorenom priestranstve, obvykle s piesčitou pôdou, neveľkou vegetáciou a rastlinami vresovitého typu. Má výrazne menej stromov ako Parkland a ak nejaké má, zvyčajne boli vysadené neskôr ako ochraný prvok pred slnkom a vetrom.

Desert - v púštnych oblastiach

Kontroverzná novinka posledných rokov, populárna hlavne v USA a oblasti stredného Východu. Púštne ihriská vyžadujú vysokú mieru závlahy a preto sa čoraz častejšie stávajú terčom ekológov. Tvrdia, že púštne ihriská porušujú všeobecne akceptovaný princíp golfovej architektúry – princíp minimálneho presunu a minimálnej zmeny existujúcej krajiny, resp. terénu.

Napriek všetkým týmto pochybnostiam sú však púštne ihriská vyhľadávaným cieľom golfistov hľadajúcich unikátny zážitok z hry.
 
Snow or Ice - na ľade a snehu

Ihrisko na snehu, kde zelenú farbu nahrádza biela. Buď na najjužnejšom cípe južnej Ameriky v Patagónii v Argentíne, alebo vysoko na severe, stovky kilometrov nad severným polárnym kruhom. Golf sa hrá aj na Aljaške, po celom Islande, na západnom pobreží Grónska aj v Arktíde.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 31 35(komentárov: 4522) Pridať komentár
 
AidenScieve
JacksonScieve
07.04.24 18:30
ppu-pro_tazy
ppu-pro_tazy
06.04.24 16:33

Наша команда профессиональных мастеров находится в готовности предъявить вам инновационные подходы, которые не только обеспечат надежную защиту от холодильности, но и подарят вашему собственности оригинальный вид.
Мы деятельны с самыми современными компонентами, ассигнуруя долгосрочный время работы и выдающиеся эффекты. Изоляция фронтонов – это не только экономия тепла на огреве, но и забота о природной среде. Спасательные подходы, какие мы производим, способствуют не только вашему, но и сохранению природных богатств.
Самое центральное: Утепление фасада дома снаружи цена работы у нас составляет всего от 1250 рублей за метр квадратный! Это доступное решение, которое изменит ваш дом в настоящий тепличный локал с минимальными затратами.
Наши труды – это не только изоляция, это образование области, в где все элемент преломляет ваш индивидуальный манеру. Мы примем все все ваши просьбы, чтобы осуществить ваш дом еще еще более гостеприимным и привлекательным.
Подробнее на www.ppu-prof.ru
Не откладывайте труды о своем корпусе на потом! Обращайтесь к мастерам, и мы сделаем ваш дом не только согретым, но и изысканнее. Заинтересовались? Подробнее о наших делах вы можете узнать на портале. Добро пожаловать в обитель благополучия и качественной работы.

Robertelurn
Robertelurn
06.04.24 13:18

http://kamagraiq.com/# sildenafil oral jelly 100mg kamagra

DavidTic
DavidTic
05.04.24 02:15

zithromax online no prescription zithromax capsules price buy zithromax online cheap

DavidDep
DavidDep
04.04.24 00:57

generic zithromax india: can you buy zithromax over the counter - where to get zithromax