Golf Online

Harradine dizajnoval prvý 18j putting course s umelým povrchom

Spoločnosť Harradine Golf  práve dokončila dohľad nad výstavbou prvého puttingového ihriska v UAE. Puttingové plochy a semirafy sú zo syntetického trávnika. 

Toto ihrisko sa nachádza v Dubai Creek Golf & Yacht Club a je určené pre hráčov všetkých úrovní s cieľom poskytnúť nielen hracie výzvy ale predovšetkým zábavu.  Ihrisko má niektoré časti podobné ihrisku  Creek Championship course, najmä zvlnené kontúry a miesta, ktoré ponúkajú zaujímavé približovacie údery.  

Peter Harradine povedal : " Aj napriek tomu, že vôbec neobľubujem umelý trávnik, musím priznať , že by táto alternatíva mohla byť za určitých okolností  budúcnosťou pre športoviská a golfové ihriská v krajinách,  kde sú obmedzené zdroje vody na zavlažovanie.  Je však potrebné si uvedomiť, že rýchlosť a chovanie loptičky vôbec nie je rovnaké ako na dobre udržiavanom naturálnom povrchu. "

Puttingové ihrisko je veľmi zaujímavé a vďaka úspornému 250W LED osvetleniu je možné na ňom hrať aj v noci. 

Alan Mackenzie, riaditeľ golfu dodal : „Nové 18 jamkové puttingové ihrisko je fantastickým prírastkom do našej akadémie a bolo navrhnuté tak, aby prilákalo hráčov všetkých úrovní.  Charakter ihriska je inšpirovaný našim slávnym 18jamkovým majstrovským ihriskom a poskytuje náročný ale hrateľný zážitok vhodný pre všetky vekové kategórie a všetky úrovne golfu.“

www.harradine-golf.com

ČÍTAJTE AJ:

Syntetické povrchy na golfových ihriskách - majú budúcnosť?

Peter Harradine: Golf sa musí vrátiť k tomu, čím bol predtým

Tréningové zariadenia - aká je ich budúcnosť?

Zavlažovacie systémy na golfových ihriskách - úspornosť a sebestačnosť