Golf Online

Koniec golfu v moskovskom regióne?

Jurij Lužkov, bývalý moskovský starosta, prišiel o moc. Jeho nástupca Vladimír Resin zrušil jeho plány na výstavbu desiatok nových ihrísk v Moskve a okolí. Aký vplyv to bude mať na golfový boom v Rusku?

Jurij Lužkov vo veľkej miere podporoval golf a jeho rozvoj v ruskej metropole. Treba povedať, že o jeho pohnútkach sa veľa polemizovalo a špekulovalo, hlavne v súvislosti s lukratívnymi zákazkami pre firmu INTEKO, ktorá patrí jeho manželke. Momentálny stav je však  taký, že všetky veľkolepé plány na výstavbu desiatok nových ihrísk v okolí Moskvy sú zrušené.  V neistote zostala aj moskovská škola golfu, ktorú navštevuje 600 detí a ktorú financovalo mesto.

Riaditeľ Nikolaj Afanasjev: „Samozrejme  som do určitej miery sklamaný, ale stále verím, že to neznamená zásadný obrat. Golf  bol zaradený medzi olympijské športy, smer je daný a golfové infraštruktúry sa už začali rozvíjať.“

Lužkov  pôvodný dekrét  z roku 2006 na výstavbu najmenej 10 nových ihrísk a klubov tak bude nahradený novým programom pre budovanie športovej infraštruktúry do roku 2025 v súlade s Generálnym plánom rozvoja Moskvy.

Momentálne  je v desaťmiliónovej Moskve päť fungujúich golfových ihrísk: Le Meridien Moscow Country Club Nakhabino, PestovoTseleevoAgalarov Estate a Pirogovo Golf Club.

Prvé obecné deväťjamkové ihrisko bolo otvorené len nedávno v okrese Kurkino.

Dva projekty sú momentálne vo fáze výstavby. Prvým je Zavidovo, projekt PGA National, ihrisko navrhnuté architekom Davom Sampsonom s plánovaným dokončením 6/2011. Druhým je 9 jamkové golfové ihrisko Skolkovo, dizajnované spoločnosťou Nicklaus company, ako súčasť ruského Silicon Valley cca 20 km od Moskvy.

Zrušenie Lužkovho dekrétu sa môže dotknúť  plánov  stavebnej firmy INTEK, ktorú vlastní Lužkovova manželka  Yelena Baturin.  V minulom roku  spoločnosť získala 35 hektárový pozemok v blízkosti Ulitsa Nizhniye Mnyovniki v západnej Moskve. Plánuje tam vybudovať 18 jamkové ihrisko, navrhnuté  legendou golfu Jackom  Nicklausom. Podľa posledných vyjadrení predstaviteľov spoločnosti  by mal byť  dizajn dokončený na jar budúceho roka. K veľkosti investície sa spoločnosť pochopiteľne vyjadriť odmietla.

Odborníci v oblasti realít  odmietajú akékoľvek straty  investorov vyplývajúce zo zrušenia Lužkovho dekrétu. Práve naopak. Pozemky, na ktorých sa plánovali golfové ihriská sa budú môcť využiť na výstavbu rôznych multifunkčných komplexov,  shooping centier či bytových domov. A tieto alternatívy sa dokonca môžu ukázať ako omnoho efektívnejšie.  Poveternostné podmienky v danom regióne totiž  golfovému ihrisku umožnia maximálne 6 mesiacov prevádzky.

Len pre ilustráciu, trhoví analytici odhadujú hodnotu  pozemku firmy  INTEK v rozmedzí  175 - 250 miliónov dolárov.  Priemerná  veľkosť pozemku potrebného na vybudovanie golfového ihriska je 30 hektárov.

Čas ukáže, do akej miery bude mať nová tvár na čele moskovskej  radnice vplyv na intenzitu výstavby nových golfových areálov.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 5(komentárov: 5631) Pridať komentár
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next
 
EverettLoams
EverettLoams
02.12.22 07:21
Jamesrurce
Jamesrurce
02.12.22 06:58
Jamesrurce
Jamesrurce
02.12.22 01:22
karsevdiman
karsevdiman
02.12.22 00:31

Сайт промыть истенное положение своими на Украине Зачем русские начали спецоперацию


Как промыть бензиновые и дизельные форсунки автомобиля Качественная химия для очистки и тестирования форсунок , бензинновых и дизельных
Купить универсальную химию для очистки дизельных и бензинновых форсунок на судоых установках

Купить химию и моющие для мойки катера для мойки яхты и лодок

Как собрать ЛК компьютер Орион-128.2 ревизия мк 256
Как собрать радиолюбительский бытовой компьютер своими руками Орион-128.2 Орион Восточный Экспресс 512 для радиолюбительских и инженерных расчетов


matrixboard.ru

Купить щенка немецкой овчарки


Массаж реабилитационный для лечения позвоночника freshrelax.ru

Химия для качественного клининга regionsv.ru

Все ддля детского творчества Учимся работать руками и головой

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next