Golf Online

Prieskum IAGTO Golfový turizmus v 2013

Celosvetový predaj golfových dovolenkových pobytov v roku 2012 zaznamenal 9,3% rast.

Celosvetový predaj golfových dovolenkových pobytov  v roku 2012 zaznamenal  oproti  minulému roku 9,3% rast. Vyplýva to z prieskumu, ktorý realizovala IAGTO globálna obchodná organizácia zameraná na golfovú turistiku.

Ide o najväčší a najobsiahlejší prieskum aký bol kedy uskutočnený, dáta a informácie pochádzajú od 48% golfových operátorov pôsobiacich po celom svete, združených pod IAGTO.

IAGTO je globálna obchodná organizácia zameraná na golfový turizmus, združuje 2082 členov z 95 krajín, vrátane 509 golfových operátorov  v 62 krajinách,  ktoré spolu kontrolujú viac ako 85% golfových pobytov celosvetovo.  Z údajov správy vyplýva, že členské organizácie sa postarali o viac ako 1,6 milióna hráčov, čo predstavovalo tržby vo výške  1.5 miliardy EUR (2 miliardy USD)

Zaujímavé fakty, ktoré priniesol prieskum:

Rast tržieb Európa 9,4%, Severná Amerika 13,5%, Asia Pacifik 5,1%. Tour operátori v Latinskej Amerike, Strednom východe a Afrike zaznamenali 20% rast.

Čo sa týka európskych operátorov všeobecne platí, že väčšina zaznamenala nárast krátkodobých  pobytov, operátori v Škandinávii očakávajú nárast dlhodobých pobytov dôchodcov počas zimných mesiacov. Niektorí operátori vykázali pokles 7 dňových pobytov v prospech 5 dňových.

Väčšina subjektov uvádza, že hráči aj naďalej vo veľkej miere reflektujú na last minute ponuky, aj keď aj klasické rezervácie na nasledujúcu sezónu zostávajú na slušnej úrovni.

Ceny zostávajú naďalej kľúčovým faktorom. Jeden  britský operátor povedal : "90 % zákazníkov hľadá super ponuku, len 10 % zákazníkov hľadá zážitky.“
Belgický operátor uviedol , že : " Golfisti chcú stále cestovať do atraktívnych destinácii, požadujú 5hviezdičkovú kvalitu, ale za či najnižšie ceny“.

Medzi najpopulárnejšie európske destinácie stále patrí Španielsko a Portugalsko. Španielsko ťaží najmä z odklonu od Turecka, kde nie je vždy možné získať tee timy podľa požiadaviek klientov. Z mimoeurópskych destinácii k víťazom pre rok 2013 sa patrí Dubaj a Abu Dhabi spolu s Thajskom a Marokom.  


Celá správa na stiahnutie TU:

Zdroj: IAGTO (International Association of Golf Tour Operators)