Golf Online

Prvé kórejské ihrisko pre Hills/Forrest

Americká dizajnérska spoločnosť Hills/Forrest "zorala úhor" na prvom ihrisku 54-jamkového rezortu Sanyosoo v Južnej Kórei. Ide o prvý projekt spoločnosti v krajine.

Partner spoločnosti Hills/Forrest Steve Forrest viedol dizajnérske práce na ihrisku Yoso spolu s developerskou a stavebnou firmou AM Engineering zo Soulu, ktorá sa vyznamenala výstavbou projektu Sky 72 v blízkosti letiska hlavného mesta. "Zemné práce začali túto zimu a šejperi by mali pracovať do 1. marca", povedal Forrest, ktorý predpokladá, že slávnostné otvorenie prebehne v roku 2011. Rezort Sanyosoo bude zahŕňať tri golfové ihriská. Yosoo, čo možno preložiť ako "potešenie z riek", vznikne na základe dizajnu od Toma Weiskopfa a Kyle Phillipsa.

"Politika v Kórei obmedzuje rozvoj golfových ihrísk v horskom teréne, aby neprišlo k zabratiu obmedzených zdrojov ornej pôdy," vysvetlil Forrest. "Je veľmi ťažké navrhnúť golfové ihrisko v tomto druhu horského prostredia bez predchádzajúcich skúseností v porovnateľnom teréne. V Sanyosoo premiestnime šesť miliónov metrov kubických výplňového materiálu. Kladie to obrovskú záťaž na plány zemných prác. Ak budú čo i len trocha nepresné, môže to mať obrovské dôsledky nielen na samotný dizajn ihriska, ale aj na stavebné náklady."

Forrest vysvetľuje, že téma "Kórea" ovplyvňuje dizajn golfových ihrísk špecifickým spôsobom. Čajovne sú pre kórejský golf základom. "Caddie kultúra" je tu silná a zahŕňa dámy servírujúce čaj. Navyše, musí to byť v špecifických intervaloch: po piatej a štrnástej jamke. V Yosoo sme tomu ihrisko primerane prispôsobili, čajovne sme umiestnili aj tak, aby z nich bol pekný výhľad na jazerá."

"Štýl bunkrov je veľmi nápaditý, bunker je tesne pri okraji greenu," vysvetľuje architekt. "V niekoľkých prípadoch povrch ihriska pre puttovanie prechádza do bunkra a v Yosoo je oveľa viac bunkrov, ako by ste mohli vidieť na typickom Hills/Forrest ihrisku; povedal by som dvojnásobok toho, čo by sme normálne použili."

"Súčasné kórejské ihriská robia 80 000 kôl za rok počas osemmesačnej sezóny, v podmienkach s pomerne chladným počasím, za 200 USD za kolo. Američana to rozžiarli a zároveň to vysvetľuje potrebu golfových ihrísk tu. Je to golfové nebo, v podstate." Počas posledných troch rokov otvorili v Kórei sedemdesiat golfových ihrísk a ďalších 110 je v súčasnosti vo výstavbe.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 5(komentárov: 46) Pridať komentár
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next
 
fildenafil
fildenafil
05.06.23 20:13

buy fildena pills order generic fildena oral fildena 100mg

Aduck
Aduck
05.06.23 13:55

buy z pak online overnight amoxil 250 mg suspension flagyl 250 mg tablet

reinly
reinly
27.05.23 09:05

Flsdmk Gdtnpv buy priligy without prescription Cywybl Nzccye

synthroidtro.com
synthroidtro
06.05.23 23:42

025 mg synthroid
Patients who are taking Synthroid or levothyroxine should inform their healthcare provider if they have a history of liver or kidney disease, as these conditions may affect the metabolism and excretion of the medication.

Ecrtchids
Ecrtchids
05.05.23 08:17

duloxetine hydrochloride brand name cymbalta and alcohol side effects switching from effexor to cymbalta

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next