Golf Online

Prvý ročník STRI Research - mimoriadne úspešná akcia

Na prvej akcii tohto druhu, organizovanou STRI sa zúčastnilo viac ako 100 greenkeeperov a manažérov golfových ihrísk z Veľkej Británie a Írska. Workshop sa uskutočnil koncom septembra v priestoroch určených na výskum v Bingley, West Yorkshire.

Akcia mala veľmi veľa pozitívnych ohlasov, delegáti ocenili najmä formát „station rotation“, kedy postupne navštevovali jednotlivé stanovištia zamerané na rôzne problematiky od nových strojov začínajúc po nové postupy a výsledky posledných výskumov končiac. Cieľom tejto akcie je každoročne prezentovať posledný vývoj vo všetkých oblastiach starostlivosti o športové trávniky.

Mnohí z delegátov, ktorí sa zúčastnili, si už spravili rezerváciu aj na budúci rok. V tomto roku sa akcia zamerala na sedem samostatných výskumných aspektov a zahŕňala aj oblasť chorôb a výživy trávnika. Súčasťou boli aj demo ukážky najnovších strojov a inovatívnych techník a postupov, ktoré pomáhajú zlepšiť kvalitu a výkonnosť trávnika.

Na akcii sa prezentovali také firmy ako Bayer, Becker Underwood, Everris (predtým Scotts), R & K Kensett, Ransomes Jacobsen,  Sheriff Amenity, či Syngenta. Každá z nich s podporou STRI v Bingley realizuje svoj výskum a do vývoja nových výrobky vkladá nemalé prostriedky.

Ruth Mann, manažérka oddelenia výskumu a pokusov STRI: „Bol to fantastický deň! Počasie nám prialo a aj formát stanovíšť sa veľmi osvedčil. Umožnil výbornú komunikáciu, interaktívne diskusie, podnietil množstvo otázok, na ktoré sme dávali odpovede. Reakcie delegátov boli vynikajúce, ľudia sa dokonca už zaujímali o to, čo chystáme na budúci rok! Radi by sme ich následne všetkých oslovili, aby nám pomohli vytvoriť plán na ďalší ročník. Dúfame, sa STRI Research sa stane neoddeliteľnou súčasťou kalendára akcií v turf priemysle."

Gordon McKillop, CEO STRI: "Ohlasy na STRI Research boli skutočne pozoruhodné. Už dva týždne od odoslania pozvánok sme mali viac rezervácií, ako sme kapacitne mohli zvládnuť. To je jasným dôkazom o túžbe po poznaní a informáciách v našom odbore. Veríme, že STRI Research ponúkne veľký priestor pre greenkeeperov či manažérov športových plôch na vlastné oči vidieť výsledky inovácií v oblasti športových trávnikov."

STRI ako významná svetová autorita pre oblasť výskumu a manažmentu športových trávnikov poskytuje nezávislé poradenstvo a odborné znalosti v oblasti výskumu, projektovania, výstavby a riadenia prírodných aj umelých športových povrchov.

STRI bola založená v roku 1929, v spolupráci s UK Golf Unions a  R&A (Royal and Ancient Golf Club of St Andrews) s cieľom poskytovať výskumné a poradenské služby pre golfové kluby. V roku 1950 už bola najvýznamnejšou spoločnosťou pôsobiacou v tejto oblasti a to nielen pre golf, ale aj pre všetky druhy ostatných športových plôch a taktiež pre oblasť okrasných trávnikov verejnej zelene.

STRI v posledných dvoch desaťročiach zaznamenalo dynamický rast. V súčasnej dobe má 75 pracovníkov a poskytuje celú škálu poradenských a výskumných služieb klientom z celého sveta, odhadom asi 2.100 športovým klubom a zariadeniam každý rok.

Zdroj: STRI, www.stri.co.uk

Adding an entry to the guestbook
Diskusia (žiadne komentáre) Pridať komentár
 
žiaden komentár

Táto novinka neobsahuje žiaden komentár. Budte prvý!