Golf Online

St Andrews získalo prestížny GEO certifikát

St Andrews Links sa stalo prvým hostiteľom The Open Championship, ktoré dosiahlo prestížny GEO certifikát ako ocenenie za dodržiavanie princípov a záväzkov podporujúcich princíp udržateľného rozvoja.

St Andrews Links Trust manažuje 7 ihrísk v “Home of Golf”, vrátane  Old Course a The Castle Course. Program udržateľnosti aplikuje už niekoľko rokov a ich model manažmentu  bol definovaný Mikom Woodom ( akreditovaný GEO supervisor) ako takmer ideálny.

Špeciálny certifikát získal Euan Loudon, General Manager St Andrews z rúk Jonathana Smitha, generálneho riaditeľa GEO, Georga O’Grady, generálneho riaditeľa  European Tour a Petra Dawsona, generálneho riaditeľa R&A.

Golf Environment Organisation (GEO) je medzinárodná nezisková organizácia, poskytujúca praktické programy na princípe udržateľného rozvoja.  Subjekty, ktoré splnia základné atribúty vo všetkých hodnotených oblastiach sú ocenené GEO certifikátom.

V St Andrews boli špeciálne ocenené najmä:

  • vysokokvalitné hracie plochy, ktoré sú udržiavané s použitím minimálnych množstiev hnojív, chemikálií a prídavných látok
  • obnovenie pôvodného  charakteristického landscapu medzi New a Jubilee Course a zachovaním prirodzeného prostredia v danej oblasti
  • manažment ihriska, ktorý je v súlade s manažmentom susedného SSSI v Eden Estuary
  • úsporné využívanie  energetických  zdrojov pri riadení klubového domu a ostatných zariadení
  • recyklácia organického odpadu aj ostatných materiálov
  • partnerstvá a spolupráca s lokálnymi komunitami
  • transformácia intenzívne využívanej poľnohospodárskej pôdy  na nové golfové ihrisko (The Castle Course) so zachovaním rozsiahlej časti pôvodných pastvín

Euan Loudon sa vyjadril: “Je našou povinnosťou riadiť St Andrews takým spôsobom, aby sa zachovalo pre budúce generácie. V priebehu rokov sme získali rôzne ocenenia za opatrenia, ktoré sme vyvinuli a uviedli do praxe, ale toto je skutočne najhodnotnejšie, čo sme mohli získať. Veľmi si vážime GEO certifikát a určite budeme pokračovať v neustálom hľadaní  novších a lepších metód vedúcich k udržateľnému rozvoju golfového  ihriska a klubu.”

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 2(komentárov: 2) Pridať komentár
 
Best
Amina
05.08.22 14:02

That's great, Congratulations on achieving this certificate. I just remembered achieving a certificate for best writing at resume editing services company.

Prednisone
fast shipping prednisone
09.10.21 16:45

What Does Amoxicillin Cure