Golf Online

Zaostrené na Rio

Golf – jeden z olympijských športov v Rio de Janiero 2016. Aký bude podiel zúčastnených krajín a systém výberu golfových hráčov - mužov i žien pre účasť na olympiáde?

Golf bude súčasťou Olympijských hier v roku 2016 v Rio de Janiero. Formát navrhnutý a prijatý na 121. zasadnutí Medzinárodného olympijského výboru (IOC) spočíva v tom, že mužská a ženská súťaž sa bude hrať na 70 jamiek na rany, pričom spolu nastúpi 60 hráčov. "K tomuto rozhodnutiu sa dospelo po porade popredných svetových hráčov," hovorí Peter Dawson, výkonný riaditeľ R&A. "Cítili, že toto bol najlepší spôsob ako určiť šampióna."

"15 najlepších z mužského svetového rebríčka a top 15 zo svetového rebríčka žien majú účasť zaistenú, zbytok sa vyberá z ďalších hráčov z rebríčka, pričom je výber obmedzený počtom 2 hráčov z každej krajiny. Krajina však môže mať viac ako 2 hráčov, ak má viac ako 2 hráčov v top 15."

Zvyšných 45 hráčov bude zahŕňať najvyššie zaradených hráčov z krajín, ktoré ešte nemajú dvoch hráčov. Súčasný svetový rebríček či už mužskej alebo ženskej hry ukazuje, že najmenej 30 krajín bude zastúpených v oboch súťažiach mužov i žien zo všetkých kontinentov. Na základe tohto návrhu bude možné pozrieť si aj niekoľko hráčov, ktorí sa zúčastňujú mimo top 200 v rebríčku. Týmto hráčom je tak zaistený nezabudnuteľný zážitok.

Rio de Janeiro nemá v súčasnej dobe žiadne golfové ihrisko, ktoré by bolo vyhovujúce ako olympijské. Favoritom je však Rio International Golf Rezort, vzdialený približne 30 míľ od mesta, ktorý by mal byť otvorený v roku 2013, s dvoma golfovými ihriskami navrhnutými sirom Nickom Faldom a Stevom Smyersom. Jedno ihrisko je posadené do hôr s výhľadom až 70 míľ, druhé je vsadené do doliny. Práce ešte len majú začať, sú naplánované na jar 2010, takže je dosť času na vybudovanie do roku 2016. Rovnako ako je veľa času i na iné projekty golfových ihrísk, z ktorých sa ešte takisto môže niektoré dostať do popredia a hostiť golfovú olympijskú súťaž. Necháme sa prekvapiť.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 5(komentárov: 314) Pridať komentár
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next
 
Reps SB Dunk Low
Reps SB Dunk
16.03.23 09:02

This sneaker for women has an upper with a pink base and black overlays that is detailed with pores on the forefoot, black laces, black Nike Swooshes on its lateral sides, and a pink nylon tongue. Reps SB Dunk Low This upper rests on a crisp, white midsole made out of cushioning material.

Reps LeBron James x Nike Dunk Low "Fruity Pebbles"
Reps SB Dunk
13.03.23 09:49

The shoe features a padded collar and tongue for added comfort, and the Nike Zoom Air unit in the heel provides responsive cushioning. The Nike Dunk Low "Black Canvas" is a versatile and timeless shoe that can be dressed up or down, making it a must-have addition to any sneaker collection.Reps LeBron James x Nike Dunk Low "Fruity Pebbles"

shodiaw
shodiaw
07.03.23 10:37

Rheumatoid arthritis RA is prevalent in 0 safe cialis online

Whathappening
Whathappening
05.03.23 19:29

I am thrilled to hear that my post has given you a new perspective on
kelsea ballerini scandal. It is always great to know that I can provide fresh takes on subjects that readers may not have considered before.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next