Golf Online

Awesome Eight - extrémny golf

Awesome Eight Golf Challenge je excentrický projekt pre milovníkov extrémov a adrenalínu. Profesionáli aj amatéri, ktorí sa chcú stať členmi elitného golfového spoločenstva, musia v priebehu jedného roka pokoriť osem vybraných golfových ihrísk. Osem protipólov a extrémov. Osem hier golfu, vždy v úplne odlišných podmienkach.

Ľadová Aljaška, Nórsko za severným polárnym kruhom, južný cíp Argentíny, vysoké hory v Bolívii, púšť v Austrálii,  nadmorská výška 66m pod hladinou mora v Kalifornii, tri vegetačné zóny na Havaji a nakoniec kolíska golfu Škótsko. Vo všetkých týchto krajinách si pri golfe siahnete na dno svojich možností.

Projekt Awesome Eight vymysleli dvaja angličania Neil Laughtonen a  Robin Sieger. Dali dokopy jedinečné miesta s extrémnymi podmienkami. Miesta, kde by nikto neočakával, že sa bude hrať golf. Z každého miesta je potreba ukázať fotografiu a podpísanú skorkartu. Jedine v tom prípade sa stanete členom elitného Awesome Eight Golf Challenge Club. O ktoré ihriská ide?

Najchladnejšie ihrisko North Star, Aljaška

Golfové ihrisko v meste Fairbanks je unikátne nielen svojou polohou. Šialená zima, kedy teploty môžu klesnúť až na mínus 26 °C. Výnimočná  je aj blízkosť divokej zveri, ktorá tu býva častým spoločníkom golfistov. North Star je jediné ihrisko na svete, ktoré ma zoznam zvierat na skorkarte. Trávnaté plochy  priťahujú veľké množstvo pôvodných druhov, ako sú jastraby, sovy, orly či líšky. Pri veľkom šťastí sa dá vidieť aj rys. North Star má kuriózne miestne pravidlo: Keď havran alebo líška ukradne golfovú loptičku, môžete pokračovať ďalej bez akejkoľvek penalizácie.

Najsevernejšie ihrisko Hammerfest, Nórsko

Ihrisko na konci sveta, blízko mora a ľadovcov. Aj keď nie je náročné z pohľadu hry, nie je ľahké zahrať dobré skóre. Na greenoch máte pocit, ako keby na nich hrali dávni predkovia našich starých otcov. V kontraste k tomu sú obrovské moskyty, ktoré vydávajú zvuk ako pristávajúca helikoptéra. Ak ihrisko navštívite medzi májom a augustom, môžete hrať 24 hodín denne.

Najjužnejšie ihrisko Ushuaia, Argentína

Krátke ale náročné deväťjamkové ihrisko typu links leží pri myse Horn na 54°južnej šírky. Bolo založené v roku 1992. Možno vás potrápi silný vietor, krásna príroda národného parku Tierra del Fuego  však bude určite nezabudnuteľným zážitkom a trofejou pre každého golfistu.

Najvyššie položené ihrisko La Paz, Bolívia

Ihrisko s nádhernou scenériou vzniklo v rovnakom čase ako hlavné mesto Bolívie La Paz. Jeho história siaha do roku 1912. Znie to neuveriteľne, ale odpaľovať môžete v nadmorskej výške 3600m. Na kyslíkový deficit si treba najprv zvyknúť, ale kde inde môžete hrať s hlavou v oblakoch? Časopis Golf Digest ohodnotil toto 18 jamkové ihrisko ako jedno z najatraktívnejších na svete.

Najnižšie položené ihrisko Furnace Creek, Kalifornia

Osemnásťjamkové ihrisko s PAR 70 leží 65m pod hladinou mora. Oáza ležiaca uprostred púšte. Ihrisko v roku 1997 renovoval známy architekt Perry Dye. Vďaka polohe pod hladinou mora  môžu hráči zažiť o trošku silnejšiu gravitáciu a tí čo tu hrajú častejšie, tvrdia, že lopty lietajú inak ako na obvykle položených ihriskách.

Najteplejšie ihrisko Hottest Alice Springs, Austrália

Ihrisko uprostred púšte, s extrémne vysokými teplotami, na úpätí  majestátnych MacDonnell Ranges . Veľmi obľúbené a vyhľadávané mnohými golfistami. Charakterizované ako ihrisko unikátneho šarmu a zároveň s prvkami drsnosti. Dizajn pochádza od golfovej legendy Petra Thomsona a ihrisko patrí medzi TOP 10 svetových púštnych ihrísk. Pravidelne hostí seniorskú PGA.

Najnáročnejšie ihrisko Ko'olau, Hawaii

Divoká bujná vegetácia  v nádhernej krajine tropického dažďového pralesa. V meste Oah sa nachádza jedno z najťažších ihrísk sveta. Bude treba zdolať tri vegetačné zóny, náveternú stranu pohoria Ridge, rokliny, extrémne zmeny plynúce z nadmorskej výšky a k tomu úchvatný pohľad na kaskádovité vodopády. To všetko kombinované s obrovskými pieskovými prekážkami zaručí jedinečný zážitok.

Najstaršie ihrisko St. Andrews, Škótsko

Je to sen snáď každého golfistu. Ihrisko, na ktorom sa hrá golf od roku 1457 je považované za ikonu golfu. Aj keď by možno v súčasnosti nezískalo žiadnu prestížnu cenu za dizajn, či najkrajšiu  jamku, jednoznačne sa považuje za rodisko moderného golfu. História  klubu, rozmanitosť krajiny, vresoviská, útesy a more, to všetko je pre každého golfistu výzva.

Tak čo, milovníci golfu a adrenalínu, necháte sa inšpirovať?

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 5(komentárov: 280) Pridať komentár
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next
 
unditle
unditle
02.06.24 14:26

Are there restrictions on ordering medications online for elderly individuals -->

ppu-pro_tazy
ppu-pro_tazy
11.05.24 19:05

Наша бригада профессиональных исполнителей находится в готовности предоставить вам инновационные подходы, которые не только предоставят устойчивую оборону от зимы, но и подарят вашему жилью современный вид.
Мы практикуем с современными материалами, гарантируя продолжительный продолжительность эксплуатации и великолепные результаты. Теплоизоляция фронтонов – это не только сокращение расходов на огреве, но и внимание о экологии. Энергоэффективные технологии, которые мы производим, способствуют не только твоему, но и сохранению природных богатств.
Самое первоочередное:
Утепление дома снаружи цена москва у нас начинается всего от 1250 рублей за квадратный метр! Это доступное решение, которое превратит ваш дом в действительный теплый район с минимальными затратами.
Наши пособия – это не всего лишь утепление, это постройка пространства, в где всякий элемент отражает ваш собственный образ. Мы примем во внимание все все твои требования, чтобы воплотить ваш дом еще еще больше гостеприимным и привлекательным.
Подробнее на http://ppu-prof.ru/
Не откладывайте труды о своем корпусе на потом! Обращайтесь к мастерам, и мы сделаем ваш дворец не только тепличным, но и более элегантным. Заинтересовались? Подробнее о наших предложениях вы можете узнать на нашем сайте. Добро пожаловать в универсум комфорта и высоких стандартов.

Мы рекомендуем посетить веб-сайт https://mehelper.ru/.

Кроме того, не забудьте добавить сайт в закладки: https://mehelper.ru/

Мы рекомендуем посетить веб-сайт для ознакомления с методами налоговой оптимизации ссылка.

Не пропустите возможность узнать больше о важности налогового аудита для вашего бизнеса, добавьте в закладки нашу страницу: ссы[..]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next