Golf Online

Cyprus - Aphrodite Hills

Cyprus, najvýchodnejší stredomorský ostrov Európy, je považovaný za jeden z najpôvabnejších v tejto lokalite. Klíma mu praje, 320 slnečných dní do roka z neho robí celoročnú destináciu.

Je to ideálne miesto pre aktívnu dovolenku. Dokonca aj v decembri je tam teplota okolo 19°C.

Cyprus síce nemá veľké množstvo golfových ihrísk (Cyperská golfová federácia uvádza 6 klubov), kladie však veľký dôraz na služby. Kvalitná infraštruktúra, množstvo hotelov všetkých úrovní, úžasná kuchyňa a prívetiví obyvatelia sú zárukou príjemne strávenej dovolenky.

Golfové ihriská sú väčšinou situované v blízkosti letovísk a veľkých miest. Mali sme to šťastie navštíviť pravdepodobne jeden z najkrajších rezortov Európy - Aphrodite Hills.

Rezort sa nachádza asi 90 minút autom od medzinárodného letiska Larnaca a cca 20 minút autom od letiska Paphos. Leží medzi olivovníkmi a chlebovníkovými hájmi a ponúka nádherné výhľady na miesta, kde sa podľa starých gréckych bájí z morskej peny zrodila bohyňa lásky Aphrodita.   Ihrisko predstavuje perfektnú kombináciu náročných bunkerov, skvele udržovaných fervejí a veľkorysých viacúrovňových greenov.  Leží na dvoch náhorných plošinách, oddelených dramatickou 130 metrovou roklinou. Úžasný vizuálny efekt je tak zaručený.

V rezorte je možné sa ubytovať buď v hoteli INTERCONTINENTAL, alebo v jednej z viliek postavených v stredomorskom štýle, ktoré sa malebne rozprestierajú pozdĺž golfového ihriska. Pri ubytovaní vo vilách sa odporúča mať prenajaté auto, nakoľko rezort je skutočne rozľahlý. Väčšina z viliek má svoj vlastný bazén.

Rezort je známy aj svojím SPA&WELLNESS, ponúka množstvo procedúr na relaxáciu tela i duše. V centrálnej časti rezortu sa nachádza požičovňa automobilov, banka, obchodíky a reštaurácie rôznych kuchýň a štýlov.
 
Golfové ihrisko navrhol Cabell Robinson a ako sám hovorí, zužitkoval v ňom svoje 35ročné skúsenosti v architektúre ihrísk: "Niektoré golfové ihriská si vyžiadajú svoj čas a trvá dlhšie, kým sa ich podarí zrealizovať. Toto miesto som navštívil po prvýkrát pred 20 rokmi a bol som očarený potenciálom, ktorý v sebe skrývalo. Vedel som, že sa môže stať jedným z najkrajších v Európe. Okrem neuveriteľného výhľadu na more z rôznych miest ihriska, príroda nám vytvorila jedinečný kaňon rozdeľujúci celý pozemok na dve časti. Bolo pre mňa skutočnou výzvou, ako navrhnúť design ihriska a spojiť dve náhorné plošiny, medzi ktorými sa rozprestiera hlboká priepasť..."

Treba povedať, že ihrisko nie je náročné a zradné. Ferveje sú dostatočne široké a mäkké, greeny jemne modelované, piesok v bunkroch umožňujúci relatívne ľahké vyslobodenie.  Povinne ho absolvujete na elektrovozítku, nakoľko niektoré jamky sú od seba dosť vzdialené (napr. medzi dvojkou a trojkou je 1,5km) a celková vzdialenosť (vrátane presunov)je až 15 km.

Niekoľko jamiek je úžasných:

Jamka č.3, ktorú možno hrať v dvoch alternatívach. Cez roklinu (v prípade, že Váš odpal  preletí 200m alebo viac..) sa počíta ako par 5, alebo v prípade, že jamku hráte z odpalísk  bližšie k ferveji, ako par 4.

Ak si zvolíte prvý prípad, let lopty ponad roklinu sa vám zdá nekonečný. No v prípade presnej a dlhej rany mnohí hovoria o rane života – skrátka nezabudnuteľnej.
 
Jamky č. 8 (par 4) a č. 15 (par 3) kvôli úžasným pohľadom na more za greenami.

Jamka č.16, ktorá je podľa architekta najťažšou  par 4 jamkou na ihrisku. Potvrdzuje to aj strmý zráz na pravej strane.

Jamka č.12, ktorá v prípade, že je vlajka umiestnená v zadnej časti greenu, vyžaduje veľkú guráž. Green je totiž dvojúrovňový a obklopený rozsiahlymi bunkermi.

Jamka č.18, priateľský a dosiahnuteľný par 5, ktorá stúpa po druhú úroveň bunkrov. Potom sa zvažuje nadol až po green, lemovaný po pravej strane jazerom.

Skutočnou perlou je však jamka č. 7. Kvôli tejto jamke  na toto ihrisko nikdy nezabudnete. K jej odpalisku sa dostanete strmými serpentínami, vytesanými v brale, kedy máte naozaj strach, čo sa stane, ak by autíčku vypovedali brzdy. Pre ženy sa takisto dá hrať v dvoch alternatívach, buď ponad roklinu, alebo až po presune z odpaliska na opačnej strane kaňonu. Úder ponad roklinu je naozaj dramatický a ak sa Vám podarí, dostaví sa vynikajúci pocit.

Green Fee na 18 jamiek je podľa sezóny okolo 120 EUR. Zahŕňa autíčko, prenájom golfových palíc, prenájom topánok a fľašu minerálky. V prípade, že ste ubytovaní v rezorte, sú možné doplnkové zľavy.
Aphrodite Hills je miestom, z ktorého už pri odchode premýšľate, ako by ste sa sem raz mohli vrátiť.

Zdroj: Norbert Zaťko, zatko@engo.sk

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 5(komentárov: 30) Pridať komentár
1 2 3 4 5 6 Next
 
HobAbrarp
HobAbrarp
18.02.23 06:05

Health, lifestyle, 130 p481 propecia fast delivery Dukers Muijrers NH, Speksnijder AG, Morre SA, Wolffs PF, van der Sande MA, Brink AA, van den Broek IV, Werner MI, Hoebe CJ Detection of anorectal and cervicovaginal Chlamydia trachomatis infections following azithromycin treatment prospective cohort study with multiple time sequential measures of rRNA, DNA, quantitative load and symptoms

토토사이트
토토사이트
06.02.23 06:32

It's a really good piece of writing. I hope many people will learn from this article. I can feel that everyone worked hard to understand from one can understand everything. Please read my comment.. :D 토토사이트

zooxviork
zooxviork
01.02.23 19:36

Your nurse will teach you how to use the nebulizer or the inhaler cialis on sale in usa

herry
hery
12.01.23 07:40

I'm sure you won't be disappointed when you join this very special game, it will make you happier emoji

reergylor
reergylor
19.12.22 08:09

18; Figure 4E while the percentage of tdTomato neurons was negligible in BEC Cre compared with Mfsd2a CreER 0 ivermectin stromectol scabies His metabolic acidosis was rapidly corrected and did not return

1 2 3 4 5 6 Next